Автор Тема: Забраната на тютюнопушенето на обществени места  (Прочетена 9368 пъти)

Неактивен Scarface

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
Против съм, но няма начин :^)
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен sersemin

• Опитен играч
  • Публикации: 503
  • Рейтинг: +33/-23
Абсолютно за!Аман от пушачи,които не се съобразяват със останалите хора наоколо.Напълно неприемливо е да влезеш в някое кафе и 10 мин. по-късно да вониш на тютюнев склад.Щом в "белите" страни(включае скандинавските)хората излизат от баровете за да пушат значи МОЖЕ:)

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Абе не е хубаво да се пуши. квото и да си говорим, един човешки живот да е спасен от тая забрана пак е имало смисъл.

Неактивен Шефа

• Администратор
  • Готин
  • Публикации: 216
  • Рейтинг: +27/-83
    • vratovrazka.bg
Къде не може и може да се пуши

ЗАБРАНЕНО

- На закрити обществени места
- В работни помещения и в прилежащите им обслужващи помещения
- В дворовете на училищата, ученическите общежития, детски ясли и градини и други социални детски заведения
- На детски площадки
- На стадиони, летни кина, амфитеатри, открити сцени и други открити съоръжения за спортни културни прояви

РАЗРЕШЕНО

- Парковете и спирките на градския транспорт
- Допуска се пушенето в обособени помещения единствено на летищата. Те трябва да имат вентилационна инсталация и да са отделени с въздухонепроницаеми стени и плътно затварящи се врати. Министерският съвет ще определи с наредба изискванията, на които трябва да отговарят те.
Както съм казвал и преди, сексуалната ориентация е като задника - имай си я, но не я завирай в лицето на другите ;)

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
подкрепям закона, даже и по строг трябва да е
според мен трябва да се забрани в парковете и по спирките
Matador

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
Балъци  (rofl)
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
Крайно време е да се ограничи тази вредна, вредна, вредна, свободия. Колкото по-малко хора се зарибят, толкова по-добре както за тях самите, така и за всичко останали около тях.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен иво тик так

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 12
  • Рейтинг: +1/-0
    • a.b.att watches
Дано успеят да го наложат на практика...Ще пискат още малко пушачите,и ще се примирят.Така е било навсякъде.В Италия бях изумен,как отиват зад заведението в кошарки...Заведенията си бяха пълни навсякъде.

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
Време беше да се приеме такава забрана, въпреки че, живеейки в България, се съмнявам доколко ще се спазва тя. Не знам защо съм такъв песимист :) Иначе е промяна за добро според мен. Не пуша и не мисля, че е честно спрямо мен да ме одимяват заради това, че съм излязла да пия кафе. Затова одобрявам забраната. Само дано наистина се спазва, защото а хартия е едно, а на практика понякога е друго.

Неактивен Vegal

• Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
Я, да видим утре..какво ще се случи, да кажем по бистрата по плд главна..
Къде ще се оттеглят пушачите?
И къде ще си хвърлят фасовете, ако ходят да пушат  на някакво определено място?
Изобщо, ама изобщо никой не говори за това да не се продават цигари на малолетни/ден до пладне беше това изхвърляне/

Минах покрай един техникум в центъра-около него павилион до павилион и на всички по витрините-подредени колажи от видове цигари....
А по съседните входове на стълбите  насядали ученици на раздумка и си пушат...Може и някои от учителите да им е правел компания с биричка и цигари...
Така е навсякъде!
Защо не се почне от там-никакво открито предлагане, показване и рекламиране.
Около градини, училища-да не се продават цигари..
Защо ще се дебнат пушачите, ако са толкова облекчени да си купуват от всеки магазин, павилион цигари?
Нека да остават само по 1,2 магазина в квартал, нека да им е трудно на пушачите, никакви специални пепелници по входовете на сградите...

Да си  ползват индивидуални пепелници-има ги с капаче са , да си го носят в джоба и да си го почистват в тяхната си територия!
Солени глоби на тези които продават, и допускат да се пуши в техните заведения, градини....
Този път няма да е ,,тумба лумба-3 дни'', яко следене ще пада!

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*