Автор Тема: ОРДЬОВЪР - варени яйца с риба тон  (Прочетена 8911 пъти)

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
  • Публикации: 502
  • Рейтинг: +0/-0
  • Only The Best Is Good Enough
ОРДЬОВЪР - варени яйца с риба тон
« -: Август 24, 2007, 01:01:45 pm »
Хора, незнам какво да кажа. Обичам ви!!!
кефи ме топикът, направо нЕмам думи.

Значи, нека започна с нещо леко (мисля, че съм длъжен за започна аз, а не друг)

Ще ви споделя какво правя за себе си понякога, за вечеря, без да влагам много усилия и старания и без да отделям много време в кухнята, но придържайки се към здравословното хранене.

По принцип това, което ще ви предложа е повече ордьовър, но все пак:

Значи говорим за варени яйца гарнирани с пюре от риба тон.

Какво ни трябва:
1. Яйца - 4,5
2. Доматено пюре
3. Печени чушки (червени)
4. Консерва риба тон (използвам 3 по 80 гр)

Приготвяне:
Сваряваме яйцата и ги разрязваме на 2 по дължина
Изваждаме жълтъците и ги слагаме в съд за пасиране заедно с доматите, печените и обелени чушки, рибата тон, без мазнината
Пасираме и като се получи хомогенна смес гарнираме с нея яйцата и от там нататък, вече е въображение - зелени маслини или някаква друга глезотийка.

Предпочитам го за вечеря, защото не е тежка храна и е подходяща за вечерта, защото има високо съдържание на протеини и ниско на въглехидрати и мазнини.

Не знам какъв вкус си  представяте, че има това, само по думите ми, но ви уверявам, че си заслужава. Обещавам да ви кача снимка до понеделник за да видите как изглежда.

П.П. Предлагам в заглавията да слагаме някаква КАТЕГОРИЯ, и след това наименованието на ястието, за да се вижда от самото начало за какво говирим. Например ДЕСЕРТ, САЛАТА, ВЕЧЕРЯ, ОРДЬОВЪР, ЗАКУСКА, СЛАДКИШ, т.н.

Очаквам коментари.
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Слабите Се Стремят Към Порядък
Силните Контролират Хаоса

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
Re: ОРДЬОВЪР - варени яйца с риба тон
« Отговор #1 -: Август 24, 2007, 02:36:22 pm »
Аз много обичам да експериментирам в кухнята и въпреки че не съм мъж, ще пробвам рецептата, звучи много обещаващо  ;D

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
« Отговор #2 -: Август 25, 2007, 12:09:29 am »
Звучи прекрасно, тия дни ще пробвам и аз и ще пиша отзиви...
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
« Отговор #3 -: Август 25, 2007, 01:33:48 am »

Това е малко нагледен материал.  ;D ;D ;D

Съветвам ви, ако наистина ще пробвате, да не слагате всичките жълтъци в сместа, че по принцип става малко по-тежко, пък и се променя вкуса до известна степен. Но това си е въпрос на предпочитание.
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Неактивен Mimcho0

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 1
  • Живей за момента ,времето е щастие ...
« Отговор #4 -: Август 28, 2007, 09:57:49 pm »
Пич ... определно имаш добър вкус  :P :P :P :P :P
„Ако чуеш вътрешния си глас да ти казва „Ти не можеш да рисуваш”, тогава на всяка цена рисувай и този глас ще замлъкне”. :):):)

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
« Отговор #5 -: Август 29, 2007, 12:38:50 am »
Очарован съм, първият ти пост във форума и точно в тази тема. Благодаря!!!
 ;D

Неактивен Еlitza

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 57
« Отговор #6 -: Май 04, 2009, 10:34:46 pm »
   DesertFire, подсети ме за тези яйца!!!  (clapping)  (clapping)  (clapping)
   Аз ги правя, но към жълтъците слагам майонеза, много малко горчица, черен пипер, сол... може и риба. После с една от онези фуниики от сладкарството (за дребни бисквитки) пълня сместа и я "цвъквам" върху белтъка - става като розичка. После отгоре слагам малко парченце от маслина или печена чушка и е много сладко и финно.
   Шапка ти свалям, че говориш с такъв плам и по тази тема!!!  (inlove)
Samo kato se dokosnat do men razbirat, che sam istinska! Inache prosto ne im se viarva...

Неактивен Peplle

• Готин
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: +4/-0
« Отговор #7 -: Юни 28, 2009, 04:34:09 pm »
и така както са наредени посредата 100-200 грама сирене нарязано на кубчета, иначе т'ва нещо не го кусвам  :D
много си е добро, браво  ;)
ама кво браво де, ти си знаеш  :D

Неактивен mamma_1

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #8 -: Септември 02, 2009, 10:40:00 pm »
   DesertFire, подсети ме за тези яйца!!!  (clapping)  (clapping)  (clapping)
   Аз ги правя, но към жълтъците слагам майонеза, много малко горчица, черен пипер, сол... може и риба. После с една от онези фуниики от сладкарството (за дребни бисквитки) пълня сместа и я "цвъквам" върху белтъка - става като розичка. После отгоре слагам малко парченце от маслина или печена чушка и е много сладко и финно.
   Шапка ти свалям, че говориш с такъв плам и по тази тема!!!  (inlove)
И аз ги приготвям по подобен начин, но предложението на DesertFire звучи коренно различно и ще го опитам при пръв удобен случай  (clapping)

Неактивен Darla

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1731
  • Рейтинг: +8/-6
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2009, 12:35:03 pm »
Препоръчайте ми някакви студени ордьоври, може би нещо за мазане, нещо като за специална почерпка за празник? Всякакви идей за солени или сладки хапки..... :)
<h2>Play <a href="http://www.marketglory.com/strategygame/Darla777" title="Strategy game MarketGlory">Strategy Game</a>  on MarketGlory</h2>