Автор Тема: Българска история, История на света  (Прочетена 25816 пъти)

Неактивен Alito

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
Re: Българска история
« Отговор #20 -: Май 12, 2013, 07:26:05 am »
Споменава се и аз ще си намеря Илиадата сред старите книги и ще видя къде точно беше.

Това за славяниете, което казваш е от учебниците, и аз съм го чела това. Не ми се връзва, появили са се по-нашите земи по-късно от траките, а не са усвоили нищо от тях - от техните познания. Оставили са съдове от глина : ))))) Като в каменната ера. Ако славяните са тези в чиито гени тече тази кръв всичко хубаво и предходно да се унищожава...ясно какви са нашите гени и на кого приличаме. Явно на тях, не на траките със сигурност.
« Последна редакция: Май 12, 2013, 07:30:23 am от Alito »
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
« Отговор #21 -: Май 12, 2013, 07:50:36 am »
Източниците, от които черпиш информация са писани от хора, коитообщо взето пишат за аудитория, която няма особено големи познания в областа. Те представят определени исторически сведения като покрай това спестяват редица подробности около тях, за да може да ги навържат към своята теория. Отвори си Илиадата, но съм убеден, че, ако тя е оригинална там няма да срещнеш името българи или хуни.
 Тези, които казват, че Ахил водил със себе си българи и хуни може би са спестили подробността, че това не е сведение от Илиада, а от византийския хронист Йоан Малала, който е живял 5 в. което е страшно много време след описаните събития в Илиада.
 Лъв Дякон опровергава думите на Малала в своята хроника.В хронологията на Лъв Дякон, Ахил Пелеев е наречен тавроскит(руснак), а в описанието на двамата, хронистът изтъква като мотив за приликата навика както на руснаците, така и на ахиловите мирмидонци да ходят пеша(тоест не са конни народи), както и физическата прилика("русата му коса, светлите му очи, безумието, избухливостта..."). След направеното сравнение, е по-вероятно да заключим че Ахил не е бил нито българин(понеже българите са конен народ, не са били неразумно избухливи и не са доминантно рус народ) нито руснак(тъй като русите не са обитавали земите около Меотидското Езеро, по време на Троянската Война. С няколко речи казано - проблематиката около Ахиловата националност ражда единствено евтини сензации, и донякъде опит да се прикачи българският народ към митология и история чужди за него.

Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #22 -: Май 12, 2013, 06:23:25 pm »
 :D Мдам, понеже не те знаеме ти от кои "източници" копи-пействаш... Шфффф... Безобразие и безочие...
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Scarface

• Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
« Отговор #23 -: Май 12, 2013, 07:48:41 pm »
Шах и мат (rofl)
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен wizard

« Отговор #24 -: Май 12, 2013, 08:49:40 pm »
Споменава се и аз ще си намеря Илиадата сред старите книги и ще видя къде точно беше.

Това за славяниете, което казваш е от учебниците, и аз съм го чела това. Не ми се връзва, появили са се по-нашите земи по-късно от траките, а не са усвоили нищо от тях - от техните познания. Оставили са съдове от глина : ))))) Като в каменната ера. Ако славяните са тези в чиито гени тече тази кръв всичко хубаво и предходно да се унищожава...ясно какви са нашите гени и на кого приличаме. Явно на тях, не на траките със сигурност.
ми какво да усвояват от траките, какво има да усвояват след като славяните са народ с различна култура и вярвания. Българите като са дошли какво са усволили? Всеки носи своят бит и култура, които с времето се хомогенизират.Има много останали накити, оръжие, земеделски сечива от славяните, които се откриват внекрополите и селищата. Траките също са ни оставили много съдове от глина, прабългарите също, римляните също.
« Последна редакция: Май 12, 2013, 09:10:40 pm от wizard »

Неактивен Alito

« Отговор #25 -: Май 13, 2013, 06:00:07 am »
Твоето лично мнение какво е, според теб кой е доминиращият ген в българите. Ако говорим за траки, славяни и прабългари.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Alito

« Отговор #26 -: Май 13, 2013, 06:01:42 am »
:D Мдам, понеже не те знаеме ти от кои "източници" копи-пействаш... Шфффф... Безобразие и безочие...

