Автор Тема: Среднощни (чужди)мисли! 2  (Прочетена 38853 пъти)

Неактивен Vegal

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
Среднощни (чужди)мисли! 2
« -: Април 18, 2012, 04:03:28 pm »
Новата тема, цитати.....мисли.
Заповядайте!
 ,, Важен е пътя,не целта!,,-девиз или мото на  Стив Джобс
И за него-
от новата книга на Уолтър Айзъксън/излязла наскоро след смъртта на Стив Джобс/, която прочетох наскоро.

,,Бил ли е умен ? Не , не особено.Той просто е гений!
Скоковете на въображението му са импулсивни, неочаквани и понякога граничещи с магията.

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен Lady Lara

• Публикации: 1024
  • Рейтинг: +96/-46
Re: Цитати, мисли, афоризми-чужди и наши/2/
« Отговор #1 -: Април 18, 2012, 04:25:30 pm »
Обичам измяната, но не и изменниците.

Не трябва да започваме  битка или война, ако не е сигурно, че при победата ще се спечели повече от загубите при поражение.
Октавиан Август

Жребият е хвърлен  (тоест: взето е смело решение). - Според преданието тези думи са изречени на 10 януари 49 г. преди новата ера от Гай Юлий Цезар, когато решил да премине граничната река Рубикон и с това да сложи начало на гражданска война.

И ти ли, Бруте ? (предсмъртно възклицание на Юлий Цезар, отправено към неговия родственик и любимец Марк Брут, когото видял сред убийците си).
Цезар

"Понякога мълчанието е най-добрият отговор."

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #2 -: Април 21, 2012, 10:03:26 am »
"Всеки чува това, което разбира."

"Дори крилати фрази се прекършват, щом стигнат до ухото на глупец."

"Има хора, които разчитат на недостатъците на своите врагове; от това така или иначе нищо не излиза. Аз винаги съм вземал предвид достойнствата на моите противници и съм извличал полза от това."

"Колко много се заблуждават хората, когато си мислят,че това, което са научили, са го и разбрали."

"Можеш да научиш само това, което обичаш."

"Напълно безразлично е дали изричаме истина или лъжа - и на двете се противоречи."

"Разделяй и владей" е мъдро правило, но "Обединявай и направлявай" е по-добро."

Гьоте

"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Scarface

• Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
« Отговор #3 -: Април 21, 2012, 10:40:14 am »
"Няма такова нещо като провал. Има само резултати" - Антъни Робинс
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #4 -: Април 21, 2012, 10:43:53 am »
"Чуждите цитати, афоризми и мисли оправдават липсата на собствено мнение и виждане за света"

евилтелетъби

Неактивен Lady Lara

• Публикации: 1024
  • Рейтинг: +96/-46
« Отговор #5 -: Април 22, 2012, 08:26:05 pm »
Веднъж отидох в една книжарница и попитах продавачката - "Къде е "Помогни си сам?" секцията? Тя ми отговори, че ако ми каже, то това би провалило целта.
Джордж Карлин

Докато се забавляваш - това е ключът. В момента, в който стане задължение - свършено е.
Бари Гиб

Трудните задачи изпълняваме незабавно, невъзможните малко по-късно.
Девиз на ВВС на САЩ
"Понякога мълчанието е най-добрият отговор."

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
Среднощни (чужди)мисли! 2
« Отговор #6 -: Април 25, 2012, 11:46:44 am »
Тъй като никой не е направил продължение на тази тема, аз искам да я започна с цитати от дневника на Петя Дубарова /1962-1979/ – най-младата сред големите творци на България. А и днес се отбелязват 50 години от рождението й.

Най-парадоксалното у мен е, че страданието ми носи щастие. Има нещо велико в страданието, нещо извисяващо... Как си представям страданието - неонова светлина, две необикновено красиви очи, тъжно-спокойни, незагледани, някаква доброта, молба, признание в тях, от неона изглеждат черни, а може би са кафяви, сини - не! Тъжно съгласие, не примирение, а съгласие с вече изживяното! И две ръце, голи до лактите, които стискат висока чаша бира. Това е страдание. Аз съм виждала страданието. То е било съвсем близо до мен - на съседната маса. И как съм го пожелавала само!

---

“Нищожно нещо е човекът! Нищожно! Цял живот пъпли, бори се, създава нещо, но винаги в рамките на своето просто човешко съществувание - него той не може да надхвърли. Виж, ако всеки човек беше по едно слънце, по една планета?! Не зная защо, винаги съм била извънредно щастлива. Презирам онези, на които им трябва конкретен повод, за да бъдат щастливи - или да се влюбят, или да постигнат нещо! Понякога щастието ми е било толкова болезнено, едва съм се преборвала с него, за да оцелея, за да не изнемогна от подлудяващата му сила...

