Автор Тема: Билките  (Прочетена 1958 пъти)

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Билките
« -: Април 25, 2012, 06:57:22 pm »
Много се говори за това колко са вредни и скъпи лекарствата продавани по аптеките, а сякаш забравяме, че природата ни е дала толкова много билки, които лекуват и нямат гадни странични ефекти. Предлагам в тази тема всеки да споделя своя опит и рецепти с билки.
Аз честно казано не съм голям билкар, но мога да споделя моя опит :

- смрадлика, отварата от нея много ми помага като ме боли гърло. варя 2 супени лъжици в един литър вода около 5-6 минути, оставям около 30 минути после на стайна температура и се жабуркам. действа по-добре от всеки антибиотик. много е важно да се знае, че смрадликата не се пие, защото много силно дразни стомаха.

- лайка - като ми е запушен носа си правя инхалации с лайка и много помага.

това е засега, като се сетя още нещо ще добавя.

Неактивен sersemin

• Опитен играч
  • Публикации: 503
  • Рейтинг: +33/-23
Re: Билките
« Отговор #1 -: Април 25, 2012, 11:15:28 pm »
Ползвала съм много и най-различни билки.Само да допълня,Смрадликата е идеална при кожни заболявания,циреи,гнойни рани и пъпки,проблеми с венците ,афти в устата,зъбобол и други такива.Един познат лекуваше хемороиди с отвара от смрадлика и каза ,че има добър ефект:)
Когато я приемаш вътрешно много внимавай-отровна си е в големи количества.

Ползвала съм Подбел.Идеална е при бронхити,астма,проблеми с белия дроб.Използва се под формата на отвари,инхалации.Свежи листа могат да се налагат върху рани,циреи и др.

Тлъстига/Дебела Мара/.Едно такова симпатично месесто растение/гледам си го на терасата/.Болкоуспокояващо,противовъзпалително.Налагат се свежи счукани листа от растението пъпки,гнойни рани,възпаления.

При същите кожни болежки може да се използва и живовлека.Той може и да се пие при хронични бронхити,язви,гастрити,че даже и при ухапване от насекоми мястото се налага със свежи счукани листа.

(следва продължение)

Неактивен borkos

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #2 -: Април 26, 2012, 02:54:57 am »
Имах или имам (поради разни фактори) силна имунна система.Ако имам определен проблем оставям на нея да се справи сама със ситуацията.Като малък съм имал яки здравословни проблеми.В последните 5 години веднъж съм ходил на лекар,за съмвсем обикновенна операция(пресилено) ,която коригирах сам  (rofl) с един нож.Не обичам да ходя на лекари ,поради определени лични причини,които ще запазя за себе си,а и заради друго ,тъпо е за всяка настинка или нещо подобно,да ти цъкат рецепти за луди пари ,след като ,с лекарствата или не,ще се оправиш.Ми да му еба майката ,като малък помня (10 годишен) при настинка си пиех с не особено голям кеф  :D сироп за кашлица Демефан,а 6г. по-късно същия сироп в комбинация с една яка трева,ми даваше някакви съвсем различни чувства и ефекти .
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
  • Публикации: 527
  • Рейтинг: +16/-4
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2012, 01:33:39 pm »
http://wildbulgaria.org/?p=2977

Мурсалски чай – чудото на Родопите
We think the same things at the same time..
http://proweb.bg / http://wildbulgaria.org