Автор Тема: Важно ли е да се четат книги?  (Прочетена 15086 пъти)

Неактивен barbarella

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1676
  • Рейтинг: +0/-0
  • Carpe diem, baby!
Re: Важно ли е да се четат книги?
« Отговор #10 -: Април 09, 2008, 04:50:51 pm »
не просто е важно, много е важно да се четат книги! - обогатяваш се емоционално и умствено, обогатяваш си и речника, развиваш си въображението, подобряваш си и правописа....
голямата ми дъщеря е на 6г, научи се да чете преди три-четири месеца и в момента чете втората си книга в живота - `маншон, полуобувка и мъхеста брада`. това е добре, като помисля, че има хора, които си остават с една прочетена книга за цял живот.  радвам се на ентусиазма й - дано го запази и занапред /детските програми я изкушават много/.
е, хубаво е и филми да се гледат - за мен няма място за сравнение между двете неща.
life is a struggle between good, evil and chocolate  (headbanbg)

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #11 -: Април 09, 2008, 05:12:22 pm »
Аз съм на мнение, че е важно да се прочетат определени книги. От там нататък всеки сам си решава. Аз лично не чета много книги- около 1 месечно. Но като почна някоя, докато не я свърша нямам мира :) В събота си купих една, останаха ми само около 100 стр и ако не ги прочета днес ще се побъркам  (chuckle)

И няма да кажеш коя?

Джон Кейс- Синдромът. Лично на мен не ми хареса кой знае колко. Увлекателна е, лесно се чете, на накрая като я свърших не ме наведе на някакъв размисъл, нито пък ме накара за миг да се замисля, абе и аз не знам как да ви обясна. За който се интересува- трилър е, малко фантастичен :( Дано сегашната ми да е по- интересна.
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #12 -: Април 09, 2008, 07:46:14 pm »
голямата ми дъщеря е на 6г, научи се да чете преди три-четири месеца и в момента чете втората си книга в живота - `маншон, полуобувка и мъхеста брада`.

Много сладка книжка, една от малкото детски книжки, за които имам доста спомени :)
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен barbarella

• Публикации: 1676
  • Carpe diem, baby!
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2009, 09:21:54 pm »
ъпдайк се укроти  :(

точно "бразилия" ме чака от месец да я прочета. дадоха ми я по почина предай нататък.
мисля в почивните дни да п(р)очета ъпдайк.

краят на хубава статия:

"... Накрая се чудя дали, вече седемдесетгодишен, той все още се вълнува, когато види името си върху кориците на книгите. „Всъщност не го виждам достатъчно често. Непрекъснато виждам думи като Upside и Upstate… всички тези думи привличат погледа ми и аз си въобразявам, че става въпрос за мен, а то се оказва, че е поредната дума, която започва с главно U. Да, усмихва се сърдечно Ъпдайк, предполагам, че ми е приятно да виждам името си."
life is a struggle between good, evil and chocolate  (headbanbg)

Неактивен belos

• Публикации: 1769
  • Рейтинг: +11/-1
« Отговор #14 -: Февруари 04, 2009, 10:05:43 am »
   Как не съм видял тази тема досега? Пропуск.  :)

Аз чета книги и то редовно. Но не чета каквото ми порадне, а си ги избирам старателно.
   Мразя сладникави книжки, любовни истории и подобни неща. :)

На мнение съм, че младежите трябва да започнат да четат книги по-редовно от колкото го правят в момента - една в рамките на 2 години дори и повече. Ужас направо. Но уви с този интернет и развинието на кино индустрията никой не ебава да чете книги. И като му кажеш за някоя хубава книга да вземе да я прочете, ТО ти се смее в очите и си мисли "Баси сторомодния и задръстен тип." и ти казва "Аз ще изчакам да направят филм и ще гледам него". И после защо младежта е ужасна и ужасно тъпа, извинете ме за грубия тон.
   За финал ще цитирам един известен ни на всички професор "А бе аланкоолу..."

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #15 -: Февруари 11, 2009, 07:45:49 pm »
то се ще им омръзне , това кино и тоя нет да не се безкрайни , всичко омръзва
ще стъпят и на книгите не се безпокой :)

пък е по важно да се четят учебниците  ;)
първо за тях да се погрижим пък книгите са за разпускане
Matador

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2009, 09:07:17 pm »
   ...Ужас направо. Но уви с този интернет и развинието на кино индустрията никой не ебава да чете книги. И като му кажеш за някоя хубава книга да вземе да я прочете,
Аз,пък съм мого доволен на нета ,щото сега си чета интересни неща(гратис) ,хехехе даже в момента си чета"Капитан Блъд"  (rofl) (rofl)
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен По-Малкия

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 23
« Отговор #17 -: Февруари 24, 2009, 08:52:18 pm »
ааа не забрави да чета от монитора , отвратително е , тука хвърлям само по един поглед , даже на повечето които пишат дълги мнения не им ги чета  (chuckle)

Неактивен Glrk

• Опитен играч
  • Публикации: 703
  • Рейтинг: +7/-0
  • Take a Look In The Mirror
« Отговор #18 -: Март 17, 2009, 10:21:27 am »
Аболютно задължително!!!!!!!! Сред това затъпяващто население все по-малко млади(предимно на моята възраст) не са прочитали повече от 1 книга през живота си.. това е плачевно. Аз съм на мнение, че хората които не четат книги си остават неграмотни и глупави за цял живот
Животът на боговете е сляпата вяра на онези, които им се кланят
#####################################
Религията е просто поредната Мафия

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #19 -: Май 22, 2009, 01:13:07 am »
Аболютно задължително!!!!!!!! Сред това затъпяващто население все по-малко млади(предимно на моята възраст) не са прочитали повече от 1 книга през живота си.. това е плачевно. Аз съм на мнение, че хората които не четат книги си остават неграмотни и глупави за цял живот

Браво,браточка!!! (clapping)
Много буден ,младеж си!
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87