Автор Тема: Мъжете ли вече не желаят да носят отговорност или жените се правят на силни?  (Прочетена 3151 пъти)

Неактивен homiak

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 11
  • Рейтинг: +6/-2
Благодаря за отговорите! Всички вие сте по своему прави...
Млада, млада , колко да съм млада...изтъркулих едни 39 скоро. Надбягвам се с времето, което  не стига за всичко. Задъхвам се в  стремежа си да съм перфектна навсякъде. И аз като една средно-статистическа българка  мога  да пребоядисам стените, когато ме стегне шапката , и междувременно да  спретна набързо една манджа от  наличните продукти.  Справям се с почти всичко /определено  диваните ми се опират :) /, някой би казал - мъжко момиче. Но нали съм жена - създадена  съм да бъда крехка и нежна !? Не съм против възможността на жените за професионална изява, всеки човек е личност и има нужда от лично пространство и развитие. Но някак ми се вижда невъзможно да нося всичките дини под една мищница, все някоя ще се търкулне. Извоювахме си свобода, но дали не стана  свободия? 

Неактивен Vegal

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
То или ще е феминизъм, или ще е меркантилство...жените се побъркахте с това да се изравнявате, че даже и да задминавате мъжете в обществото. Един средно интелигентен мъж, ако изкарва поне 2 пъти повече пари от една жена мислите ли, че ще се занимава с жена с такова мислене, или ще си наеме някоя да върши домакинската работа, която ще изпълнява каквото казва и няма да има главоболия с разните женски глупости. Според мен в едно нормално семейство не трябва да има условия в това кой колко изкарва и кой какво да върши. Всичко се прави ЗАЕДНО или ако единия няма време да свърши нещо другия го прави.
Колко хубаво!
 Тая дума ,,заедно,, е като  една светла, приказка...за има няма 2,3 години.
Инженере, Златев, ако жена ти не работи и ти не получаваш достатъчно средства, сбогом...на ,,заедно,,
Самият ти ще започнеш да се чувстваш използван, ще натякваш, че парите ги печелиш само ти, няма да уважаваш нейния домакински, опс ..слугински труд.
Ще се връщаш уморен, раздразнен, неразбран и това, което първо ще направиш е да се откажеш от допълнителното натоварващо-заедно.
Няма никакъв меркантилизъм-казала съм го точно и ясно-2 заплати са си доход по-голям от една....
Това за парите....
Иначе...целия този ентусиазъм....е хубаво четиво, но практиката показва друго.
За това-вземи си една прислуга и си решил проблема.
И да попитам:
-защо когато се каже ''мъжко момиче''/жена/, това звучи някак похвално
за мъжете,
 а не е така с ''женствено момче'' и при жените и при мъжете все си иде малко подиграващо... (chuckle)

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен tristram

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
аз не разбирам, защо сте се вкопчили така в тези нарицателни "мъжко момиче'', ''женствено момче'', еманципация, феминизъм, жените били създадени крехки и нежни... какво значение има? ако сте щастливи с човека до вас, тогава кой готви, кой хвърля боклука или кой боядисва стените би трябвало да са подробности, пък били те и важни подробности (chuckle)

прабаба ми е отгледала 4 деца сама, докато прадядо ми се е бил в 3 войни. можела е сама да заколи агне, да цепи дърва и какво ли не, как мислите дали е била еманципирана достатъчно и дали се е борила за равни права с мъжете? :D глупости, просто е правела най-доброто което може, за да живее, нищо повече.

та искам да ви кажа мили дами, ако искате да бъдете фини и нежни - бъдете! ако искате да бъдете мъжки момичета - бъдете, ако искате да изкарвате много пари - давайте, никой за нищо не ви спира! но не ми казвайте, че сте жертва на системата, или че мъжете са станали еди какви си, защото това просто не е вярно!

Всеки човек е отговорен сам за съдбата си /дори милата ми прабаба е имала шанс на времето да избере друг по-лесен живот :D/ в този свят няма жертви! get over it!

Неактивен skrechka

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 11
  • Рейтинг: +6/-0
Зачетох се и реших да Ви покажа нещо по темата, бях го чела отдавна, но сега се сетих, мисля че е доста интересен поглед: http://yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=1848
Най-добрият подарък, който можеш да дадеш на някой,това е времето,ТВОЕТО ВРЕМЕ!!!