Автор Тема: Не сме ли твърде овчедушни?  (Прочетена 12934 пъти)

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
  • Рейтинг: +0/-0
Не сме ли твърде овчедушни?
« -: Юли 19, 2008, 09:44:30 pm »
За да са сигурни финансовите санкции, Брюксел поиска от България да бъде спряно финансирането с български средства на проекти по програмата САПАРД.

Председателят на антикорупционната комисия Бойко Великов (БСП) неколкократно изрази недоумението си от това, че години наред одитиращите органи у нас не са установявали нарушения по европрограмите, а сега изведнъж от ЕК и Европейската служба за борба с измамите (ОЛАФ) са хванали далаверите и са блокирани средствата от ЕС.

източник: медиапул бг

Чудя се колко точно инертен може да бъде българина. Колко можем да търпим, в този ред на мисли забелязах и тази инициатива: http://dzver.com/blog/?p=1422 и предлагам всички ние да я подкрепим  :)

Тази усмивка по горе е иронична. Проблемите са много, но изглежда на никой не му пука пък и изглежда че бързо забравяме. Фактите обаче са налице:

1) Криза в здравеопазването
2) Криза в образованието
=> за двата проблема имаше масирани протести на които властимащите се присмяха
3) Криза по всички параграфи на членството ни в ЕСю
4) Бум на претстъпността - показни отвличания, разстрели, рязане на уши пръсти и други органи абсолютно безнаказано
5) Процъфтяваща корупция
6) Огромна инфлация която засяга всички ни за справка в страните отличнички на ЕС е окол 3 процента при нас (по спомен) 12-14

Мога да продължавам много, но въпросът ми е: Не сме ли твърде овчедушни?
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен alhimika

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +2/-0
  • I'm a educated fool with money on my mind !
Re: Не сме ли твърде овчедушни?
« Отговор #1 -: Юли 19, 2008, 10:46:24 pm »
Трябва си някакъв митинг или бунт (или взрив в парламента  ;)) най малкото за да покажем пред Европа, че не сме доволни от тия п..... . Защото иначе се оказва, че те си крадат а ние сме си О.К.
LIVE FREE OR DIE !!!

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #2 -: Юли 21, 2008, 12:40:11 pm »
Честно казано нямам време и желание за бунт и митинг- имам си работа, а свободното време бих предпочела да прекарам с приятели. Не вярвам в масовите струпвания на много хора на едно място с разни лозунги (изключвам концертите).
Иначе си прав- има доста проблеми, но все пак си мисля, че доста се спекулира с някои теми.
Дали съм овца, може би, не знам. Но последните 2 години ми се наложи за съжаление да се запозная доста със здравната ни система. Не мисля, че бунт и протести биха помогнали в този случай. За другите проблеми- не съм много наясно.
А колкото до отвличания и рязанетата- не се случват случайно  ;)
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #3 -: Юли 21, 2008, 06:14:41 pm »
Да.. ByeVas, за съжаление съм съгласна с теб.. Прекалено много неща търпим. Аз самата не винаги имам смелост да си потърся някакви права например, въпреки че знам, че съм права... Не ми е приятно, но мисля, че отговорът на въпроса ти е "Да"...
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #4 -: Юли 21, 2008, 09:04:32 pm »
За да са сигурни финансовите санкции, Брюксел поиска от България да бъде спряно финансирането с български средства на проекти по програмата САПАРД.

Председателят на антикорупционната комисия Бойко Великов (БСП) неколкократно изрази недоумението си от това, че години наред одитиращите органи у нас не са установявали нарушения по европрограмите, а сега изведнъж от ЕК и Европейската служба за борба с измамите (ОЛАФ) са хванали далаверите и са блокирани средствата от ЕС.

