Автор Тема: Цитати от книги...  (Прочетена 139720 пъти)

Неактивен Alito

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
Re: Цитати от книги...
« Отговор #190 -: Март 17, 2013, 10:37:38 am »
"Но независимо от желанието на тексасеца Йосарян изобщо не можеше да бъде щастлив, защото извън болницат все още не ставаше нищо забавно. Единственото нещо там беше войната...Когато Йосарян се опитваше да напомни на хората, че са във война, те се отдръпваха от него, мислейки, че той е побъркан. ...
....
-Ти си побъркан!
-Те се опитват да ме убият - му каза спокойно Йосарян.
-Никой не се опитва да те убие - извика Клевиджър.
-Тогава защо стрелят по мене? - запита Йосарян
-Стрелят по всички - отговори Клевинджър.-Опитват се да обият всеки един от нас.
-Че каква е разликата.
-Кои са те?-Кой по-точно смяташ, че иска да те убие?
-Всеки един от тях-каза Йосарян.
-Всеки един от кои?
-Всеки един от кои според теб?
-Нямам престава.
-Тогава как знаеш, че не искат да ме убият?
-Защото....-Пръски летяха от устата на Клевибджър. Той онемя от чувство на безсилие. :D

Клевинджър действително вярваше, че е прав, но Йосарян имаше доказателства: съвършено чужди хора, които той не познаваше, стреляха по него с оръдия винаги щом излетеше  във въздуха, за да хвърля бомби върху тях, и това съвсем не беше смешно."

"Параграф 22" - със сълзи съм се смяла, уникална книга.
« Последна редакция: Март 17, 2013, 10:39:43 am от Alito »
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен chocolate_girl

• Готин
  • Публикации: 230
  • Рейтинг: +2/-0
« Отговор #191 -: Юли 15, 2013, 08:41:10 am »
"Има нощи, когато сънят е същински лукс! Да заспиш, за да се отърсиш от лошия сън! Ще ти се това никога да не се е случвало! Ще ти се да натиснеш командата Delete и животът да започне отначало! Защото когато караш някого да страда, най-много страдаш самият ти!"

"Любовта трае три години" - Фредерик Бегбеде
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 07:08:53 am от chocolate_girl »
Не стига, че гърми да ме трепе, а и святка....да види къде съм.

Неактивен Lady Lara

• Публикации: 1024
  • Рейтинг: +96/-46
« Отговор #192 -: Юли 15, 2013, 07:18:57 pm »
"Аз го действам по-просто. Имам предвид по-просто за мене, а не за момичето, защото точно за нея всичко това не е толкова лесно. Аз правя всичко възможно, за да ме напусне тя. Започвам да играя ролята на негодник, което не е лесно, когато по душа не си такъв. Но ти искаш да излезеш от водата сух, не искаш да преживяваш разни сцени и изясняване на отношенията, дори може да си изпросиш някой шамар и всичко, което желаеш момичето да те разкара и колкото по-кратка се окаже фразата, толкова по-добре за тебе. Всъщност никога не е кратко. Винаги продължава дълго. По вина на госпожицата. Излишно е да споменавам, че шамари така и никога не ми се разминаха. Когато най-накрая осъзнаеше с какъв негодник си има работа, тя изригваше в неудържим водопад от обвинения, които ми разкриваха толкова странни черти от моето "аз", че ми беше невъзможно да разбера само едно - защо, гълъбче, толкова време се влачи с изрод като мене?
И знаете ли какво? Няма абсолютно никакъв смисъл да задавате подобен въпрос на разлютеното момиче. Отговорът винаги ще звучи така: "Мислех си, че мога да те направя по-добър!"

Юрий Винничук - "Пролетни игри в есенните градини"
"Понякога мълчанието е най-добрият отговор."

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #193 -: Юли 16, 2013, 06:27:04 am »

"Любовта трае три години" - Фредерик Бегбеде

това е книга, а не цитат.

цитат от същата книга -  "любовта е предварително изгубена битка".

Неактивен chocolate_girl

• Готин
  • Публикации: 230
  • Рейтинг: +2/-0
« Отговор #194 -: Юли 16, 2013, 07:08:36 am »
това е книга, а не цитат.

цитат от същата книга -  "любовта е предварително изгубена битка".
Посочвам цитата ми от коя книга е, доколкото знам темата е "цитати от книги". Явно, не си ми прочел цитата.
Не стига, че гърми да ме трепе, а и святка....да види къде съм.

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #195 -: Юли 16, 2013, 07:09:54 am »
виноват!

Неактивен Lady Lara

• Публикации: 1024
  • Рейтинг: +96/-46
« Отговор #196 -: Март 12, 2015, 09:13:20 pm »
"Тя се качва в таксито, затварям внимателно вратата и я виждам да се усмихва зад стъклото, сетне колата потегля… В някой хубав филм щях да хукна след таксито в дъжда и на следващия светофар щяхме да се хвърлим в прегръдките си. Или пък може би тя щеше внезапно да размисли и да накара шофьора да спре, също както Одри Хепбърн / Холи Голайтли на финала на "Breakfast at Tiffany’s". Ала ние не играем във филм. Ние сме в живота, където такситата отминават."

Фредерик Бегбеде  - "Любовта трае три години"
"Понякога мълчанието е най-добрият отговор."