Автор Тема: Плаши ли ви самотата  (Прочетена 2776 пъти)

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Re: Плаши ли ви самотата
« Отговор #10 -: Април 05, 2012, 10:55:32 am »
Нека се абстрахираме от агалиа и вега, защото темата ще свърши в кофата.

Страхът да останеш сам обикновено се дължи на ниска самооценка.

Защо това е така според теб? Аз не намирам връзката. Съвсем нормално и човешко е човек да не иска да бъде сам, в крайна сметка сме социални същества и общуването и близостта е нещо нормално и логично.

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #11 -: Април 05, 2012, 01:54:40 pm »
Ще направя жалък опит за завой обратно към темата.
Не самотата изобщо не ме плаши, аз съм на принципа: По-добре сама, от колкото зле придружена. Истината обаче е ... че мога да си позволя този лукс, защото имам приятели до мен, които да ме подкрепят и когато съм напълно сама, да не чувствам самотна.

Неактивен St_1A

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 3
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #12 -: Април 08, 2012, 05:00:36 pm »
Не се страхувам от самотата,не бих бил с някой само за да не съм сам.Но според мен никой не трябва да остава сам и всеки трябва да намери половинката си и приятели.Може би самотата ни е нужна за да  опознаем себе си и да разберем кои са истинските хора до нас. 

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #13 -: Април 10, 2012, 08:39:57 am »
не ме плаши, макар че не е приятно. въпреки това, вече не влизам във връзки, които нямат перспектива, дори и да са с повече позитиви, от негативите, както се изрази Мишето. или съм с някой, с който виждам някакво бъдеще, или изобщо не си хабя времето и нервите с момичето.

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #14 -: Април 10, 2012, 08:49:55 am »
Ами също един от позитивите е връзката да е градивна и за двамата. А и зависи какво търсиш, ако не е нещо временно, а сериозна връзка, това е важно условие.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Wink

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 11
  • Рейтинг: +1/-0
« Отговор #15 -: Май 07, 2012, 03:52:41 pm »
Въобще не ме плаши! :)
За мен самотата е много важно нещо. В нея умен човек ще намери с какво да уплатни времето си като се облагодетелства от тази... пауза, и натрупа знания и много др неща! (защото в този живот, самотата е точно това за мен - пауза! :D )
Мъдър ще използва това време за да помисли и да помъдрее повече...
Аз обръщам внимание само на тези 2 възможности ^!
Докато е сам човек се отърсва от напрежение създадено от другите/ят! :D Успокоение за сетивата и нервите!
Все хубаво си е да пийваш биричка на слънце на плажа и да гледаш... красоти  :P  :D , без някой да те притеснява и да ти казва, как нямаш право да заглеждаш "Мрън-Мрън-Мрън!"  (rofl)
Човек отдъхва, докато е сам... или поне аз!  :D
 ;)  (dance)

Неактивен petrov_belota

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 35
  • Рейтинг: +1/-0
« Отговор #16 -: Май 23, 2013, 10:56:29 am »
И двете си имат предимствата и недостатъците !!! :) Не се страхувам да съм сингъл, щом ще сме по-щастливи така, защо да се измъчваме ? :D
Там където обществото е порочно, справедливост - НЯМА !!!