Автор Тема: Бокс  (Прочетена 7636 пъти)

Неактивен Scarface

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
Бокс
« -: Януари 20, 2012, 08:42:29 am »
Много добре знам, че имаме тема за бойни спортове, но мисля, че вече боксът си заслужава отделна тема. Особено при положение, че сега имаме интерконтинентален шампион при професионалистите в тежка категория, който напредва доста бързо.
Аз се интересувам какво става предимно в тежката категория, но следя и другите по-интересни категории, например полусредната. Не е тайна, че от доста години насам боксьори от бившия комунистически блок доминират в тежката категория. Разбира се, най-напред трябва да споменем братята Кличко от Украйна, които според мен са една класа над всички останали в момента. По-малкият от двамата, Владимир, има статистика от 59 мача, 56 победи (49 от които са с нокаут) и 3 загуби. Към момента е шампион в тежка категория във вариантите на Световната Боксова Асоциация, Международната Боксова Федерация, Световната Боксова Организация, Международната Боксова Организация и списание "Ринг". Брат му, Витали, е с 45 мача, 43 победи (40 с нокаут) и 2 загуби, а също така е шампион в тежка категория на Световния Боксов Съвет.
След братята Кличко може би трябва да спомена руснака Александър Поветкин - 23 мача, 23 победи (16 с нокаут) и поляка Томаш Адамек - 46 мача, 44 победи (28 с нокаут) и 2 загуби. В микса от бившия комунистически блок влиза и Александър Дмитренко - 33 мача, 32 победи (21 с нокаут) и 1 загуба, европейски шампион - който е украинец, но се състезава за Германия. Като прибавим и опитни, добре познати в България боксьори като Руслан Чагаев и доскоро Султан Ибрахимов, виждаме за каква доминация става въпрос.
Искам да отделя специално място и на Кубрат Пулев, който е професионалист от 2 години и малко, но напредва много бързо с материала. Тук трябва да кажа, че той има доста солидна аматьорска кариера и почти нямаше нужда от период на адаптация към професионалния бокс. Нашето момче стана Интерконтинентален шампион на Международната Боксова Федерация през октомври миналата година, след като победи американеца Травис Уокър (45 м-38 п(30 KO)-7 з). Последният му мач беше на 14 януари, когато защити титлата си срещу Майкъл Спрот от Великобритания с технически нокаут в десетия рунд. Към момента, Кобрата има 15 мача и 15 победи, 7 от които с нокаут. boxrec.com го класира на 10-то място при боксьорите в тежка категория.
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен Scarface

• Fcuk what people think
Re: Бокс
« Отговор #1 -: Януари 20, 2012, 08:44:21 am »
И малко хайлайти ;)

Владимир Кличко

Неактивен Scarface

• Fcuk what people think
« Отговор #2 -: Януари 20, 2012, 08:45:08 am »
Витали Кличко

Неактивен Scarface

• Fcuk what people think
« Отговор #3 -: Януари 20, 2012, 08:45:31 am »
Кубрат Пулев

Неактивен Scarface

• Fcuk what people think
« Отговор #4 -: Май 08, 2012, 01:19:51 pm »
Кубрат Пулев стана Европейски шампион, след като в събота вечерта нокаутира Александър Димитренко (32 мача-31 победи(21 KO) и 1 загуба преди мача) в 11-ия рунд. Ето и малко снимки от претеглянето и самия мач ;)

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #5 -: Май 08, 2012, 01:24:23 pm »
Ми, еваларката на Кубрат.

Неактивен Scarface

• Fcuk what people think
« Отговор #6 -: Август 17, 2012, 07:00:18 am »
На 29 септември в Хамбург нашето момче ще играе с Александър Устинов от Русия в елиминационен мач за определяне на претендент за световната титла на Международната Боксова Федерация (IBF). Това означава, че Кубрат е само на една победа разстояние от мач с Владимир Кличко. Устинов е доста сериозен противник (27 мача, 27 победи-21 нокаута) и е по-едър от Кубрат. Висок е 202 см и тежи около 135 кг. Има достатъчно сила, за да създаде проблеми за противниците си, но според мен най-голямото му преимущество е в размерите му. Оприличават го като по-тежък, по-бавен и по-слаб Витали Кличко. Физиката му дава известно предимство пред Кобрата, но за мен нашето момче е по-добър като чисто боксови качества. Ако избере добра стратегия и си изиграе мача правилно тактически, определено има добри шансове да нанесе първа загуба на Устинов. Кубрат традиционно има отлично чувство за дистанция, което в този мач просто трябва да бъде на максимум.

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #7 -: Август 17, 2012, 07:02:38 am »
Ако съм на мястото на Кубрат няма да ми се иска много да спечеля, щото Кличко ще ми направи шундабеху

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #8 -: Август 17, 2012, 07:15:27 am »
Май е по-добре да не стига до там, тоя много страшен ми се вижда, като бик е, не ми се мисли.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Scarface

• Fcuk what people think
« Отговор #9 -: Август 17, 2012, 07:35:15 am »
Естествено, че е страшен. Неслучайно вече повече от 10 години е на върха в категорията, но слава богу, че професионалните спортисти имат малко по-висока мотивация ;)