Автор Тема: Държите ли на етикета?  (Прочетена 9656 пъти)

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
Държите ли на етикета?
« -: Август 04, 2008, 11:01:07 am »
Нищо, че подфорумът е за козметика, че вкарам малко мода  (chuckle)
Въпросът ми е задължително ли при покупка на дрехи държите на етикета да има някоя световно известна марка? С коя дреха не бихте правили компромис? Според вас заслужават ли си парите "марковите" неща? Обичате ли разпродажби.
Да кажа да себе си: дрехите- купувам всичко, което ми харесва. Не ме интересува марка, националност и т.н Напоследък обаче взех малко да внимавам с потници и т.н, които след 1-то пране не стават за нищо.
обувки- обувките, стига да ми станат и да ги харесам - взимам ги(имам малко краче- 35 номер и много трудно намирам номер). Тази година началото на март месец си купих сандали  (chuckle) Гуменки- винаги са на някоя голяма спортна марка, защото са удобни и здрави. Последните си ги нося вече 3 или 4 година.
бельо- имам си няколко марки, на които държа. Никога не бих купила китайско.
Аксесоари- каквото ми хареса, обичам и тенекии. Само чантите са ми малко по- сложни, защото търся по- изчистино модели- на Пума ми пасват идеално на вкуса, но трудно намирам в Бургас.
Айде спирам вече, че май само аз ще си пиша по тази тема  (rofl)
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен barbarella

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1676
  • Рейтинг: +0/-0
  • Carpe diem, baby!
Re: Държите ли на етикета?
« Отговор #1 -: Август 04, 2008, 03:36:40 pm »
... айде, да не си сама
за друг етикет си помислих  :)

не, не държа на етикетите. режа си ги от дрехите, щото обикновено ме дразнят.
старая се да си купувам качествени неща - не се впечатлявам маркови ли са, или не. гледам материи, шевове, кройка...
разпродажби обичам.

китайско бельо и аз не купувам... с извинение

« Последна редакция: Август 04, 2008, 03:39:28 pm от barbarella »
life is a struggle between good, evil and chocolate  (headbanbg)

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #2 -: Август 04, 2008, 03:45:57 pm »
Нищо не съм в състояние да напиша, защото трябва да повторя barbarella напълно заедно с началната реплика, защото и аз за друго си помислих  :D (hug).

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #3 -: Август 04, 2008, 07:16:46 pm »
не държа на етикетчетата

аз обикновено взимам това което ми стане , давам примерм :)
влизам аз в някое магазинче , разглеждам си харесвам си нещо , питам има ли номера , те викат има , дай да пробвам , пробвам аз и тц .. не ми става , питам , а от кои имате номера те ми показват разни неща , като вече по добре са ме преценили ;) и накрая като мина през 3-4 такива магазина , отчая се и си взема това което ми стане

единствено маратонки си взимам маркови , те просто издържат повече време , не се налага през месец да ги сменям

айде със здраве да си носите новите и старите дрешки  :)
Matador

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #4 -: Август 05, 2008, 10:08:41 pm »
Не държа особено на етикета. И аз като jessie_j не бих направила компромис първо с бельото и второ с обувките. Това според мен са нещата, за които си заслужава да се дадат повече пари не заради марката, а заради удобството. (Макар че летни обувки и чехли имам и по-евтини, при тях не е толкова сложно).

Всичко останало може и да е за по-малко пари, важното е да е хубаво и да ми стои добре. Никога не съм робувала на мода и марки, според мен е много по-важно дрехите да се съчетават с вкус, отколкото да са маркови.

Обичам да купувам български стоки, особено когато става дума за трикотаж, а и за обувки. Когато има изложения в НДК, мога да зяпам цял ден :D Защото има хубави неща за не много пари.

Забравих бижутата - сама си купувам тенекийки, а златото и среброто чакам да ми го подаряват :D
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен Аля

• Закоравял
  • Публикации: 167
« Отговор #5 -: Август 05, 2008, 10:28:56 pm »
аз понякога съм неуверена - имам много причини за това - най-вече усета ми за това че има стил и отношения до които не съм достигнала - но ги усещам като мое непостигане - нямам идея какво е това което ми липсва, но усещам че то е префектно, че в него има ИЗЛЪЧЕАНЕ. И когато не съм уверена, че съответствам на това излъчване, тогава се доверявам на онова, което си е спечелило името на "стилно с излъчване" - купувам етикета, който е "доверие"
Спомням си рекламата на Ривлон (не ги обичам особено, но не това е важносто сега) - "Ние не продаваме козметика, ние продаваме надежда"...

Неактивен alhimika

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +2/-0
  • I'm a educated fool with money on my mind !
« Отговор #6 -: Август 05, 2008, 11:06:48 pm »
Гледам етикета, за да видя на колко градуса се пере :D
То тва майка ми го прави ама аз да си проверя ;)
LIVE FREE OR DIE !!!

Неактивен AFA

• Готин
  • Публикации: 347
  • Казвам каквото мисля , Мисля каквото казвам
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2008, 07:11:18 pm »
.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 06:31:12 pm от AFA »
Цитат
не плащам за нещо, което ми се полага по право като на готин мъж

Неактивен mitashki

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 50
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2008, 08:30:33 pm »
и аз не държа много на етикета ,но ако ми падне някоя добра имитация я вземам :)

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2008, 08:31:58 pm »
вече няма нищо марково , ама изобщо не ме интересува , харесва ли ми стои ли ми добре го нося
Matador