---

“Не искам да живея в заслепление. Всичко е така опорочено, някъде отвътре, от дълбокото на живота лъха нещо гнило. Но искам да вярвам, че има и достойни хора, хора чисти и необикновени. Ако има, то те са нещастници. Григор Ленков (зам.-главен редактор на сп. "Родна реч" - б. а.) беше такъв, бог да го прости. Защо не оцеля? Дарвин е доказал, че във вечния ход на еволюцията на организмите оцеляват само най-силните, най-добре приспособените към конкретните условия. Той не е могъл да се приспособи, милият. Как да говоря за него, когато сълзи размиват очите ми и ме дави, дави.

---

Спрях до огледалото на втория етаж, извадих жълт гребен и бавно и мълчаливо се заресах. Беше страшно. Дъхът на този хладен коридор, извитите стълби, дори и това голо огледало, в което се оглеждах преди - плаха, тънкокрака, с плитка на върха на главата, която кой знае защо не ми тежеше, всичко бълваше него - категорично, безпрекословно, невъобразимо - решех се аз и си мислех: защо го няма сега да ми се порадва - колко съм пораснала и как хубаво се усмихвам...
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Re: Среднощни (чужди)мисли! 2
« Отговор #7 -: Април 25, 2012, 01:37:09 pm »
Благодаря за темата, мишунка.

"There is no real life, only AFK"

:D

Неактивен kirov13

• Готин
  • Публикации: 415
  • Рейтинг: +99/-10
« Отговор #8 -: Май 14, 2012, 06:45:49 am »
Прочетете , вижте видеото - и сами преценете !

Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .

Неактивен Vegal

• Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
« Отговор #9 -: Май 14, 2012, 01:14:12 pm »
 :)

Проведе ли се изпит по български език и литература     и и и и и
 плъзват и ученическите и кандидат-студентски бисери.

Понякога си мисля, че част от тях ги измислят разни зевзеци, само и само да се гаврят с пишещите.
 Друг път обаче установявам, че всичко е възможно, особено при лежерната подготовка на някои от изпитваните.
 Тази година матурите по БЕЛ предизвикаха много шум първо с т.нар. драконовски мерки за сигурност, които предприе МОНМ, след това и с факта, че се падна Ат. Далчев.
 Всъщност родителите бяха по-изумени от децата си и решиха, че щом те са позабравили кой е този поет, значи и ние не го знаем.

И естествено, както всяка година, така и през тази, вече попаднах на "излезли" и разхождащи се вече из нета бисери от матурите.
 Официални резултати още няма, говори се, че ще се появят на 6-ти юни. Не знам следователно откъде са излезли бисерите и кой ги е надушил, или сътворил. Не знам автентични ли са дори. Но някои звучат забавно, така че можем да се посмеем заедно:

Книгите са прозорец към света, но не са врата.

Който попадне в затвора, трябва да го затворят в килия, пълна с книги, та да чете и да разбере какво е нещастието.

Далчев не трябва да се оплаква така, а да види как да излезе от депресията - с писане и четене явно не става.

Вместо да лежа с книга и да чета и така да минават дните и нощите ми, предпочитам да се събудя в леглото с любимата, да извършим някакви действия от реалния живот и да съм спокоен, че животът ми не е минал напразно.

Книгата е нещо много хубаво, носи знания за света, за нещата, които ни заобикалят, но стихотворението ни показва, че от много четене човек може да се пристрасти, да наруши душевното си спокойствие и да влезе в психиатрия. Затова аз избирам да живея.

Чудя се кой си купува днес книги в тази криза. Хората си дават основно парите за хероин - както млади, така и стари.

Далчев е много нещастен. От четене е нямал време да има любима, да се ожени, да създаде семейство и деца. Не е късно да се вземе в ръце и да оправи живота си, не да се оплаква.

В модерните времена, в които живеем, аз не познавам хора, които четат книги, но бих се зарадвал да се срещна с такъв, който чете.

Благодаря на Кирил и Методий, че са създали азбуката, за да мога днес да чета книги.

Впрочем, за да не се чудите все още върху кое произведение се е упражнявал ученическият гений на матурите, ето го и него. Абе, защо не се пробвате и вие да напишете нещо по текста, да видим на вас как ще ви се получи, а?

Пред мен е книгата разтворена
и денем, и нощя;
все сам, аз не познавам хората,
не зная и света.

Прилитат и отлитат птиците,
изгрява ден, залязва ден:
аз дните си като странùците
прелиствам уморен.

Години да четеш за чуждия
живот на някой чужд,
а твоят, никому ненужен,
да мине глух и пуст.