Автор Тема: Занимавате ли се с благотворителност?  (Прочетена 2384 пъти)

Неактивен Garvana

• Закоравял
  • Публикации: 155
  • Рейтинг: +65/-1
  • Безразличен си ми като светофар в GTA
Давате ли пари на просещи хора?Дарявате ли чрез смси? Какво ви е мнението по въпроса с корупцията в БЧК и има ли нужда страната ни от повече добри хора?
Понякога ти се иска да вървиш на някъде , ей така без да знаеш накъде отиваш. После осъзнаваш, че си тъп като джапанка и се прибираш вкъщи...

Неактивен Garvana

• Закоравял
Re: Занимавате ли се с благотворителност?
« Отговор #1 -: Март 03, 2014, 05:41:59 pm »
От известно време приемам това,което виждам на улицата по-емоционално .Почнах да нося храна на една стара жена и се опитах да направя всичко по силите си да помогна на нуждаещи се.Обаче,помагайки почваш да забелязваш колко много използват просията като професия.Въпреки това ми е тежко да гледам някой без нищо и като видя някакъв такъв,човек си говоря с него.Питам го как е стигнал дотук и тн. Четох една новина от Варна,как един човек отказали да го приемат в приют ,след като дъщеря му го изгонила,защото приемали само след като температурата падне под 0 градуса !!! Страх ме е да остарея в тази държава.
« Последна редакция: Март 03, 2014, 06:49:22 pm от Garvana »
Понякога ти се иска да вървиш на някъде , ей така без да знаеш накъде отиваш. После осъзнаваш, че си тъп като джапанка и се прибираш вкъщи...

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #2 -: Март 04, 2014, 03:28:33 pm »
Ти си съвършен!

Неактивен Lady Lara

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1024
  • Рейтинг: +96/-46
« Отговор #3 -: Март 06, 2014, 07:32:22 pm »
Дарявала съм чрез смс за животоспасяващи каузи. Но питам се, къде са институциите, къде е държавата, която не може да се погрижи за своите най-болни и най-нещастни индивиди...Гледала съм кампаниите на БЧК по програма "Благотворителност" за кг боб и кг леща. Мисля, че важното в случая са не безплатните храни, а отношението на съпричастност, хуманност и усещането, че някой се е погрижил за тези хора ....
"Понякога мълчанието е най-добрият отговор."

Неактивен Garvana

• Закоравял
« Отговор #4 -: Март 06, 2014, 07:46:28 pm »
Дарявала съм чрез смс за животоспасяващи каузи. Но питам се, къде са институциите, къде е държавата, която не може да се погрижи за своите най-болни и най-нещастни индивиди...Гледала съм кампаниите на БЧК по програма "Благотворителност" за кг боб и кг леща. Мисля, че важното в случая са не безплатните храни, а отношението на съпричастност, хуманност и усещането, че някой се е погрижил за тези хора ....
Абсолютно съм съгласен с теб.Важно е да се поговори с тези хора,да им се покаже,че на някой му пука за тях.Не са животни,които имат нужда само от боб и леща.

Неактивен Kortes

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 3
  • Рейтинг: +0/-0
    • Качване на снимки
« Отговор #5 -: Май 30, 2016, 10:55:16 pm »
Редно е според мен всеки човек да отделя известно количество и от времето и от финансите си за благотворителност. Някои хора го имат вродено това чувство, други  го правят по принуда, трети защото е модерно. Най-добрия вариант е да се прави защото го искаме самите ние, щастието да помогнеш на някого, който се нуждае е незаменимо.