Автор Тема: Има ли смисъл от диетите  (Прочетена 13810 пъти)

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
  • Рейтинг: +0/-0
Има ли смисъл от диетите
« -: Май 03, 2008, 04:16:44 pm »
Е аз ще ви кажа - няма.
Ако си дебел дебел си оставаш за цял живот и туй то. Такива вълшебно отслабнали не съм видял. От друга страна какво значение има. В днешно време изглежда почти всички се тъпчат с боклуци и след няколкостотин години всички ще сме свинеподобни. Толкоз от мен...
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен alhimika

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +2/-0
  • I'm a educated fool with money on my mind !
Re: Има ли смисъл от диетите
« Отговор #1 -: Май 03, 2008, 07:29:53 pm »
Бе я бягайте да тичате или спортувате стига с тия коли и рейсове (madriver)
Вместо да пиеш бира в някое кафе можеш да извъртиш 3-4 километра,
пък след това бира, все пак трябва да утолиш жаждата с нещо  :D :D :D
А за диетите- не съм бил на диета не знам дали има ефект,
а пък спорта 100% ефект.
LIVE FREE OR DIE !!!

Неактивен ~/*ScrEaM`~/

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 20
  • шшшшш...Silence!
« Отговор #2 -: Май 04, 2008, 09:02:36 am »
Не съм много съгласна с ByeVas. Ако си дебел, но имаш достатъчно воля и желание да се промениш можеш да отслабнеш и да останеш след това за дълго слаб. Но за всичко това влияят много фактори, като например начинът на живот на съответния човек, начина му на хранене и изобщо с какво се тъпче по цял ден и какво пие. Ако един мъж на средна възраст изпива по 2л. на ден бира и да кажем яде веднъж на ден и то вечер, като изяжда половин хляб с доста свинско месо (или каквото и да било за ядене към хляба), то корема му ще нараства с ден на ден повече, но ако реши, че вместо да изпие 2л бира, може и само една чаша, колкото да си достави удоволствие и яде да кажем пълнозърнест хляб и вместо свинско - пилешко, то може би ще си спомогне малко да не продължава да му расте корема и да се храни с една идея по-здравословно и пак приятно. И да спорт! Дори и половин час сутрин и вечер ходене пеша е благоприятно за всеки. Движението е здраве! ;)
« Последна редакция: Май 04, 2008, 09:15:34 am от ~/*ScrEaM`~/ »
..Живей един път, но както трябва, слънцето няма цяла вечност да те радва,
граби със шепи, обичай всеки, краят не тежи, ако дните ти са леки....

Неактивен -

• Готин
  • Публикации: 366
« Отговор #3 -: Май 04, 2008, 09:53:06 am »
Не звучиш твърде убедително!
Аз съм 195 см, 88 кг, почти на 32 г. - на ден пия между 1 л и 3 л бира, не закусвам, обядвам и вечерям достатъчно, за да се нахраня, като около 10 ч. и 16 ч. се налага да сгъна по нещо - я вафли, я солети, я шоколад.
Коремът ми в последните 7 години (т.е. след казармата) не мръдва да расте въобще!
Но за движението съм абсолютно съгласен с теб!

Неактивен Jack

• Опитен играч
  • Публикации: 552
  • Рейтинг: +3/-0
  • Omnes vulnerant, ultima necat
« Отговор #4 -: Май 04, 2008, 10:04:55 am »
Съгласен съм с Undert@ker всичко е предимно метаболизъм, аз съм 193 никога не съм спазвал диети (е в момента съм ма то е за друго) ям кво ли не и кво 70 кила с триста зора... Даже сега съм по-малко  :(
Love me when I least deserve it, because that's when I really need it.

Неактивен ~/*ScrEaM`~/

• Новодошъл
  • *
  • шшшшш...Silence!
« Отговор #5 -: Май 04, 2008, 10:05:14 am »
Първо ти си доста висок и явно с добро телосложение. Второ като си на 32 изобщо не се смятай за мъж на средна възраст, тъй като средната възраст започва някъде около четиридесет и няколко..вече не си спомням точно колко беше...сестра ми имаше изпит върху това, докато беше в университета..Така че ти си още млад мъж ;) Трето много е важен какъв е гена на човек, защото на едни им расте корема, на други не..всичко си зависи от човека, аз дадох просто един обикновен пример, а и не може да се отрече, че повечето( наблягам на повечето, не всички ) мъже не са толкова дебели, колкото си имат по-голям корем. Но както казах вече всичко си зависи от човека и от начина му на живот, на активност, гена и т.н. ;)

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #6 -: Май 04, 2008, 10:06:52 am »
 :) Хайде и аз да се включа в назидателния отбор  (chuckle). Мразя самата дума диета, но при условие, че като съм на работа седя 8 часа, няма как. Хрупам основно зелени салати, вече имам чувството, че ще ми поникне пухкава опашчица и дълги уши  :D. От работа като е хубаво времето се прибирам пеша, това са около 7 км. Не че изглеждам перфектно  ;), но какво да се прави - после нали там токчета, чорапчета, краченце... Правим каквото можем  ;).

Неактивен -

• Готин
  • Публикации: 366
« Отговор #7 -: Май 04, 2008, 10:10:13 am »
И моята работа е основно на РС, сутрин, обед, вечер съм с колата, но задължително има врътка по центъра пеша...
Според мен диетите са за твърде конкретни проблеми, не биха могли да бъдат използвани като панацея за абсолюто всички...

Неактивен ~/*ScrEaM`~/

• Новодошъл
  • *
  • шшшшш...Silence!
« Отговор #8 -: Май 04, 2008, 10:18:28 am »
Диетите определено не са хубаво нещо, но може вместо диети, просто човек да се опита да яде с една идея по-здравословно (не да се лишава напълно от всякакви вкусотийки, но да не се и тъпчи) и повече спорт и всичко ще е ок ;) Аз подкрепям това си мнение, както и на другите, които смятат, че диетите не са нужни и в повечето случаи са вредни,въпреки че аз самата лично съм правила много диети и то повечето измислени от мен самата :D, но определено има ефект...хах, та както и да е...много важно също така е самовнушението, че си супер, перфектен направо и ти самия ще се чувстваш по-добре без диети. 8-)

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #9 -: Май 04, 2008, 10:33:30 am »
Спорт ,спорт и пак ,както каза алхимика!!!! ;) ;)
Дори движението  е хубаво нещо,аз се обездвижих и сега съм  хахахахахаааааа!!!
Тъй,че смесвайте ги правилно,отбирайте ги и ги гответе правилно -храните!!
иначе както се каза самата диета или диети не решават въпроса(ако става въпрос за здрави хора ,разбира се )ако чакаш само на диетата ехеееееей (chuckle)
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87