Ти добре ли си с главата?
SAFER INTERNET

Неактивен wizard

« Отговор #27 -: Май 13, 2013, 07:19:27 am »
кой преодбладава не знам, то и разните днк изследвания показват различни неща. Но честно казано не ме и интересува. Факт е, че в българската народност са се претопили и хомогенизирали не само славяни, траки, гърци, но и редица племена от средновековието-кумани, печенеги, узи, които се заселват по нашите земи  и катко виждаме такива племена вече не съществуват, защото отдавна са се претопили културно от българите. То и  като се поразходи човек о улиците ще види, че българите малко или много с с най различен фасон. Има едни по светли, други по-тъмни, с по дръпнати черти, с по европеидини. Малко са така онези европейски нации, които може да се каже, че все още са генетически еднородни като например шведите и изобщо скандинавците. Всеки би познал един швед по неговото излъчване и физически белези или един ирландец, руснак. Това са хора, които всеки разпознава веднага. Причината е, че северните народи по-малко са имали сблъсъци с други народности, а и климата там не е бил особено привлекателен за живот.

Неактивен Alito

« Отговор #28 -: Май 20, 2013, 08:26:22 am »
Честно казано хич не ми се иска да го кажа това, но според мен точно това е най-голямата трагедия на нашата нация, че тука са си хвърляли семето не хора от елита на нападателите, а тези дето явно за нищо не са ставали освен да ги пратят за главорези на война.
SAFER INTERNET

Неактивен Alito

« Отговор #29 -: Май 20, 2013, 08:40:11 am »
Това си приема за най-старата форма на писане, 7000 пр.хр. Намерено в Румъния и на базата на тези скриптове се развива новата теория за най-древната световна цивилизация.

Най-старата цивилизация, Дунавската

Пръстенът е датиран на не по-малко от 5000 г.пр.н.е. Открит в България.
Други подобни общоизвестни находки открити на балканския полуостров, които съдържат наченки на първата човешка писменост, са само няколко - плочките от Караново, Градешница и Тартария, Румъния, както и ситовския скален надпис, който е най-стар.

The Nursing Mother of Rast, from present-day Romania, early 5th millennium BCE, height 12 cm. Inscribed on front, back and sides; the child is also inscribed. Photo from Goddesses and Gods of Old Europe; schematic from The Civilization of the Goddess, both by Marija Gimbutas. The drawn schematic of the markings, separated from their rough background, shows a set of symbols that can be seen as a kind of writing, separated by diagonal lines. Terracotta of mother and child from the Early Vinca site at Rastu, western Romania, c. 5000 BCE; Goddesses and Gods of Old Europe, Marija Gimbutas, p. 193

Надписи на неизвестна досега писменост са открити в района на Кърджали, съобщава ст.н.с. Николай Овчаров, цитиран от БТА.

Находката е сензационна и вероятно ще преобърне представите ни за историята на племената, населявали територията на България, подчертава ръководителят на разкопките на Перперикон.

Възможно е да сме попаднали на писменост на траките, смята Овчаров.
Досега никой не знаеше дали траките са имали такава.
Находките са открити случайно от туристи, посетили платото в района на селата Дъждовница, Ненково и Женда.

Пиктографските знаци върху фрагмент от глинен съд със специално предназначение, от първото хилядолетие пр. н. е., дава основание на проф. Овчаров да предполага, че траките в Източните Родопи са имали свое пиктографско писмо, далеч преди гърците да измислят своята писменост.
До края на август Овчаров ще организира археологическа експедиция на платото между селата Женда и Дъждовница, където е намерено парчето керамика, за да търси още находки и доказателства.

Глинени плочки, (комплект от 3 броя) с признаци Тартария (Alba), Никълъс Vlassa, 5350 г. пр. Хр. (C14), средния неолит,културата Винча ,
« Последна редакция: Май 20, 2013, 08:57:40 am от Alito »
SAFER INTERNET