Автор Тема: Дефиниция - Любов  (Прочетена 20641 пъти)

Неактивен Lun

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
Дефиниция - Любов
« -: Октомври 22, 2008, 07:17:23 pm »
Има всякакви вариации: от такова нещо няма, до без нея не се живее. Ще ми е интересно тук да си разменим наши си интерпретации. Справедливо е да започна с моята собствена  ;).

"Любовта е свободата, коята даваме на хората, от които сме си позволили да зависим."

Вие сте. Моля ви не ме оставайте самотна в тази тема, че ще ми е много неловко.

Неактивен Kurnikova

• Готин
  • Публикации: 205
  • Рейтинг: +0/-0
Re: Дефиниция - Любов
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2008, 07:22:31 pm »
Любов е да дадеш на някого възможността да те унищожи и да му вярваш, че няма да го направи
Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2008, 07:58:13 pm »
за любоффта ли питате  :P

лудост  ;)

не ми се обяснява повече
Matador

Неактивен belos

• Публикации: 1769
  • Рейтинг: +11/-1
« Отговор #3 -: Октомври 23, 2008, 06:10:51 am »
Любов е да прощаваш на някого повече от колкото заслужава.

Неактивен barbarella

• Публикации: 1676
  • Carpe diem, baby!
« Отговор #4 -: Октомври 23, 2008, 09:06:33 am »
никога да не се налага да казваш `съжалявам`
life is a struggle between good, evil and chocolate  (headbanbg)

Неактивен desniko

• Опитен играч
  • Публикации: 727
« Отговор #5 -: Октомври 23, 2008, 12:15:23 pm »
И най-големите недостатъци на човека,в който сте влюбен,ги виждате като нещо положително.
"Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един-тогава се омъжи."

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #6 -: Октомври 23, 2008, 12:21:23 pm »
ами ако говорим за Любовта въобще, без да конкретизираме, дали към семейството, приятелите, хората или любимия човек, мисля, че любовта е това което ни прави хора
иначе сме просто едни мнооого умни животни с много силни инстинкти  :X

Неактивен Paul Martel

• Готин
  • Публикации: 359
  • ..
« Отговор #7 -: Октомври 23, 2008, 12:45:21 pm »
Да не можеш да мислиш за нищо друго (поне при мене е така, да #$%)
къде вика Paul: There are no mistakes. There's what
you do, and what you don't do.

Неактивен Jack

• Опитен играч
  • Публикации: 552
  • Рейтинг: +3/-0
  • Omnes vulnerant, ultima necat
« Отговор #8 -: Октомври 23, 2008, 01:02:15 pm »
История за любовта

Имало едно време един остров, на който живеели всички чувства. Щастието, Тъгата, Познанието и всички други, включително и Любовта.

Един ден на чувствата било съобщено, че островът ще потъне, затова всички приготвили лодките си и отплували. Единствено Любовта упорствала да остане до последния възможен момент. Когато островът бил почти потънал, Любовта решила да помоли за помощ.

Богатството преминало покрай Любовта... Любовта казала:

- Богатство, вземи ме със себе си.

- Не мога – отговорило Богатството... – Имам много злато на кораба си и няма място за теб.

Любовта решила да помоли Суетата, която също преминала в красив кораб:

- Суета, моля те помогни ми.

- Не мога да ти помогна, Любов, цялата си мокра и може да повредиш кораба ми. – отговорила Суетата.

Тъгата била наблизо, затова Любовта я помолила:

- Тъга, позволи ми да избягам с теб.

- Не мога, Любов. Толкова ми е тъжно, че имам нужда да остана сама.

Щастието също преминало покрай Любовта, но било толкова щастливо, че дори не чуло, когато Любовта го повикала.

Внезапно се чул глас:

- Ела, Любов, аз ще те взема със себе си.

Гласът бил на непознат възрастен.

Любовта била толкова развълнувана и щастлива, че забравила да попита за името му. Когато пристигнали на сушата, той продължил по пътя си. Любовта, осъзнавайки колко много му дължи, попитала Познанието:

- Кой ми помогна?

- Помогна ти Времето – отговорило Познанието.

- Времето? – почудила се Любовта, - Но защо Времето ми е помогнало?

Познанието се усмихнало и с дълбока мъдрост отговорило:

- Защото само Времето е способно да разбере колко велика е Любовта!