Съвсем "случайно" имам директна информация за причините за спирането на евросубсидиите по едни от най-големите проекти към министерство на финансите. ByeVas не е толкова просто нещата да се гледат в бяло и черно. Корупцията засяга високи нива и с подвикване от улицата ако някой си мисли, че ще разбута вкоренените структури просто дълбоко се лъже. Не е вярно и това, че одитиращите фирми не са установили нарушенията. Напротив нарушенията са установени, но одита има за цел САМО да установи проблемите и да препоръча мерки за отстраняването им - нищо повече. От тук нататък ако съществуваха юридически отдели в държавническите учреждения нещо може би би се случило, но уви няма пари да се плаща на такива. Разполага се само е необходимият минимум от кадри, които е много под този изскван от Евро-комисиите и заплатите им не съответстват на нужното, за да се счита че няма да има заплаха от корупция. Все пак никак не върви човек, който взима заплата от 800 лв. например да отговаря за проекти, които възлизат на милиарди.

Ако това ще те успокои мога с ръка на сърцето да ти кажа, че има хора на които им пука и правят каквото е възможно да се спре процеса на тотална профанщина и шуробаджанащина в учрежденията.. Няма да стане скоро може и никога да не стане, но има хора които се опитват даже с риск да загубят работата си, но да отстоят експертните си оценки.

И изобщо оправията с викане и крякане не мисля, че ще дойде. Един ден, когато професионално всеки си стъпи на краката и се научи независимо от всичко да отстоява професионалното си мнение може би нещата ще станат една идея по-добре  ;).

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #5 -: Ноември 04, 2010, 09:12:32 am »
Честно казано нямам време и желание за бунт и митинг- имам си работа, а свободното време бих предпочела да прекарам с приятели. Не вярвам в масовите струпвания на много хора на едно място с разни лозунги (изключвам концертите).
Иначе си прав- има доста проблеми, но все пак си мисля, че доста се спекулира с някои теми.
Дали съм овца, може би, не знам. Но последните 2 години ми се наложи за съжаление да се запозная доста със здравната ни система. Не мисля, че бунт и протести биха помогнали в този случай. За другите проблеми- не съм много наясно.
А колкото до отвличания и рязанетата- не се случват случайно  ;)

И изобщо оправията с викане и крякане не мисля, че ще дойде. Един ден, когато професионално всеки си стъпи на краката и се научи независимо от всичко да отстоява професионалното си мнение може би нещата ще станат една идея по-добре  ;).

Изказвания като тези са причната според мен защо в България нещата не търпят развитие и постоянно тъпчем на едно място.

В историята на човечеството именно масовите протести, революциите, гражданското неподчинение винаги са били в основата на промяната.

Най-лесно е да търпим като овце и да се надяваме на някаква промяна.

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2010, 09:51:16 am »
Изказвания като тези са причната според мен защо в България нещата не търпят развитие и постоянно тъпчем на едно място.

В историята на човечеството именно масовите протести, революциите, гражданското неподчинение винаги са били в основата на промяната.

Революциите и протестите са настъпвали само тогава, когато вече нещата са се променили. Тоест, те са следствие, а не причина.

............................................

Според мен тук Лун е права.

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2010, 09:56:37 am »

Революциите и протестите са настъпвали само тогава, когато вече нещата са се променили. Тоест, те са следствие, а не причина.

Пълни глупости. Образовай се пич.

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #8 -: Ноември 04, 2010, 10:03:50 am »
Пълни глупости. Образовай се пич.

Образовал съм се достатъчно. :P

Всички големи промени в историята са настъпвали тогава, когато самата социална система и отношенията между хората вече са се били изменили. Та за да се променим като общество, трябва да си променим манталитета и най-вече начина си на мислене. В нормалните държави хората не тъпрят да им скачат на главата. А ние си тъприм и затова сме зле.

Неактивен Backo

• Публикации: 1213
  • Рейтинг: +0/-1
  • Само ако искам !
« Отговор #9 -: Ноември 04, 2010, 10:15:21 am »

Те са следствие на недоволството и причина за промените.
Може да има недоволство, но ако то не се изрази, няма да се стигне до промяна ;)
Историята е пълна с примери.