Автор Тема: Сътресенията в националния отбор по волейбол  (Прочетена 2329 пъти)

Неактивен Scarface

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think

Реших да пусна една такава тема, понеже това е нещо, което доста ме вълнува в последните дни. Ако случайно някой не е разбрал за какво точно става въпрос, обобщавам - в събота паднахме от Германия с 1:3 на полуфинал на квалификационния турнир за Олимпийските игри, който се провежда в "Арена Армеец". Същата вечер уволняват треньора Радостин Стойчев, а на другия ден обявяват, че новият треньор на националния отбор е Силвано Пранди, който беше начело на отбора в периода 2009-2010 г. Матей Казийски, Андрей Жеков и Теди Салпаров в общи линии казват, че може и да не продължат да играят за националния отбор, ако Радостин Стойчев не остане начело. Члена на УС на волейболната федерация Любо Ганев навсякъде тръби, че Силвано Пранди е сигурен нов селекционер и дори го обявиха на пресконференция. В последствие Силвано Пранди отказа предложението и се стигна до там, че Бойко Борисов и Свилен Нейков се срещаха с Радостин Стойчев, Матей Казийски и Теди Салпаров, за да ги навиват да останат в отбора. Федерацията дава на заден ход и се опитва да върне Радостин Стойчев на поста за предстоящата последна квалификация в София между 8-10 юни.
Сега малко лични мисли - аз съм абсолютно ЗА Радостин Стойчев. Това е може би най-успешният български треньор - от няколко години води един от най-силните италиански клубове - Итас Диатек Трентино (или Тренто, както са по-известни). Има спечелени с тях няколко титли на Италия, две шампионски лиги, световно клубно първенство и кой знае още колко трофея. Но както винаги ние, българите и в частност федерацията, гледаме как да направим мизерия и очакваме моментални резултати като с магическа пръчица. И най-много съм отвратен от Любо Ганев, който тотално се оака като кифладжия. Според мен е напълно ясно, че в тая федерация той подклажда огъня срещу Радостин и съвсем директно заяви в едно интервю, че не му е симпатичен. На всичкото отгоре в началото на назначението си като треньор, Радостин казва на федерацията какви са изискванията му, казва, че иска отборът да играе с някакви италиански екипи, не помня марката, които са едва ли не като Найк на волейбола. Любо Ганев обаче настоява, че отборът трябва да играе с екипи на Asics, както и става. Не е няк'ва тайна, че Л.Г. е официален вносител на Asics за България. И като за финал, мамините златни от федерацията се оплакват, че много трудно се работило със Стойчев, понеже бил много взискателен. Наистина ли, Шерлок? Ами нали ако не беше взискателен, щеше да е треньор на Горно Нанадолнище, а не на най-успешния италиански клуб в последните 5 години (chuckle)
Както и да е, мога да си разсъждавам сам до утре, но сега сте вие - вълнува ли ви изобщо темата, какво мислите по въпроса, кой прав, кой крив? Федерацията ли е виновна, треньорът ли е слаб или тоя съдия пак ограби труда на момчетата? :D
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Re: Сътресенията в националния отбор по волейбол
« Отговор #1 -: Май 17, 2012, 09:10:50 am »
Отдавна не бях гледал волейбол, но ми направи впечатление, че въпросният невероятен Стойчев е изключително слаб треньор. Той направи безумна грешка в третият гейм, когато германците ни направиха 7-8 точки само от сервиз, като през това време нашият треньор не взе техническо прекъсване, нито смени посрещачите. Тази грешка ни коства мача. Смята, че уволнението му беше правилно и съжалявам, че го върнаха.

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #2 -: Май 17, 2012, 09:30:53 am »
Ми аз мача с Германия мн мн не го гледах, само рабрах, че сме паднали.  (doh) Тъй че, точно какви грешки са били допуснати не мога да твърдя в момента. Но е факт, че едни от ключовите играчи застават зад треньора си. И др, което тр да се отбележи, дори и да е имало голям пропуск от наша страна, сега ли е момента за подобни промени? Според мен, личните интереси и симпатии взеха превес над рационалното и логично обмисляне на ситуацията. Все пак никой не е безгрешен.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #3 -: Май 17, 2012, 09:34:29 am »
Аз мисля, че при такъв провал треньорският щаб трябва да понесе последствията.