P.S. - Има вариант в който е включено и Предателство ама нещо не го откривам засега...
Love me when I least deserve it, because that's when I really need it.

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #9 -: Октомври 23, 2008, 02:18:24 pm »
ето едно подобно, за което ме подсети твоето Jack  ;)

Разказват, че веднъж в едно ъгълче на земята се събрали заедно всички човешки чувства и качества. Когато СКУКАТА се прозяла за трети път, ЛУДОСТТА предложила:
— Хайде да играем на криеница, а!?

ИНТРИГАТА повдигнала вежди:
— Криеница? Що за игра е това?

Тогава ЛУДОСТТА обяснила, че един от тях, например тя, започва - затваря си очите и брои до милион, а в същото време всички останали се крият. Последният, когото открият, започва да брои следващата игра и така нататък.

ЕНТУСИАЗМЪТ затанцувал с ЕУФОРИЯТА, РАДОСТТА заподскачала така, че успяла да убеди СЪМНЕНИЕТО, само АПАТИЯТА, която никога от нищо не се интересувала, отказала да участва в играта. ИСТИНАТА предпочела да не се крие, защото в края на краищата, винаги я откриват, ГОРДОСТТА казала, че това е абсолютно глупава игра (нищо друго не я вълнувало освен нея самата), СТРАХЛИВОСТТА не искала да рискува много-много.

— Едно, две, три, ... - започнала да брои ЛУДОСТТА.

Пръв се скрил МЪРЗЕЛЪТ. Скрил се той зад най-близкия камък край пътя, ВЯРАТА се издигнала в небесата, а ЗАВИСТТА се скрила в сянката на ТРИУМФА, който със собствени сили се изхитрил да се изкатери до върха на най-високото дърво. БЛАГОРОДСТВОТО много дълго не можело да се скрие, тъй като всяко място, което то си намирало, се оказвало идеално за неговите приятели: Кристално чистото езеро - за КРАСОТАТА. Хралупата в едно дърво - ами че това е за СТРАХА. Крилото на пеперудата - за СЛАДОСТРАСТИЕТО. Полъхът на вятъра - той е за СВОБОДАТА! И така, то се замаскирало в слънчевия лъч. ЕГОИЗМЪТ, напротив, намерил си едно топло и уютно местенце само за себе си. ЛЪЖАТА се скрила дълбоко в океана (а в действителност тя се скрила в дъгата), а СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се спотаили в гърлото на вулкана. ЗАБРАВАТА, дори не помня къде се скрила, но това не е важно.

Когато ЛУДОСТТА преброила до 999999, ЛЮБОВТА все още търсела къде да се скрие, но вече всичко било заето. И изведнъж тя видяла прекрасен розов храст и решила да се скрие между цветовете му.

— Един милион, - изброила ЛУДОСТТА и се заела с търсенето.

Разбира се, най-напред намерила МЪРЗЕЛА. После чула как ВЯРАТА спори с Бога, а за СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се сетила по това как трепери вулканът, след това ЛУДОСТТА видяла ЗАВИСТТА и се досетила къде се крие ТРИУМФЪТ. Нямало нужда да търси ЕГОИЗМА, защото мястото, където той се бил скрил, се оказал пчелен кошер, а пчелите решили да изгонят неканения гост. Търсейки, ЛУДОСТТА се приближила до ручея и видяла КРАСОТАТА. СЪМНЕНИЕТО седяло до оградата, чудейки се от коя страна да се скрие.

И ето че всички били намерени: ТАЛАНТА - в дъхавата и сочна трева, ТЪГАТА - в тъмната пещера, ЛЪЖАТА - в дъгата (за да сме честни, тя се криела на дъното на океана).

Не могли да намерят само ЛЮБОВТА.

ЛУДОСТТА поглеждала зад всяко дърво, във всяко поточе, на върха на всяка планина и най-накрая, тя решила да погледне в розовите храсти, започнала да разтваря клоните и чула вик. Острите шипове на розата наранили очите на ЛЮБОВТА. ЛУДОСТТА не знаела какво да прави, започнала да се извинява, плакала, молила за прошка и за да изкупи вината си, обещала на ЛЮБОВТА да стане неин водач.

И ето, от онова време, когато за първи път на земята играли на криеница, ЛЮБОВТА е сляпа и ЛУДОСТТА я води за ръка...