Автор Тема: Важно ли е да се четат книги?  (Прочетена 15084 пъти)

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
  • Рейтинг: +0/-0
Важно ли е да се четат книги?
« -: Април 06, 2008, 10:16:06 pm »
Добре де, в деншно време все по-малко и по-малко хора четат. Повечето от моите познати не четат книги и намират четенето на книга за загубено време, аз .... не съм съгласен.
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен desniko

• Опитен играч
  • Публикации: 727
Re: Важно ли е да се четат книги?
« Отговор #1 -: Април 06, 2008, 10:58:04 pm »
Дали е важно всеки трябва да определи сам за себе си,всеки решава какво да прави през свободното си време,а има и доста хора,които не,че не искат,просто нямат такова.Доста неща вече се и екранизираха,така че е много по-лесно да вземеш да изгледаш един филм за 2 часа,от колкото да четеш една книга няколко дни.Самата аз мога да не чета с месеци,но като ме хване някаква муза,нямам спиране,стига книгата да ми е интересна де ;)По-скоро мисля,че трябва да научим децата си да четат и то по-скоро заради това,за да им се развива въображението.Много по-добре е за тях да четат и да си представят нещата,от колкото да гледат филм,сцените са им на готово представени и някак си си мисля,че това не е добре за развитието им ;)
"Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един-тогава се омъжи."

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #2 -: Април 06, 2008, 11:19:52 pm »
зависи за какви книги говориме , но и човек така като се замисли , не че е отживелица , но в днешно време повече се държи на комуникацийте , предпочитат да излезнат примерно с приятели , да си поговорят и т.н. , книгите не са за подценяване , могат да възпитават , могат да създават внушения ... общо взето както е написала desniko , от време на време за разнообразие , не е лошо да се прочете нещо интересно и/или провукативно
Matador

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #3 -: Април 06, 2008, 11:44:40 pm »
Ние сме във века на информацията и тя е една от най-скъпите еденици. В книгите има несравнима информация. Ще предположа, че в случая говорим за четене за удоволствие. Снощи гладах "Името на Розата". Не може и за секунда да се сравни филма с книгата като съдържание. Точно тази книга ме накара да се чувствам недостатъчно образована, с малко и бедни общи познания. Дали е важно да се четат?! Всеки сам да решава. Аз си крада време за четене.... И понякога това е най-сладкото време, което съм откъснала само за мен.  (inlove)

Неактивен Gribbo

• Готин
  • Публикации: 495
« Отговор #4 -: Април 07, 2008, 12:26:30 am »
ха как да не е важно!
1во развиват въображението
2ро обогатяват речника
това са двете неща които нищо друго не може да ти даде
да вярно е че може да изгледаш филм обаче я ми кажете един филм който е по-интересен от книга?
единственото нещо което искам да науча детето си е да чете книги не по задължение а по желание дано да успея
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!
Всеки може да намаже жената с мед и сметана
БЪДИ БЪЛГАРИН намажи я с боб и люти чушки!

Неактивен Kurnikova

• Готин
  • Публикации: 205
« Отговор #5 -: Април 07, 2008, 02:30:37 pm »
Четенето на книги е едно от любимите ми занимания! Може би затова не обичам да ходя на кино :^) Важно е да се четат книги, независимо от какъв жанр, защото ни обогатяват!
Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #6 -: Април 07, 2008, 06:03:44 pm »
Аз съм на мнение, че е важно да се прочетат определени книги. От там нататък всеки сам си решава. Аз лично не чета много книги- около 1 месечно. Но като почна някоя, докато не я свърша нямам мира :) В събота си купих една, останаха ми само около 100 стр и ако не ги прочета днес ще се побъркам  (chuckle)
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен ByeVas

• Публикации: 1100
« Отговор #7 -: Април 07, 2008, 09:58:39 pm »
Аз съм на мнение, че е важно да се прочетат определени книги. От там нататък всеки сам си решава. Аз лично не чета много книги- около 1 месечно. Но като почна някоя, докато не я свърша нямам мира :) В събота си купих една, останаха ми само около 100 стр и ако не ги прочета днес ще се побъркам  (chuckle)

И няма да кажеш коя?

Иначе по темата.... не съм съгласен, с теб desniko, че една екранизация може да замени една книга. книгите почти винаги са били по-добри от филмите. Пък и 500 страници книга събрана в два часа филм просто не става.
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен desniko

• Опитен играч
  • Публикации: 727
« Отговор #8 -: Април 07, 2008, 10:41:39 pm »
Казах,че е по-лесно,отнема по-малко време,ако си прекалено зает,а не,че е по-добър вариант,явно просто не си ме разбрал,ByeVas ;)Няма как книгата да не е по-добра,когато я четеш,ти си изграждаш своя представа,а когато гледаш филма,виждаш как някой друг вижда съдържанието на книгата през неговите очи.Не вярвам двама човека да прочетат една и съща книга и да усетят всичко вътре по един и същ начин на 100% ;)
"Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един-тогава се омъжи."

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #9 -: Април 09, 2008, 04:38:30 pm »
Разбира се, че е важно. За съжаление напоследък нямам време за художествена литература, тъй като чета някакви неща за училище, обаче винаги, когато мога, искам да прочета хубава книга. Мисля си, че дете, което не е израстнало с книги, е пропуснало много неща от детството си. Първо, съгласна съм с това за въображението и мисленето, второ - БЕЗ КНИГИ ПРОСТО НЯМА КАК ДА СЕ НАУЧИШ ДА ПИШЕШ И ДА СЕ ИЗРАЗЯВАШ ПРАВИЛНО. Така мисля аз :)

Разбира се, че и другите неща са важни - да излизаш, да гледаш филми и т.н., обаче това не изключва книгите.

Ако не четеш книги, предполагам, че даже не знаеш колко си беден.
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...