Автор Тема: Държите ли на етикета?  (Прочетена 9586 пъти)

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Re: Държите ли на етикета?
« Отговор #30 -: Юли 12, 2011, 06:28:36 am »
Да, магазините, в които ти пазаруваш - 100%. Ако пък в цум или по моловете продават ментета от Илиенци - халал да им е. Докарали са ги едно към едно с оригинала.

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #31 -: Юли 12, 2011, 07:37:19 am »
Да, магазините, в които ти пазаруваш - 100%. Ако пък в цум или по моловете продават ментета от Илиенци - халал да им е. Докарали са ги едно към едно с оригинала.

Ами пазарувай си от ЦУМ и моловете - там само заради мястото ти слагат 100 кинта отгоре. :D

Аз преди имах едни дънчици и зимно якенце на Calvin Klein и бяха много хубави, удобни и здрави, а и не избеляваха: доста време ги носих. :) Но след това си купих някакви маркови дънчици, които се скапаха на 2-я месец. Така че е хубаво да се гледа и самата дреха какво представлява. ;)

Неактивен enno

• Закоравял
  • Публикации: 193
  • Рейтинг: +13/-10
« Отговор #32 -: Юли 12, 2011, 07:47:12 am »
Никога не съм държал на марката, даже, като се замисля тия по-популярните марки не ми и допадат. А м/у другото много голяма част от марковите дрехи се шият в БГ или да кажем Турция, така че не виждам смисал да се изтъкваме. Незнам къде беше цеха(Гоце Делчев,мисля)  за костюми на "Hugo Boss" и най-скъпия костчм там е 400 лв., умните да смятат. Миналата година съпругата ми си купи дънки на "Max Mara" за 10 лв.  :o от един цех в Монтана.
Ама то аз като се замисля, рядко к упувам дрехо от тук,повечето си ги донесах от UK, а и сега поръчвам пак от там. Обувките от тук си ги взимам и съм фен на българските.

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #33 -: Юли 12, 2011, 07:58:03 am »

Ами пазарувай си от ЦУМ и моловете - там само заради мястото ти слагат 100 кинта отгоре. :D

Ами мога да си го позволя - правя го. В крайна сметка, всеки се разпростира според финансовите си възможности. Който има повече пари си купува маркови, оригинални дрехи от ЦУМ, който няма си купува потничета по 10лв, ментета на келвин клайн и max mara за 10лв от цеха в Монтана... Не виждам обаче защо това е причина да подскачате и да се възмущавате.

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #34 -: Юли 12, 2011, 08:05:45 am »
Ами мога да си го позволя - правя го. В крайна сметка, всеки се разпростира според финансовите си възможности. Който има повече пари си купува маркови, оригинални дрехи от ЦУМ, който няма си купува потничета по 10лв, ментета на келвин клайн и max mara за 10лв от цеха в Монтана... Не виждам обаче защо това е причина да подскачате и да се възмущавате.

(rofl) (rofl) (rofl)

Малко ме съмняват финансовите ти възможности, за които говориш, но ти си пиши как купуваш само маркови и скъпи дрехи. :P

Неактивен enno

• Закоравял
  • Публикации: 193
  • Рейтинг: +13/-10
« Отговор #35 -: Юли 12, 2011, 08:37:36 am »
Не съм си и помислял, да подскачам и да се възмущавам....
Интересното в случая е, че цехчето в Монтана, работи за италиански и френски поръчители, който зареждат БГ пазара със съответната марка, но това не е от голямо значение, все пак да кажеш, че дрехата е от ЦУМ е престиж.... :X

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #36 -: Юли 12, 2011, 01:39:22 pm »
Мисля, че всички хора сме такива. Едва ли има някой, който иска дрехата да не му харесва и да е от кофти материя. Аз лично нося само маркови дрехи, но не защото такъв е етикета, а защото ми харесват и са от хубава материя. Много рядко се влияя от модните тенденции и дебна да пазарувам, когато има намаления, промоции итн. Скоро например си взех уникално есенно-зимно яке, което беше намалено от 180 на 90 лв.

и след като махнеш ,печалбата на този който ти го е продал,и примерно на самия производител,материалите които са трябвали да се направи дрехата,можеш сам да се досетиш колко ти е маркова дрехата,освен ако е някво марково русенско може да,а да забравих,транспортни разходи и подобни.А и кво значение има марката за няква ебана дреха,или ти харесва или не.Това че гучи или каквото и да е ,мен кво ме топли.

Ми не знам, като си го купувам от марков магазин, се надявам да е оригинално. Ако не е, нищо не мога да направя. Марката има огромно значение за дадена дреха. Марковите дрехи (каквото и да разбирате под тях, за всеки случай аз нямам предвид марки като гучи, версаче итн, а по-скоро адидас, найк, хуго бос, рийбок итн), винаги излизат по евтино, защото например можеш да носиш едни маратонки найк една година без изобщо да се разлепят или пък оригиналните тениски не избеляват след две пранета, както другите.
Дори само от тази гледна точка си заслужава, да не говорим, че марковите дрехи имат по-добър дизайн и са от по-хубави материи. Освен това е нелепо да тръгнеш по улиците с адибас или нещо подобно.

На кратко да ти кажа какво представляват въпросните маркови дрехи в моловете.90% са внос от турция,недей гледай какво пише на "made in .....'' купуват се на повече от смешно мизерни цени,защото ги купуват като бракувани.А въпросното ти марково яке,ако беше наистина на една от големите марки/фирми нямаше и с намаление да струва 180лв.Маратонки,ако си взимаш маратонки да ходиш,естествено че няма да се.За тениските,там въпроса е още по-елементарен.В началото на лятото,винаги си купувам поне по 6-7 памучни тениски,нз ква е марката може да е и българска,супер удобни,памука е качествен и начина на изработка за цена не помня но не беше висока,от друга страна имам 3 или 4 тениски,не помня на кои фирми са,но са на по-големите и известни производители,ами неудобно и материята е такава,че на 5 мин почвам да се потя.
Въпрос си е на личен избор кой какво харесва,и какво си купува,ама да дам 200 кинта за маратонки,ще гърмя няколко дена примерно на палатки,а ти си имай здравите маратонки ;)
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен delmore

• Публикации: 1055
  • Рейтинг: +16/-29
« Отговор #37 -: Юли 12, 2011, 01:46:47 pm »
не е важно къде и от кого е направена дедена дреха, а чии лиценз има, което би трябвало да определя и качеството...принципно.
По въпроса ... аз под маркови дрехи разбирам именно Версаче, Армани, Гучи, Шанел и т.н.- вс друго е конфекция.Тъй като това си е мое "разбиране", то мн малък процент от дрехите ми са маркови и то ги имам, защото съм ги "намерила" на мн добра цена.
ПП в момента е модерно да се "крият" емблемите ....