Автор Тема: Когато не мога да заспя  (Прочетена 25425 пъти)

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
Когато не мога да заспя
« -: Септември 07, 2008, 07:49:57 pm »
Какво правите, когато ви е трудно да заспите? Броите овце, пускате си филм, четете? А какво правите, ако имате съквартирант или по някаква друга причина не можете да си пуснете ТВ например и само трябва да лежите в тъмното и някакси да се приспите?

Аз лично или чета книжка, или просто изгасям, лягам си и се опитвам да мисля за нещо хубаво, което да ме увлече и да ме накара неусетно да заспя. Не е нищо интересно, ама някой може да сподели и по-интересни неща ;)

Неактивен Малкия

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
Re: Когато не мога да заспя
« Отговор #1 -: Септември 07, 2008, 07:59:00 pm »
по интересни , сещам се за шамари до припадък  :D
ами май най интересното което ми се е случвало е , когато не мога да заспя е , че просто не заспивам , често си пускам музичка , чета книжка ако има някоя която ми е харесала достатъчно , излизам по кафета , спомням си че съм ходил и кофички да правя , те такива , се развлекателни и увлекателни неща  :)
Matador

Неактивен Jack

• Опитен играч
  • Публикации: 552
  • Рейтинг: +3/-0
  • Omnes vulnerant, ultima necat
« Отговор #2 -: Септември 07, 2008, 08:00:52 pm »
Напоследък и аз имам проблеми със съня ама си ги решавам радикално лягам към два два и половина и готово  ;)
Иначе като се събудя в потайна доба, като вчера в 3:30, или гледам телевизия или нападам компа  :D
тарашувам из хладилника, пускам си тихо музика... През зимата се завивам презглава и си играя с телефона... После защо батерията изкарвала малко  :D

а веднъж си правих среднощна разходка  (chuckle) ако ме беше висял някой, и ако знаеше че се разхождам...  (rofl)
Love me when I least deserve it, because that's when I really need it.

Неактивен ОмМм

• Опитен играч
  • Публикации: 549
  • Рейтинг: +1/-0
« Отговор #3 -: Септември 07, 2008, 08:41:27 pm »
 :)броя овце,които трябва да минат по едно мостче,но тясно такова,дето да вървят една по една.
« Последна редакция: Май 05, 2012, 12:32:05 pm от ОмМм »

Неактивен desniko

• Опитен играч
  • Публикации: 727
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #4 -: Септември 07, 2008, 08:46:20 pm »
Рядко лягам и заспивам от раз,но не бих казала,че правя и нещо супер интересно,но да си призная,че си имам дребнички нещица,които съм се самоубедила,че вършат работа ;)Най-често просто лягам по корем,задължително с изпънат десен и сгънат в коляното ляв крак (chuckle) да не си помисли някой,че от това се заспива по-бързо ;),обожавам просто тази поза за сън и все за хубави неща си мисля така ;)Има и нещо друго,което правя,него го знам от едно време от съквартирантката ми ;),ако ми се стори,че дълго време не заспивам,просто ставам и отивам до тоалетната,щом го направя почти е изключено да не заспя след това.Понякога ако съвсем не мога да заспя,просто ставам и вися на прозореца,тишината,спокойствието ми действа отпускащо :)А има и едно страхотно приспивателно,то се състои от подходяща половинка в леглото и подобаващо желание от двете страни ;),взема ли го,няма начин да не заспя ;) (chuckle)
"Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един-тогава се омъжи."

Неактивен komainu

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 39
« Отговор #5 -: Септември 08, 2008, 07:21:37 am »
Рядко ми се случва да не мога да заспя веднага  :)
Но като легна намирам най-удобната за момента поза, нормализирам си дишането и превътам през глава списъка със задачи за другия ден. Преди да стигна до края вече .... ми няма кой да стигне до там  8-)
Life with sibumi

Неактивен ByeVas

• Публикации: 1100
« Отговор #6 -: Септември 19, 2008, 07:32:11 am »
Гледам тавана и си мисля разни работи. Обикновено броя наобратно като се мъча да визуализирам всяка от цифрите. Идеята на този експеримент е, че броейки и мислейки за цифрите не мисля за неща, които ме притесняват, ако трябва да направя рекапитулация на задачите за утрешния ден, мога просто да стана и да започна да ги правя, защото така и така няма да заспя....
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен Peplle

• Готин
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: +4/-0
« Отговор #7 -: Декември 08, 2008, 08:11:52 pm »
чаша прясно мляко и лягам и започвам да мисля и ... понякога заспивам ... понякога ...

Неактивен barbarella

• Публикации: 1676
  • Carpe diem, baby!
« Отговор #8 -: Януари 21, 2009, 11:10:20 pm »
когато не мога да заспя, просто не спя. хич не се и мъча. 
а на сутринта... ще го мисля тогава.

не е ли досадно да се броят животни? или каквото и да е друго. и защо точно овце се броят?
не разбирам...

« Последна редакция: Януари 21, 2009, 11:15:54 pm от barbarella »
life is a struggle between good, evil and chocolate  (headbanbg)

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #9 -: Януари 22, 2009, 11:57:43 am »
Миналата седмица си имах проблеми и бях взела нещата навътре - ей такова таласъмничене му ударих. Едната вечер първо се залъгвах с книга - зачетох се не става. Мислех, че ще заспя на 3-4 страница, а аз така се зачетох, че можех да я завърша. Зарязах я, пуснах си филм. Загледах го, но съм заспала за моя радост по някое време. Спечелих си някой и друг час сън все пак  ;). Нищо не броя. По-скоро ако изобщо не заспивам ще стана и ще свърша нещо - така де защо да си губя времето в нервно въртене в чаршафите  :D.