Автор Тема: Трябва ли да има референдум за АЕЦ "Белене"?  (Прочетена 5367 пъти)

Неактивен borkos

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
Re: Трябва ли да има референдум за АЕЦ "Белене"?
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2012, 12:48:31 pm »
Ако Белене не бъде осъществен проект,ще внасяме най-верояно ток от Турция,произведен в такава централа,само ,че на по-висока цена.Не виждам как може да сме най-зависимата държава в ЕС,и да има кретени казващи ,че видиш ли то нямало нужда.Колкото до зелените глупости ,ще почакаме още сигурно 20 години.
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2012, 02:34:59 pm »
Нямаме нужда, защото имаме една АЕЦ и тя ни е напълно достатъчна, ако се модернизира
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2012, 02:10:43 pm »
боркосе не си прав, с парите за АЕЦ белене, могат да се изградят няколко ТЕЦ и ВЕЦ-ове, които да са много по-ефективни!

Неактивен G.Zlatev

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +16/-0
« Отговор #13 -: Октомври 15, 2012, 07:25:48 pm »
Хора замислете се защо ни е производство на енергия, което изисква гориво като ТЕЦ и АЕЦ. Имаме толкова много ресурс за ВЕЦ и вятърни централи, а те могат да работят по над 100 години без гориво, без вредни емисии, само с елементарна поддръжка. Мислете и занапред, не гледайте само пред носовете си.
умният не казва и половината от това, което знае, а простият не разбира и половината от това, за което говори

Неактивен kirov13

• Готин
  • Публикации: 415
  • Рейтинг: +99/-10
« Отговор #14 -: Октомври 17, 2012, 07:07:54 pm »
Още през 1988 руснаците са направили изследване на площадката - Белене . КАТЕГОРИЧНО Е ДОКАЗАНО ЧЕ Е ЗЕМЕТРЪСНА ЗОНА ! Преди 2 седмици в предаването "Всяка неделя" на К.Кеворкян гостуваше Мартин Димитров от СДС ! Той даде на Кеворкян копие на оригиналното изследване за земетръсната зона Белене подписана от един куп учени - наши и чужди ! ЗА папагалите които все пак са философи съм приготвил 2 линка ... да се образоват :
 http://www.bgd.bg/REVIEW_BGS/REVIEW_BGD_1992_1/PDF/09_Shanov.pdf

Ако на някой му се чете ... доста голям материал , информацията за АЕЦ Белене е представена под заглавие : "САГАТА АЕЦ “БЕЛЕНЕ” :
http://www.newmagnaura.org/b01070902oblastimediiOgnyanMinchev.htm
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
« Отговор #15 -: Октомври 17, 2012, 07:33:18 pm »
Необходимо е да внасяме горива и от други места и това на всеки му е ясно, но в крайна сметка всяка страна, която не притежава свои залежи на нефт е обречена малко или много да е зависима в това отношение. Според мен изграждането на нови реактори за АЕЦ "Козлодуй" е по-добре от играждането на една нова електроцентрала.
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #16 -: Октомври 17, 2012, 08:02:17 pm »
И така да бъде да се направят няколко нови реактора ,не е голяма тайна ,че имаме не малко уранови мини около 40 или малко повече ,мисля че беше цифрата.
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #17 -: Октомври 18, 2012, 01:18:57 pm »
Аз съм абсолютно "ЗА" референдум, тъй като противно на широко-разпространеното мнение, българите не сме идиоти и можем съвсем обективно да преценим нужно ли е да се развива ядрената енергетика в България.

Предвид факта, че АЕЦите произвеждат най-чистата и най-евтината електроенергия, мисля че проекта ще бъде одобрен и най-накрая ще почна да се строи втората такава централа в България.

Неактивен G.Zlatev

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +16/-0
« Отговор #18 -: Октомври 18, 2012, 02:50:00 pm »
Предвид факта, че АЕЦите произвеждат най-чистата и най-евтината електроенергия, мисля че проекта ще бъде одобрен и най-накрая ще почна да се строи втората такава централа в България.

http://www.mi.government.bg/files/useruploads/files/vop/belleville-bg.pdf
Това е докладът на HSBC. Прецени колко е евтина енергията, произведена от новостроен АЕЦ. Атомната енергетика си е изпяла песента вече!
умният не казва и половината от това, което знае, а простият не разбира и половината от това, за което говори

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #19 -: Октомври 18, 2012, 02:52:57 pm »
Нямам нужда да чета, каквото и да е било, защото аз смятам, че съм напълно наясно.

Атомната енергия не само, че не си е изпяла песента, ами става все по-популярна и се строят все повече централи. Чудно ми е да споделиш какви са алтернативите на ядрената енергия.