Автор Тема: Забраната на тютюнопушенето на обществени места  (Прочетена 9375 пъти)

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Кво мислите по въпроса. Новият закон забранява пушенето на закрити и отркити обществени места. Аз лично смятам, че закона е за добро. Колкото по-малко се пушат цигари - толкова по-добре.

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
И аз така смятам. Тези, които ходиха да протесторат срещу него да си гледат работата. На мен ми омръзна от пушачи, които не се съобразяват с никого, освен със собствените си желания и прищевки.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
Като пушач,естествено ,че не ми харесва.Днес са приелии закона и на 2-ро четене,с малката вметка, в заведения ще може да се пуши ако не направят помещения с стъклени стени и вентилация.Аз очаквах нещо подобно просто защото,никой няма да отиде в кръчма или заведение,ако трябва да излиза като прокажен през 30 минути,за зимата да не говорим.Сигурен съм ,че до няколко години въпросните помещения ще са с по-голяма площ от тези за непушачите.Няма как, основните потребители на барове/кръчми и подобни са пушачи.Колкото до откритите обществени места и забраната ,е това е върховна тъпотия.Както и на стадионите е забранено вече,като ще има глоба до 1000 лв  (rofl) .Там просто е сигурно,няма да се спазва и това е .
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен Satyr

• Готин
  • Публикации: 324
  • Рейтинг: +26/-8
  • Brain (recommended, but not required)
Като пушач,естествено ,че не ми харесва.Днес са приелии закона и на 2-ро четене,с малката вметка, в заведения ще може да се пуши ако не направят помещения с стъклени стени и вентилация.Аз очаквах нещо подобно просто защото,никой няма да отиде в кръчма или заведение,ако трябва да излиза като прокажен през 30 минути,за зимата да не говорим.Сигурен съм ,че до няколко години въпросните помещения ще са с по-голяма площ от тези за непушачите.Няма как, основните потребители на барове/кръчми и подобни са пушачи.Колкото до откритите обществени места и забраната ,е това е върховна тъпотия.Както и на стадионите е забранено вече,като ще има глоба до 1000 лв  (rofl) .Там просто е сигурно,няма да се спазва и това е .

Борка, аз също съм пушач, но одобрявам забраната за пушене - особенно в малки заведения! Просто като се заседиш повече от 20 минутки и после смърдиш...
Относно това за стадионите... одеве по радиото се бъзикаха: "Инспектора да влезне в агитката на Левски или ЦСКА примерно и да иска да глобява :D "
The path of excess leads to the tower of wisdom
▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Монетата си има и две страни, защото реално и аз съм понякога пушач, понякога непушач, но да си призная с цялото си сърце не искам да пуша. Още повече тютюневият дим е едно от нещата, които освен на пушещия пречи и на хората около него. От друга страна пък, уж сме демокрация не върви да се забраняват разни неща.

Съгласем съм с мнението, че ако ще забраняват пушенето, да забранят тютюнопроизводителите и фабрките за цигари.

Неактивен Шефа

• Администратор
  • Готин
  • Публикации: 216
  • Рейтинг: +27/-83
    • vratovrazka.bg
Аз съм също против пушенето на обществени места. Лошото е, че този закон се пробутва под натиск отвън, а не защото някой го е грижа за хората. Пушенето в заведенията пък според мен е най-важно да се спре. Реално на стадиона не ми пречи, а и не го усещам, но в затворено помещение с каквато и да е вентилация няма смисъл. А докато има зона за пушачи, все едно че няма закон. Даже и един пушач да има в компанията хората ще се съгласят до голяма степен с него.
Както съм казвал и преди, сексуалната ориентация е като задника - имай си я, но не я завирай в лицето на другите ;)

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!

Борка, аз също съм пушач, но одобрявам забраната за пушене - особенно в малки заведения! Просто като се заседиш повече от 20 минутки и после смърдиш...
Относно това за стадионите... одеве по радиото се бъзикаха: "Инспектора да влезне в агитката на Левски или ЦСКА примерно и да иска да глобява :D "
Какви 20 минути?! Те са много! До нас има една малка пицарийка, която се превръща в ужасен лисичарник. Ние сме ходили 2-3 пъти да си вземем пица и за няма и 10 минути вече цигареният дим се е просмукал във всяка пора по тялото. После се чувстваш ужасно мръсен, освен миризмата и неприятното чувство. Да не говорим, че някакви "родители" си водят децата в цялата тази смрад....

Зимата е най-големия кошмар, защото вс завредения са опушени и задимени.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен borkos

Най-простото и логично решение на въпроса е следното ,заведения за пушачи и непушачи.Избор на барчета голям.Кофтито е ,че преебани ще са собственици на малките квартални заведения.А пък и к'ви са тия пичаги,които ще ми забраняват лятото да си седна на някоя пейка в морската градина,да пия бира и пуша.
fuck them some more.

Неактивен Vegal

• Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
А, как мислите са го направили другите страни забранили цигарите напълно?
Започнали са с това къде да се продават цигарите-в специални метални шкафове, без да се виждат, без реклама и се поставят в непрозрачни пликове.
У нас- цигарите нахално са изложени в специални витрини, щандове , стелажи.
Имаше някаква наредба да не се продават цигари на 300  метра до училища, спортни зали, игрища..
Но в същност никой не следи, че точно там се предлагат най-различни скъпи марки, защото децата си ги купували....
Аз видях, как в ресторант/ зад океана/ никой не протестира, че не може да пуши -възпитано си излизат навън и това става най-много 2 пъти за цялата вечер, защото не пушенето е важното, а хубавата храна, добрата компания и разговорите....
Обикновено се глобяват съдържателите на заведенията и то солено, затова те следят...но хората са толкова убедени в правилността на забраната, че никога не нарушават правилата.
Дори и на открит стадион, на концерт на световно известна група....не видях около нас някои да си позволява да пуши.
Здрава ръка и  убедено  спазване на забраната-това ще накара  хората да ограничат и спрат да пушат, поне на обществените места!
« Последна редакция: Май 17, 2012, 08:15:38 pm от Vegal »

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен borkos

Когато настигнем тея въпросните страни,тогава да взимаме пример за нещо толкова дребно.Не било важно пушенето ,ами храната и добрата компания  :D е добре,значи при следващото излизане с твои приятели,недей да си поръчваш нищо,и може би ще разбереш поне малко,колко нелепо е това сравнение.Този закон е просто непрактичен, населението още не е готово за такава драстична мярка.Това просто ще е поредната опция за корупция.В клубовете ще се пуши,не във всички,но в големите.А колкото до откритите места , вярвайте ми това тотално няма да се спазва от никого,и на никой няма да му прави впечатление.
fuck them some more.