Автор Тема: Има ли смисъл от диетите  (Прочетена 13807 пъти)

Неактивен kinglion

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 62
  • Рейтинг: +0/-0
Re: Има ли смисъл от диетите
« Отговор #20 -: Май 08, 2008, 03:21:39 pm »
Леле, мацка, ще се скършиш. :o

Неактивен CATY80

• Готин
  • Публикации: 241
« Отговор #21 -: Май 08, 2008, 03:38:17 pm »
Родена чирус, к`во да праиш.Глоям зор ще да е.  Като духне вятър сигурно си носи две тухли. :D :D

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #22 -: Май 08, 2008, 09:46:23 pm »
Много зависи от диетата. Аз съм твърдо против изпълнения от рода "Свалете 5 кг за една седмица". Всички бързи диети са неефективни в дългосрочен план. Може да успееш да се намъкнеш в някоя рокля за три дена, ама като мине събитието, за което ти е трябвало всичко това, всичко ще ти се върне, поне аз така мисля. А гладуването е пълна глупост, припадала съм от глад и знам за какво говоря.

Много по-добре е да си се храниш здравословно и балансирано по принцип, отколкото да минаваш на чудотворни диети. И да спортуваш, естествено.
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен Аля

• Закоравял
  • Публикации: 167
« Отговор #23 -: Юни 11, 2008, 03:45:52 am »
Приятелят ми казва "Дебел и гладен ще си умра". А също казва, че от "много хубавите неща или пълнееш, или се разболяваш или умираш"
  :^)

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
  • Публикации: 502
  • Only The Best Is Good Enough
« Отговор #24 -: Юни 11, 2008, 05:20:35 pm »
Едно много грешно схващане за диетие е диета = гладуване.

Да се прави диета, означава де се доставят на организма хванителните вещества, необходими за правилното му функциониране. Това да се ядат странни на вкус измислици или да се гладува, аз лично не мога да го нарека диета.

Ще ви дам един пример със себе си, опитвайкисе да го генерализирам малко, че да може да го приложите и вие.

Значи диетата, още преди да я започнем, трябва да знаем какво искаме да постигнем. След това да познаваме себе си, организма си (добро решение е и да се предлегаме при лекар).

Има книги, за който обича да чете и там пише.

Храните се избират на базата на желаните резултати.

Аз проучих един случай за себе си (когато исках да изчистя и да кача малко мускулна маса) и намерих материали, където беше обяснено как да си направим диетата сами. Само поставят правилата и оттам нататък е сметки.

[Според въпросните материали]

Значи казват така: На един огранизъм са му необходими около 4.5 грама въглехидрати, 2,2 грама белтъци и < 0.9 грама мазнини всичко това се отнася за килограм телесно тегло / дневно. Умножавате по килограмите, които тежите и се получава дневният прием.
От там вече остава да се изберат подходящите храни (от всички позволени, тези, които наймного ви допадат), да се  разпределят подходящо в рамките на деня, вземайки впредвид движението, физическото натоварване (тренировка, работа) и разбира се храненето (закуска, обяд, вечеря).

[/Според въпросните материали]

От друга страна пък храната сама по себе си никога няма да ни докара желания резултат, трябва и спотр да се прави (ходене, спорт, секс),
също и да сте далече от психологическите фактори, които могат да доведат до затлъстяане, като недоброжелателни колеги на работното място, Шефа (не този: Шефа), тези, които сутрин причиняват задръствания по улиците и ви пречат да стигнете на време наработа и т.н.

:-)
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Слабите Се Стремят Към Порядък
Силните Контролират Хаоса

Неактивен Аля

• Закоравял
  • Публикации: 167
« Отговор #25 -: Юни 11, 2008, 06:37:08 pm »
DesertFire диета се прави обикновено там където имаме възможност да се ограничим, да приложим волята си (пак е трудно, но е възможно). Това обикновено не сработва (изключения винаги има), защото килограми се трупат от там където НЯМАМЕ сили да приложим воля. За някой друг това може да изглежда незначително, дори самия човек може и да не се сеща, че проблема му е в онова, с което не иска (а значи и не може) да се справи, да се раздели.
Храната и трупането на килограми са следствие, а не причина. Аз познавам толкова хора (аз съм една от тях), които могат да си позволят "похапване" без това да се отрази на огледалото.
:-))))))))))))))))

Неактивен the best welder

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #26 -: Юни 11, 2008, 07:07:18 pm »
sory,че се ръгнах ,ама ей тва много ми хареса Храната и трупането на килограми са следствие, а не причина. Аз познавам толкова хора (аз съм една от тях), които могат да си позволят "похапване" без това да се отрази на огледалото.
Според мен и тва дето съм го чел по тая тема което е мого малко ,без храна не може,а трупането на излишни килограми е следствие на неправилно поемане на храна(при възможност на избор)и не изразходването на енергията,и кофти обмяна,ама да не става сложно аз съм съгласен с десерт файра ,че може да се контролира без да се изпада в крайности!!!Аз сега ,ми трябва волята,хехехе че станах  (doh) (doh) (doh)
Аля ,пък тва дето не ти се отразява е генно!!!ааааахххххаааааа ти за тва ми тормозиш фантазията с готини рецепти, а!!!!хехехехехееее
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен Blazing

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 28
« Отговор #27 -: Юли 11, 2009, 01:23:04 pm »
Това че има хора, които се тъпчат и си седят слаби не значи, че няма смисъл от диетите. Само че те са както каза DesertFire диетата е ограничаване, не гладуване. И все пак диетата е безмислена без АКТИВЕН спорт. Няма ли синхрон между хранене (като време, количество и т.н.) и подходящите тренировки по скоро нищо няма да стане.

Иначе за свалянето на килограми. Слабеенето не се измерва толкова с килограмите, колкото с външния вид и другите мерки на тялото. Ако започнеш да гладуваш сваляш килограми не толкова от свалянето на мазнини, колкото от разграждането на мускулна маса (при гладуване огранизма разгражда мускулна маса за да си набавя необходими вещества най- просто казано). Така че с правилно хранене и тренировки дори -5 килограма ще е в пъти по добре от колкото -10 само с единия глад и 5 мин поскачане или ходене
.

Неактивен NS

• Публикации: 1736
  • Рейтинг: +1/-3
  • Всеки проблем носи в ръцете си подарък за теб!
« Отговор #28 -: Септември 08, 2009, 02:34:56 pm »
първо думата диета за мен не съществува ако искаш да си причниш куп глупости.,.заповядай спазвай ДИЕТА ,за мен е правилно хранене което ням анищо общо с диета(не бъркайте двете неща) и най важното -ДВИЖЕНИЕ ,ако щеш стой гладен ,но няма ли движение все таз .Външно може да видиш резултати но отвътре ситуацията е плачевна .Много е важен наистина метаболизма на човек но и там нещата не са непоправими ,винаги може да се направи нужното за да се засили нечий метаболизъм........има хиляди здравословни начини за отслабване и поддържане на форма
Винаги можеш да изкараш 40 души от едно село, но не можеш да изкараш селото от нито един човек!!!
http://vbox7.com/play:4359f517

Неактивен Darla

• Публикации: 1731
  • Рейтинг: +8/-6
« Отговор #29 -: Септември 08, 2009, 02:58:17 pm »
До тук прочетеното бих добавила и постоянство. Аз никога не съм била на диета или някакво ограничение, само спорт и редовно хранене, като гледам да не прекалявам с количеството.
<h2>Play <a href="http://www.marketglory.com/strategygame/Darla777" title="Strategy game MarketGlory">Strategy Game</a>  on MarketGlory</h2>