Неактивен Scarface

• Fcuk what people think
« Отговор #4 -: Май 17, 2012, 10:23:47 am »
Отдавна не бях гледал волейбол, но ми направи впечатление, че въпросният невероятен Стойчев е изключително слаб треньор. Той направи безумна грешка в третият гейм, когато германците ни направиха 7-8 точки само от сервиз, като през това време нашият треньор не взе техническо прекъсване, нито смени посрещачите. Тази грешка ни коства мача. Смята, че уволнението му беше правилно и съжалявам, че го върнаха.
Всъщност в началото на въпросната серия смени Казийски (който не се слави като най-добрия посрещач) с Николай Пенчев, точно за да търси промяна в посрещането. За прекъсването не мога да кажа нищо, понеже го гледах наживо и може би съм бил прекалено емоционален, за да си спомня.
И това, което казва Мишунка дали сега е времето за такива смени, също си е аргумент :)

Неактивен Gargamel

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 3
  • Рейтинг: +1/-0
« Отговор #5 -: Май 17, 2012, 05:19:14 pm »
Това, че някой е добър клубен треньор по никакъв начин не значи, че е добър национален. Да не говорим, че е малоумно и никой по света не го практикува да е едновременно клубен и национален треньор в какъвто и да било спорт, още повече, че при нас се доказа преди това с Мъри. Защо все ние трябва да се различаваме и да се сещаме, че нещо няма как да става чак като ни "разкрият" и то най-болезнено, баш като сме домакини. За мен Радо е велик треньор, но да си стои в Италия. Не може да сменяш Мартин Стоев и Силвано Пранди, с които играеш редовно в Световната лига и имаш 3-то място на Световно, а да оставяш Радо да си развява байряка при положение, че са те били като тъпан на сватба на всеки турнир, в който си бил треньор. А за волейболистчетата е жалко поведението им, не им прави чест да се отказват при положение, че цяла България ги подкрепя. Ако е като Бербатов - някакви малоумници да те псуват - ок, откажи се, ама да ти скандират името и да ти вярват и ти да тръгнеш да правиш панаири, все пак националния не ти е бащиния, ти от него си станал звезда, а не като си играл в Арда Кърджали. А това, че нямало време до другата квалификаци я е глупост, ако това са големи играчи и с временен треньор ще се оправят, има си хас срещу Пакистан и Египет да се оплескаме. Федерацията, че е педалска, педалска си е, ама и Радо не е цвете за мирисане.

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #6 -: Май 19, 2012, 07:45:25 pm »
тъй като това е форум и човек може да бъде достатъчно остър в изказванията си ще кажа:

евалата на скар за темата, но всичко останало което е написано са пълни глупости от хора които не са се доближили дори и до аматъорската страна на какъвто и да е бил спорт
Matador

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #7 -: Май 20, 2012, 07:44:01 am »
тъй като това е форум и човек може да бъде достатъчно остър в изказванията си ще кажа:

евалата на скар за темата, но всичко останало което е написано са пълни глупости от хора които не са се доближили дори и до аматъорската страна на какъвто и да е бил спорт
Мхм... Ще кажеш ли нещо конкретно и обосновано по темата в качеството си на "човек, който е максимално близко и дори преминал през, че и надскочил аматьорската страна на спорта" или дойде да се петлявиш?
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Scarface

• Fcuk what people think
« Отговор #8 -: Май 21, 2012, 06:40:19 am »
Да, Малък, може ли да говориш по-конкретно? ;)

Неактивен enno

• Закоравял
  • Публикации: 193
  • Рейтинг: +13/-10
« Отговор #9 -: Май 21, 2012, 01:16:10 pm »
Радо Стойчев е, може би, най-доброто нещо което се случва в БГ волейбола, погледнато по-мащабно и излизайки от границите на нац. отбор.