Автор Тема: Мъжете ли вече не желаят да носят отговорност или жените се правят на силни?  (Прочетена 3150 пъти)

Неактивен homiak

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 11
  • Рейтинг: +6/-2
Здравейте на всички,
Напоследък се опитвам да разсъждавам / доколкото мога / по въпроса защо отношенията мужду двата пола се променят. Дали мъжете стават по-женствени или жените се нагърбват с непосилни задачи вместо да си гледат домочадието? И май в крайна сметка всички страдаме от така наречената еманципация. Не е ли по-добре всеки да си знае мястото?

Неактивен Vegal

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
По-добре е, ама като се объркаха местата?
Ако печелиш поне 2 пъти повече от мен...веднага, без колебание и угризения..сядам да си гледам домочадието....

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
Здравейте на всички,
Напоследък се опитвам да разсъждавам / доколкото мога / по въпроса защо отношенията мужду двата пола се променят. Дали мъжете стават по-женствени или жените се нагърбват с непосилни задачи вместо да си гледат домочадието? И май в крайна сметка всички страдаме от така наречената еманципация. Не е ли по-добре всеки да си знае мястото?
Няма никакво място, всеки заема онова място, което счита, че може да заеме. Защо жената да не изкарва повече пари, ако може или пък, защо да не върши нещо, което се счита за мъжка работа,ако  го може? Предполагам и ти можеш много работи, които ти е внушено, че не можеш, но ако си наумиш, че го можеш вероятно ще се справиш. Когато жената роди примерно е уместно да си гледа детето, но това не означава, че това и е задължението до гроб  и нищо друго не трябва да прави и да може.
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен sersemin

• Опитен играч
  • Публикации: 503
  • Рейтинг: +33/-23
Прав е Уиз ,че всеки трябва да заеме мястото което МОЖЕ И ИСКА да заеме.Не мисля ,че гледането на домочадието е само "женска работа" и ми е адски странно че някой млад човек (какъвто предполагам си) мисли по този начин.
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 04:12:03 am от sersemin »

Неактивен Шефа

• Администратор
  • Готин
  • Публикации: 216
  • Рейтинг: +27/-83
    • vratovrazka.bg
Всъщност има неща, в които жените са по-добри от мъжете и обратно. Неща, в които мъжете са по-добри от жените, това са полово обусловени разлики и е нормално да бъдат разделени, като задачи. Един мъж не може да накърми детето, а една жена може и да може (но не виждам причината за това) да носи дивана по стълбите, тъй като чисто физически е по-слаба (говорим за някакъв общ процент от случаите).

Ясно е, че има и изключения, но съм съгласен, че се наблюдават СЪЩО ТАКА И някои по-скоро негативни промени свързани с еманципацията.

P.S. Браво, много готина тема!
Както съм казвал и преди, сексуалната ориентация е като задника - имай си я, но не я завирай в лицето на другите ;)

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
Нормално е така нареченото "място" на мъжа и на жената да се е променило. Светът се е променил доста от времето, когато единствената приемлива форма на отношения е била патриархат. Така че е нормално това.

Да, повечето хора смятат за по-логично жените да гледат "домочадието" както е казал авторът на темата, но това според мен не значи, че жената трябва да се откаже от личностното си и професионалното си развитие. Трябва да се търси баланс. Не може да се гледа на една жена, която е създала семейство, като на закотвена до печката - това е остаряло и тесногръдо за мен. Мъжът също може да помага при гледането на децата, това не е само "женска" работа.

На мен лично ми се струва много потискаща мисълта, че след като създаде семейство и деца, жената трябва да се откаже от собствените си планове, мечти и стремежи и да се посвети на това да бъде перфектната домакиня. Това ми звучи като връщане в Средновековието.

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
Според мен, ако има някакви разлики в способностите на мъжа и жената, те са свързани конкретно с функциите на пола. Един мъж не може да кърми детето или пък да роди дете, но според мен разликите във възможностите се ограничават до там. Някои жени не биха могли да носят диван по стълбите, но има и мъже, които не биха се справили. Всеки сам избира дали да може нещо стига наистина да го  желае.
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен G.Zlatev

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +16/-0
По-добре е, ама като се объркаха местата?
Ако печелиш поне 2 пъти повече от мен...веднага, без колебание и угризения..сядам да си гледам домочадието....
То или ще е феминизъм, или ще е меркантилство...жените се побъркахте с това да се изравнявате, че даже и да задминавате мъжете в обществото. Един средно интелигентен мъж, ако изкарва поне 2 пъти повече пари от една жена мислите ли, че ще се занимава с жена с такова мислене, или ще си наеме някоя да върши домакинската работа, която ще изпълнява каквото казва и няма да има главоболия с разните женски глупости. Според мен в едно нормално семейство не трябва да има условия в това кой колко изкарва и кой какво да върши. Всичко се прави ЗАЕДНО или ако единия няма време да свърши нещо другия го прави.
умният не казва и половината от това, което знае, а простият не разбира и половината от това, за което говори

Неактивен Lady Lara

• Публикации: 1024
  • Рейтинг: +96/-46
В края на миналия век се появи теорията за конвергенцията (сближаването) на половете. Жените навлязоха в типично мъжки територии, облякоха военни униформи, ходят на мисии в чужбина. Мъжете станаха  по открити в изразяване на чувствата си. Хората   си станаха самодостатъчни. Жените сами печелят парите си, а мъжете, както бе споменато в горния пост могат да си наемат домашна помощница или детегледачка.
А сега накъде…Има ли плюсове в цялата тази работа. Мисля, че отговорът е ДА. Осъзнавайки своята самодостатъчност и равноценност, хората започват да се разбират по-добре помежду си, защото:  „аз мога без теб и ти можеш без мен, но заедно ще ни бъде хем по-лесно, хем по-интересно!“

"Понякога мълчанието е най-добрият отговор."

Неактивен G.Zlatev

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +16/-0
И в този ред на мисли, проблемът е, че вместо да извлечем всички ползи и да се сближим повече, ние се отчуждаваме все повече и повече в стремежите си да покажем колко добре можем да се справим със живота едни без други. И всичко това сякаш на инат го правим, не от нужда!
умният не казва и половината от това, което знае, а простият не разбира и половината от това, за което говори