Анкета

Ще излезе ли Гърция от еврозоната?

Да, през Юни.
1 (20%)
Да, по-късно
2 (40%)
Не
2 (40%)

Общ брой гласове: 5

Гласуването приключено: Май 26, 2012, 08:21:03 am

Автор Тема: Ще излезе ли Гърция от еврозоната?  (Прочетена 3753 пъти)

Неактивен kirov13

• Готин
  • Публикации: 415
  • Рейтинг: +99/-10
Re: Ще излезе ли Гърция от еврозоната?
« Отговор #10 -: Май 17, 2012, 02:52:58 pm »
Според мен кризата в Гърция ще се отрази на Българите работещи там ! Ще започнат да се връщат в БГ , или да търсят работа в друга част на Европа . Ще секнат парите пращани от емигрантите - което ще намали покупателната способност на много хра - съответно по малко приходи в БГ икономиката ! От друга страна - много от бизнеса в Гърция - ще се премести в БГ - в пограничните райони - ще се осигурят работни места . НЕ гръцката банкова система е в криза !!! Кризата е в държавата Гръцка Национална Банка - тя е в фалит - държавата няма приходи а разходите са много големи . През Август Гърците трябва да върнат 3,75 млрд евро  дълг ... а пари няма ...Председателят на гръцката лява коалиция СИРИЗА Алексис Ципрас - плаши Европа с надеждата да се отпуснат още пари / или целия Европейски съюз ще загази ... което е глупаво , имайки се в предвид стабилния растеж на Немската икономика с 0.5 пункта за първите 3 месеца на годината ... Доходноста на 10 годишните Италиански и Испански облигаций нараства - което показва че положението в Европа не е толкова зле ...

Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .

Неактивен Шефа

• Администратор
  • Готин
  • Публикации: 216
  • Рейтинг: +27/-83
    • vratovrazka.bg
« Отговор #11 -: Май 18, 2012, 11:30:44 am »
Ето нещо интересно :)
Както съм казвал и преди, сексуалната ориентация е като задника - имай си я, но не я завирай в лицето на другите ;)

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #12 -: Май 18, 2012, 11:31:18 am »
^ Какво означава това?

Неактивен Шефа

• Администратор
  • Готин
    • vratovrazka.bg
« Отговор #13 -: Май 18, 2012, 11:33:33 am »
Как се променя долара спрямо лева в последната една седмица, респективно промяната е подобна и за еврото към което сме вързани и как кризата Оланд, Гърция, а от днес и Испанските банки се отразяват на валутата ни :)
Както съм казвал и преди, сексуалната ориентация е като задника - имай си я, но не я завирай в лицето на другите ;)

Неактивен kirov13

• Готин
  • Публикации: 415
  • Рейтинг: +99/-10
« Отговор #14 -: Май 18, 2012, 05:40:31 pm »
Днес като слушам и гледам как се пени лидера на СИРИЗА - Ципрас ... си мисля ...
Хич не е глупав Ципрас !!! Така ще ги изработи всички ... Сега приказва много и скандални за нас неща - но точно това иска да чуе електората !!! На изботите ще вземе голям процент - ще може сам да състави правителство - и тогава ЩЕ КЛЕкНЕ НА Европа !!! Ами няма как - виждате че няма друг изход ... и други политически и икономически брътвежи !!! НОООО Ще е на ВЛАСТ !!! Иначе как един 37 годишен - ще стане премиер ???? Тия които са му дали гръб да стигне до там - много добре знаят какво правят !!!
И като са на власт ще си лапат колкото им трябва - а останалите ще подсмърчат ! Използва много добре ситуацията - за да си постигне целите ... Накрая Гърците ще се кротнат ... както бяха кротки толкова години ... или ги дои Папандреу или Караманлис ... е сега има нов играч !
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #15 -: Май 18, 2012, 05:59:36 pm »
На мен това, което се случва в момента ми прилича на бомба със закъснител. Вариантите са два, Гърция се кротва и всичко си продължава по старому, Гърция не се кротва - голямо сътресение в цялата Еврозона и изход с неясен край. Според мен ситуацията върви към вторият вариант, имайки предвид психологията на гърците и лабилността на Еврото.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Vegal

• Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
« Отговор #16 -: Май 18, 2012, 09:01:56 pm »

Падежът на плащането на 436 милиона евро от главницата
на дължимите 6.5 милиарда евро по заем от държавни облигации,но
Гърция продължава да пази мълчание сякаш не тя е длъжник, а
на нея трябва да й платят, за да погасява дълговете си.

Гърция не може да реши нищо, защото няма правителство. Гласоподавателите отхвърлиха условията на избора-
или затягане на коланите, или вън от еврозоната.
 Гърция сега
пак ще върви на избори, за да гласува отново дали да каже
ДА НА ЕВРОПА, ИЛИ НЕ НА ЕВРОТО.
Папандреу първи лансира тази идея с предложението си
миналата есен за референдум, което беше отхвърлено като опит за самоубийство.
Работата е там, че ако на гърците тогава беше предоставена
възможност да приемат или не мерките за затягане на коланите, сега може би нямаше да бъдат изправени пред дилемата
отново да гласуват против липсата на решения и срещу самите решения.

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #17 -: Май 19, 2012, 11:02:46 pm »
работя със и частично за гърци, това са най голямите копелета които съм срещал до сега, това дето 5 пъти пвоече чувствалия, ние сме 10 пъти по готини хора от тях и се радвам че не съм грък

изобщо не ме бърка дали ще излезне, най важното е като се случи нещо негативно да не го отнасят българи
Matador

Неактивен Шефа

• Администратор
  • Готин
    • vratovrazka.bg
« Отговор #18 -: Май 20, 2012, 08:41:42 am »
най важното е като се случи нещо негативно да не го отнасят българи

То целия ЕС ще го отнесе ти само за България се притесняваш ...

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #19 -: Май 20, 2012, 09:57:38 am »
Мисля, че България и българите платихме много висок данък, за постоянното ходене по ръба на световната икономика и политика. Имаме право на малко спокойствие, 20 години стрес е повече от достатъчно. На едни опрощават милиарди, на нас постоянно ни стягат веригата около врата. Не е коректно просто.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET