Автор Тема: Любопитни факти - 2  (Прочетена 13425 пъти)

Неактивен Alito

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
Re: Любопитни факти - 2
« Отговор #60 -: Юли 09, 2013, 05:27:57 pm »
Страхотен филм Киров. Прекрасна реклама са ни направили германците, евала! Немски не разбирам, ама да кажа все пак ако някой не знае, че тази шарената красива птица се нарича пчелояд. Числеността и за съжаления намалява, но въпреки това е характерен вид за нашата територия. И черните щъркели са ги снимали, браво, браво! 

Ехе и авлига са снимали. Това птиче на края на филма с жълтото коремче и черното гръбче е мъжка авлига. Красавец!
« Последна редакция: Юли 09, 2013, 05:59:32 pm от Alito »
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен kirov13

• Готин
  • Публикации: 415
  • Рейтинг: +99/-10
« Отговор #61 -: Юли 10, 2013, 06:42:10 am »
Има субтитри филма ... чети на български - щом не разбираш немски ;)
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #62 -: Юли 10, 2013, 07:54:14 am »
Не видях да има субтитри, аз тука си го пуснах и го изгледах вече.

п.п. намерих го в ютуба със събтитри, пак почвам да го гледам, друго си е да чуя какво казват братята европейци немци : )))
« Последна редакция: Юли 10, 2013, 08:07:47 am от Alito »
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
« Отговор #63 -: Януари 22, 2014, 06:04:43 pm »
след многобройни дългогодишни и разнообразни експерименти безпристрастната наука твърдо заявила: „Да, ефектът на телегонията се разпространява и сред хората, при това в много по-силно изразена форма, отколкото в света на животните”. Това е така, защото човешката мисъл е много по-силна от мисълта на животните.

http://grigorsimov.blog.bg/politika/2013/09/21/telegoniia-zabranenata-nauka-avtor-nacionallist.1150752
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #64 -: Декември 02, 2014, 10:11:39 am »
Мечо вече не е мечо, той е лъмбърджак!  (chuckle)

"Идва времето на лъмбърсексуалния мъж, в когото ще се влюбим (бреей, нещо са изостанали тия...  :D)"

Излъсканите и грижещи се за външния си вид момчета са изместени от грубовати мъжаги с вид на дървари. "Лъмбърсексуални" е модният термин, с който ще наричаме най-актуалните мъже на хоризонта... а те само с един замах запратиха "метросексуалните" в историята. Всичко за явлението "дървосекач" описва блогърът Том Пюзак в GеarJunkie.com.

"От около месец наблюдавам явлението "лъмбърсексуални", което се развива с ефекта на снежна топка. След няколко седмици проучване официално мога да заявя: лъмбърсексуалността е по-широкообхватна отколкото си мислим", пише Пюзак.
Кой мъж е лъмбърсексуален?

В общия случай той вероятно е компютърен специалист, но видът му е като на току-що излязъл от гората: брадясъл, с груби ботуши и дебела карирана риза - с дивашкия си стил "лъмбърсексуалният" мъж превзема градската джунгла... и я превръща в своя територия. Новият вид градски дървосекач (lumberjack) вече масово се среща по улиците в Западна Европа, но най-вече в Щатите.

Лъмбърсексуалният носи обемни дрехи от груби материи, животински кожи и джинси от суров деним, обувки "Тимбърленд" и памучните карирани ризи, които бяха на мода през 90-те.

Този стил на обличане е толкова популярен отвъд Океана, че вече за самите мъже е трудно да определят дали попадат в новата секси категория или просто са изостанали с модния си избор. Дори хора, които се обличат като дървари, но не са в този бизнес, официално обявиха: "Не ме наричайте лъмбърсексуален, въпреки брадата и карираната ми риза", отбелязва в статията си Пюзак.

"Метросексуалният вече е на път да изчезне, заместен от мъже, които са по-силно привлечени от живота навън, отколкото от префинени грижи за външността си - се споменава още в статията. - Лъмбърсексуалният мъж работи в сферата на новите технологии, получава прилична заплата, но вместо брадва, в раницата на гърба си той носи MacBookAir."

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4454497
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #65 -: Декември 02, 2014, 10:39:48 am »
Аз съм си лъмбърджак от 100 години, ама не съм забелязал някакъв особен прилив на пиченца около мен.

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #66 -: Декември 02, 2014, 01:28:53 pm »
Ам замисли се, то само с карирана риза не става, трябват ти и брада, и брадва...  :D
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...