Автор Тема: Мъжете вече ценят повече ума, а не фигурата на жената?!  (Прочетена 2141 пъти)

Неактивен sersemin

• Опитен играч
  • Публикации: 503
  • Рейтинг: +33/-23

"
http://www.dnes.bg/mish-mash/2012/09/10/myjete-veche-ceniat-poveche-uma-a-ne-figurata-na-jenata.167912
Мъжете все повече ценят жените за ума им, а не за външността или готварските им умения, установиха британски учени, анкетирали 12 000 души в над 30 държави какви са приоритетите им при избор на партньор, съобщи в. "Дейли телеграф".

Мъжете обаче трябва да се грижат за своя външен вид, защото съвременните жени имат все по-голяма слабост към физическата привлекателност и все по-малко се интересуват от материалното положение на партньора.

Това означава, че традиционните приоритети на двата пола при търсенето на партньор са се променили. Мъжете вече ценят жените не само заради външния вид, а дамите са все по-независими финансово и не се интересуват толкова от портфейла на господина.

"Установихме, че в държави като Великобритания и особено в скандинавските страни мъжете все повече ценят други качества като интелигентността, а не пищната фигура или готварските умения" - каза ръководителят на изследването д-р Марсел Зентнер от университета на Йорк.

По традиция жените търсят заможен човек, който да може да осигури децата им. Живеещите в държави с по-голямо равноправие обаче не показват такъв интерес към парите, а гледат повече външния вид.

Приоритетите при търсене на партньор са свързани пряко с индекса за равнопоставеност между половете. Според него Исландия е държавата с най-малко неравенство между мъжете и жените що се отнася до възможности за образование, работа и политическо влияние, пише БТА."

Неактивен wizard

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
Re: Мъжете вече ценят повече ума, а не фигурата на жената?!
« Отговор #1 -: Септември 10, 2012, 09:01:03 pm »
това е вярно, но все пак има според мен и твърде много изключения и различни виждания.
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
Re: Мъжете вече ценят повече ума, а не фигурата на жената?!
« Отговор #2 -: Септември 10, 2012, 09:04:44 pm »
Чела съм го и съм съгласна, в голяма степен е така. Но има едно нещо, на което му се вика когнитивен дисонанс. Всеки се ориентира и приема това, което съответства на неговите разбирания и нагласи за живота. Това се отнася както за ума, така и за визията.
Мъж, който се прекланя пред успялата жена, едва ли би приел за много умна една по-пасивна жена и не толкова еманципирана, колкото той би искал.
Или друг, който се прекланя пред едно по-обрано и изкуствено поведение, защото той самият е такъв и го приема за еталон, едва ли би приел за много интелигентна една по-емоционална и импулсивна жена, която открито демонстрира емоциите си.
Всеки робува на някакви етикети и рамки, в които поставя интелекта на човек. А той е доста сложно понятие, много по-сложно от това за него да се съди по това кой колко книги е прочел, каква диплома има и какво обществено положение има. А в повечето случаи хората го свързват само с това.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен belos

• Публикации: 1769
  • Рейтинг: +11/-1
В крайна сметка всичко си е строго индивидуално. Едни търсят умните, други тъпичките с красиви тела, трети някакъв своеобразен баланс между ум и външност.
Красотата и умът трябва да все пак в някакъв баланс, защото всяка от двете крайности не добра сама по себе си.

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
е как да не са добри крайностите, в единия случай им слагат корони в другия им връчват нобелови награди
Matador

Неактивен kirov13

• Готин
  • Публикации: 415
  • Рейтинг: +99/-10
Първо ... цитираното изследване е от Англия ... а там красиви жени ... трудно се намират , така че по обективни причини мъжете имат други приоритети :) Относно интелигентноста ... и в Англия и в Скандинавия живеят едни интелигенти ... ум да ви зайде ... Парите не играят такова голямо значение , тъй като и един тракторист изкарва достатъчно пари да си гледа семейството и да си позволи нормален живот ... в тази връзка - има достатъчно самочувствие ... и въпроси от рода " Кой - колко е интелигентен ? "   ... не седят на дневен ред . Стара маскима е -  че трябва да намериш човека с когото да имате максимално общи интереси и разбирания - за да да е стабилна връзката ви . Умния с умните - простия с простите ! В България нещата са изкривени и никой не спазва какви да е правила ... важното е да има купон ... а за последствията не се мисли . Затова и на толкова много мъже и жени  им е объркан живота ... морала ... ценностната система ...
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
аз не знам кое им е объркано на хората , но си мисля над тоя въпрос зададен в темата и според мен не се пита дали ти е тъпа жената или умна, пък и кой може да ги измери тези думи, може би ако мъжете търсят по умни жени се има предвид, жени с които постига разбирателство, с които общуват по лесно и успяват да постигнат пълноценен съвместен живот, а за това не са нужни само физически дадености
Matador

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
Аз не знам някои мъж да приема жена си за грозна или тъпа. То би било все едно да приема себе си за такъв. Приема си я според собствените разбирания, критерии и личен вкус. Обикновено гледа да му съответства, какъвто е той такава е и жена му. И за жените важи същото.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен belos

• Публикации: 1769
  • Рейтинг: +11/-1
Прави сте за съответствието между двамата партньори. Обикновено обкръжението на даден човек в общи линии е от калибъра на неговия умствен потенциал., така че двамата партньори ще са с горе долу един и същи умствен капацитет.