Автор Тема: Плаши ли ви самотата  (Прочетена 2822 пъти)

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Плаши ли ви самотата
« -: Април 04, 2012, 10:51:35 am »
Страхувате ли се да останете сами - без приятел или приятелка? Прави ми впечатление сред мои познати, че те поддържат връзките си, само и само за да не бъдат сами. Много хора ги е страх да не останат сингъл (вега ще обясни после какво значи това) и заради това жертват собственото си щастие.
Според мен човек трябва да пробва, колкото може повече, за да намери точният човек и самотата не трябва да ни плаши или стресира. Вие какво мислите по въпроса.

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
Re: Плаши ли ви самотата
« Отговор #1 -: Април 04, 2012, 01:05:47 pm »
Ами, ако в една връзка за мен има повече негативи, отколкото позитиви най-безстрашно бих я прекратила. Поддържала съм връзка освен заради надеждата, че нещата биха се променили, любов остатъчна и заради факта, че ще се чувствам самотна, и сама. Но това е мн погрешно и не бих го повторила.
« Последна редакция: Април 04, 2012, 01:12:02 pm от Mishunka »
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Scarface

• Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
« Отговор #2 -: Април 04, 2012, 01:34:57 pm »
Абсолютно не. Да си сингъл има и доста готини страни ;)
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен Lady Lara

• Публикации: 1024
  • Рейтинг: +96/-46
« Отговор #3 -: Април 04, 2012, 03:07:09 pm »
Самотата не ме плаши, даже понякога се улавям, че си мечтая да съм самотна. Поне за малко. Но шегата настрана. Някой беше казал, че всеки човек е самотен остров. Че човек се ражда сам, че на финала също е сам. Всеки се е отзовавал на такъв остров, дори и да е сред океан от хора. Даже бих казала, че самотата във връзка, която не е удовлетворителна е много по страшна от обикновената самота. Никога не трябва да се прави компромис с тези неща. Вероятно може да си сам и да си щастлив, но все пак какво е щастието ако няма с кой да го споделиш.
"Понякога мълчанието е най-добрият отговор."

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #4 -: Април 04, 2012, 04:34:55 pm »
не ме плаши, аз даже съм си толкова вълк единак, че по скоро би ме плашело да се обвържа  :D
но личните ми наблюдения спрямо познатите ми които имат връзки и то дълги, повече си мисля че ги е страх не да не останат сами, а дали ще си намерят по добър/добра
Matador

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #5 -: Април 04, 2012, 04:37:15 pm »
Страхът да останеш сам обикновено се дължи на ниска самооценка.

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #6 -: Април 04, 2012, 05:52:16 pm »
В случаите, които Малкия описва - да. Страхът да останеш сам се дължи на ниска самооценка. Базирайки се на досегашният си опит, мога да каже, че това изобщо не влиза в общото правило. Една дълга връзка винаги е трудна за прекратяване. По-скоро е навикът и съвкупност от мн други неща и от емоционален, и от материален аспект, които вече са свързали по някакъв начин двамата.

Но в периода, в който се опитвах да продължа и да съживя нещо, което отдавна си беше отишло от самата мен дори, аз бях сигурна, че ще си намеря по-добър. Защото бях сигурна какво няма да допусна да се случи отново и какво ще търся и ще държа да притежава като качества следващият ми партньор. Тоест, минах по пътя на пробите и грешките.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #7 -: Април 04, 2012, 05:56:31 pm »
Не ме плаши, но не е за предпочитане.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен sersemin

• Опитен играч
  • Публикации: 503
  • Рейтинг: +33/-23
« Отговор #8 -: Април 04, 2012, 07:04:33 pm »
Мне,дори ми е кеф да съм си сингъл(обаче рядко ми се случва:)

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #9 -: Април 04, 2012, 07:20:58 pm »
Мне,дори ми е кеф да съм си сингъл(обаче рядко ми се случва:)

Минутка за реклама.