Автор Тема: Правилният костюм  (Прочетена 2421 пъти)

Неактивен PackMan

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: +1/-1
Правилният костюм
« -: Септември 04, 2012, 11:37:51 am »
Не съм сигурен, че това е подходящият раздел за подобна тема, но не намерих по подходящо място  :) Та... направо към въпроса: Как да изберем правилният костюм за себе си? Интересува ме по точно размера и какви са особеностите на различните видове костюми за да избегна това костюмът да ми стой все едно е носен от 3 пъти по голям човек или да е толкова тесен, че да ме е страх да помръдна за да не го скъсам  :D http://uncrate.com/p/2010/04/indochino-wall-street-suits.jpg (средният най ми допада)

Неактивен Alito

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
Re: Правилният костюм
« Отговор #1 -: Септември 04, 2012, 12:51:33 pm »
Не съм сигурна, че разбирам правилно въпроса, но все пак, ако правилно съм разбрала...
Правилният костюм се избира с максимален брой проби, и не се подвеждай по това какво ти казват продавачките, в повечето случаи говорят глупости, само и само да си продадат дрехите.
Когато се погледнеш в огледалото сам ще видиш кое ти стои най-добре и кое ти е най-удобно.
Тези, които си посочил на снимката са добри всичките.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #2 -: Септември 04, 2012, 02:16:27 pm »
Зависи какъв е поводът, до колко официален искаш да си и естествено дрехата трябва да ти е преди всичко удобна, и да се чувстваш комфортно в нея.
По-долу има едно ликче към онлайн списанието, което може да ти е от полза, независимо, че става въпрос конкретно за балният костюм, което пък ще те отведе до др теми свързани с костюмирането :) :
Избор на костюм
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
« Отговор #3 -: Септември 05, 2012, 05:39:08 am »
Не съм сигурен, че това е подходящият раздел за подобна тема, но не намерих по подходящо място  :) Та... направо към въпроса: Как да изберем правилният костюм за себе си? Интересува ме по точно размера и какви са особеностите на различните видове костюми за да избегна това костюмът да ми стой все едно е носен от 3 пъти по голям човек или да е толкова тесен, че да ме е страх да помръдна за да не го скъсам  :D http://uncrate.com/p/2010/04/indochino-wall-street-suits.jpg (средният най ми допада)

Като го пробваш, би трябвало да видиш как ти е като размер. На раменете трябва да ти е добре, както и дължината на сакото и на панталона да са ти по мярка (въпреки че за дълъг панталон има лесно). Като се огледаш в огледалото, трябва да се харесаш :) Като цяло, би трябвало да усетиш дали ти е по мярка, като пробваш.

От трите костюма на мен най-много ми харесва светлосивият вляво. Тези с жилетката отдолу са ми твърде сериозни, макар че зависи от повода и мястото, на което смяташ да го носиш. Двуредното закопчаване също не ми е любимо (на десния костюм), но това е лично мнение.

Неактивен Vegal

• Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
« Отговор #4 -: Септември 05, 2012, 08:04:28 am »
Ако не си много висок-не си вземай костюм с т.н. парамент /подгъв, ама навън на панталона/, защото това оптически ще те скъсява.
Освен това много дългото сако ще те захлупва.
Ако си тъмен-светли цветове, ризата може и да е по-фриволно избрана-ако не се касае за супер официален случай.
И най-доброто-иди в магазин ,дори и без нагласата да купиш и мери-ти сам ще се харесаш в някой-има толкова богат избор.
Успех и вярвай, ще си най-готиния, ако имаш самочувствие , като го носиш!

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен belos

• Публикации: 1769
  • Рейтинг: +11/-1
« Отговор #5 -: Януари 04, 2013, 05:28:54 pm »
Ето ти три бързи съвета за избор на костюм по мярка.
Не се притеснявай да се довериш на мнението на консултантите в магазините. В добрите магазини те си разбират от работата.