Автор Тема: Какво мислите за празнуването на Хелоуин?  (Прочетена 2797 пъти)

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
Днес попаднах на интересни мнения на църквата за Хелоуин:

"Полската католическа църква разпространи официално изявление, в което предупреждава, че празнуването на празника Вси светии, според американските популярни традиции и ритуали, рискува да се превърне във възхвала към окултното." (btv)

Подобни изявления има и от български църковни лица, но в момента не мога да ги намеря.

Според мен това е малко преувеличено. ОК, празникът е с езически корени, но това не значи, че е някаква поквара за душите. Хората възприемат тези неща - или би трябвало да ги възприемат - като нещо забавно, а не като противоречащи на ценности, религия и т.н.

Какво мислите?

Неактивен Scarface

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
Re: Какво мислите за празнуването на Хелоуин?
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2012, 03:21:34 pm »
Съгласен съм. Аз принципно тоя празник не го уважавам кой знае колко, но имам един приятел, който всяка година прави Хелоуин парти и отивам предимно от уважение към него. В крайна сметка всеки е свободен да вярва в каквото си иска и да празнува каквото си иска ;)
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2012, 03:26:32 pm »
Мен лично ми е много досаден тоя празник, както и свети валентин. Много са ми нагласени и насила натрапени. Не са ми нито забавни, нито интересни.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2012, 04:41:26 pm »
Колкото ми пука за мнението на  църквата ,толкова ми дреме и за това нещо наречено празник  :D ,резултата е един и същ освинване/напиване ,парвенющина абе като цяло гранде идиотите си личат  веднага,по костюмите.По тревожното в случая ми се струва следното.В нашето любимо списание се изтраскаха сиг поне 5 "статии" за това чудо още малко щеше да има статия какво да правим ако тя е в мензис на хелоуин.А примерно на 2 февруари абсолютно нито дума за петльов ден.Но това на вас си ви е проблем много отдавна.
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен Lady Lara

• Публикации: 1024
  • Рейтинг: +96/-46
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2012, 04:45:04 pm »
Поддържам мнението, че не бива да се прехласваме по празниците на англоговорящите страни. Хелоуин води началото си от келтския езически празник Сауин и католическия Вси светии.  Щандове в моловете са препълнени с маски  и  хелоуински костюми. Децата  дълбаят тикви и изрязват вещици и прилепи. А най-масово се плашат хората, когато получават месечните си сметки от мобилните оператори и погасяват кредитите си. Но това е друга тема.
Българинът обича да празнува, нека всеки си избира празник, който го забавлява. По важното е да зачитаме и отбелязваме българските празници, които са ни съхранили като нация и държава. Утре е  1 ноември – Деня на народните будители. Общобългарски празник, ознаменуващ делото на нашите духовни водачи: просветители, книжовници, революционери и  будители на възраждащия се национален дух.
"Понякога мълчанието е най-добрият отговор."

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2012, 05:03:05 pm »
Колкото ми пука за мнението на  църквата ,толкова ми дреме и за това нещо наречено празник  :D ,резултата е един и същ освинване/напиване ,парвенющина абе като цяло гранде идиотите си личат  веднага,по костюмите.По тревожното в случая ми се струва следното.В нашето любимо списание се изтраскаха сиг поне 5 "статии" за това чудо още малко щеше да има статия какво да правим ако тя е в мензис на хелоуин.А примерно на 2 февруари абсолютно нито дума за петльов ден.Но това на вас си ви е проблем много отдавна.

Да, съгласна съм. Образно и забавно си го написал и точно както си е.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2012, 05:52:29 pm »
на прост народ му дай само поводи за забавления и не го търси за друго. шибани консуматори.
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2012, 07:13:49 pm »
На мен не ми пречи празникът, даже ми е забавен. Причината, поради която хората се прехласват по него, е точно тази - че е направен забавен от масовата култура. За съжаление това не може да се каже за повечето български празници и това е причината западните да си пробиват път у нас според мен. На мен ми се струва по-забавно да се маскираш и да си направиш тиквен фенер, отколкото... не знам, какво се прави на 2 февруари? Ще трябва да проучим и да го отбележим :)

Просто западните празници са се променили с времето, за да продължат да привличат хората, а нашите - не. Това е причината да взаимстваме празници, които не са български според мен.

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2012, 08:13:39 pm »
Дано никога нашите празници не се превърнат в такъв цирк.
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2012, 08:23:57 pm »
какво се прави на 2 февруари? Ще трябва да проучим и да го отбележим :)

Просто западните празници са се променили с времето, за да продължат да привличат хората, а нашите - не.

:D Щях лаконично да напиша марш в 4-ти клас ,но днес съм в настроение.Има тема във форума може би и аз съм я пускал.Нищо не се прави какво да се прави празнува се ,аз пия :D А ако говориш за себе си какво ще правиш на 2-ри нищо няма да правиш,това е мъжки празник място за жени няма.Това още веднъж потвърждава казаното от мен ,ивил и от още някой ,но забравих кой.Хубаво е в мъжко списание да има и жени ,които се включват от време на време в статиите,но когато им се връчи ключа за царството става леш.Ехх к'во яко беше списанието 2007-ма пфф спомени.Само да не стане като в повечето женски списания 50 страници ' как да се харесваме каквито сме ' и още 150 'как да се променим '  :D
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!