Автор Тема: Олимпийските игри в Лондон  (Прочетена 15957 пъти)

Неактивен wizard

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
Re: Олимпийските игри в Лондон
« Отговор #120 -: Август 20, 2012, 11:22:01 am »
няма да си загуби медалите вчера казаха
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #121 -: Август 20, 2012, 11:42:07 am »
Като стана въпрос за самите спортисти да добавя, че когато бях дете, физическото възпитание, както се наричаше тогава, беше толкова важно колкото и всички останали предмети. Задължително се присъстваше в час. Още там самият учител преценяваше какъв е потенциалът на дадено дете и го насочваше към професионалните спортни зали, или самите треньори чрез учителите присъстваха в час и сами си избираха деца. Почти нямаше дете, което ако не го насочат учителите то само да се пробва някъде. После повечето сами се отказваха, оставаха тези, които наистина са родени за това. В богатите европейски държави, селекцията горе-долу е на същия принцип, училището е ключово при насочването към определен спорт. И не само към спорт, а по принцип към избора на професия. Така че, нека не се изненадваме за положението в което се намираме.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Scarface

• Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
« Отговор #122 -: Август 20, 2012, 12:57:38 pm »
Според мен само ше го глобят, не вярвам някой да му отнеме медалите за такова нещо.
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #123 -: Август 20, 2012, 02:02:08 pm »
С първия абзац мога да се съглася. Проблемът обаче е доста по-дълбок. Моето мнение е, че клубовете, примерно, трябва да носят много по-голяма отговорност от държавата. В крайна сметка те са тези, които произвеждат състезатели при определени условия. Оттам нататък имаш една федерация, която се грижи за национален отбор. Може ли да се меси държавата в чисто спортно-техническата работа на федерацията? Отговорът е по-скоро не, макар и понякога да ми се иска да не беше така. Мисълта ми е, че клубовете произвеждат състезатели, малка част от които попадат в националния отбор и в момента, в който излезем в чужбина, виждаме, че нищо не става. Казват, че рибата се вмирисвала откъм главата, но в случая според мен не е така. Истината е, че в 90% от спортовете у нас трябва да се започне отдолу нагоре, т.е. от детските школи, ако 'щеш, към професионалния спорт.
Всички части от цялото са важни. Ако Държавата ги регулираше, далеч съм от термина Държавно вмешателство, нямаше да се стигне до задълбочаването на проблема.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен wizard

« Отговор #124 -: Август 20, 2012, 11:42:29 pm »
кога ще гледаме отново такива новини :)

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #125 -: Август 21, 2012, 09:07:01 am »
Не се знае, колелото се върти, но в тази форма на социализъм никога. А и гледахме наскоро, за зала Армеец, доста хора имаше на откриването.
« Последна редакция: Август 21, 2012, 09:09:19 am от Alito »
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен wizard

« Отговор #126 -: Август 21, 2012, 10:21:42 am »
Не се знае, колелото се върти, но в тази форма на социализъм никога. А и гледахме наскоро, за зала Армеец, доста хора имаше на откриването.
в точно такава форма не, но малко по -независими, ще се говори не за славяни ами за българи