Автор Тема: Подходящи мезета за червено вино.  (Прочетена 17354 пъти)

Неактивен borkos

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
Re: Подходящи мезета за червено вино.
« Отговор #20 -: Ноември 25, 2011, 02:44:07 pm »
Ами нямам претенции да разбирам, импровизирам обикновено. Само този принцип знам:

"В най-общи линии белите меса (риби и птици) се комбинират най-успешно с бели или евентуално по-леки розови вина. Следвайки същата логика: ястията приготвени от тежки, червени меса е добре да се съчетаят с плътни, нерядко високотанинови червени вина. В някои случаи по-тежките розета също биха били подходящи".

Е това какво общо имаше с баничките и другите неща описани от теб,ае както и да е.
Серсемин и защо изобщо сте си поръчали тежко червено вино,при положение,че не знаете с какво да го пиете.
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен sersemin

• Опитен играч
  • Публикации: 503
  • Рейтинг: +33/-23
« Отговор #21 -: Ноември 25, 2011, 02:59:55 pm »
Ами нямам претенции да разбирам, импровизирам обикновено. Само този принцип знам:

"В най-общи линии белите меса (риби и птици) се комбинират най-успешно с бели или евентуално по-леки розови вина. Следвайки същата логика: ястията приготвени от тежки, червени меса е добре да се съчетаят с плътни, нерядко високотанинови червени вина. В някои случаи по-тежките розета също биха били подходящи".

Е това какво общо имаше с баничките и другите неща описани от теб,ае както и да е.
Серсемин и защо изобщо сте си поръчали тежко червено вино,при положение,че не знаете с какво да го пиете.

Ми щото по принцип си поръчвам тежко червено вино и си пием от него редовно на вечеря.Но за гостите ми се щеше да направя някое добро мезенце.Някак си не ми се връзва да им го сервирам примерно с кюфтета от леща или нещо такова:))))))

Неактивен ochilarka

• Готин
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #22 -: Ноември 25, 2011, 03:07:15 pm »

Ми щото по принцип си поръчвам тежко червено вино и си пием от него редовно на вечеря.Но за гостите ми се щеше да направя някое добро мезенце.Някак си не ми се връзва да им го сервирам примерно с кюфтета от леща или нещо такова:))))))
По една хубава вратна пържолка :)))) Мммммм  (happy)

Неактивен borkos

« Отговор #23 -: Ноември 25, 2011, 03:07:30 pm »
Мога да ти кажа нещо,което от време на време правя когато съм в много добро настроение и ми се занимава.Взимам половин кило сирене няма значение какво,само да не е Дунавия(мн е мазно) натрошавам го,слагам го в една тавичка,и слагам каквито желая подправки,в повечето случай от мързел слагам една подправка за месо  :D и го пека на около 180 градуса,докато сиренето не се запече,после пържа кротончета,пак с каквито подправки желаете(аз слагам от същата тази за месото  :D ) Хакам всичко в една купа обърквам и сервирам.Върви както за ракия,бира,водка,би трябвало и за вино да става.  :)
fuck them some more.

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #24 -: Ноември 25, 2011, 04:14:40 pm »
Хм, интересно звучи, не става ли мн сухо след като се изпече. :^)
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен borkos

« Отговор #25 -: Ноември 25, 2011, 04:49:15 pm »
за сухо може би да,много е мазно,олиото което е сложено в тавата,и това с което са се пържили кротончетата и страшно много върви с бира.Другото хубаво е,че дори да имаш махмурлук на сутринта заради многото мазно не се усеща  :D
fuck them some more.

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #26 -: Ноември 25, 2011, 04:51:44 pm »
За първи път чувам подобна рецепта против махмурлук, явно си иноватор, хахаааа.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #27 -: Ноември 25, 2011, 11:04:00 pm »
мазното влияе на алкохола, дори и децата го знаят! :o

серсемин пробвай с печени орехи към сирената, отиват си. а може и мед.

друг добър вариант са пържени тиквички, но не с кисело мляко. обаче по-това време, не знам дали има :(

добре изпечена сладка тиква с хубаво червено вино, също не бих върнал :D

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #28 -: Ноември 26, 2011, 09:46:54 am »
Туй много изискано за моите гости.:)За сега идеята е няколко различни сиренца.Мислих си едни картофи да изпека също.Та се чудех за още нещо.

Глупости, нито ти тр печене, нито пържене за хапките, дори бих ти дала идея да купиш различни хлебчета по вид - пълнозърнесто, бяло, с ядки и да направиш канапенцата, основата с тях. Като можеш да вземеш най-обикновени форми за сладки и да изрежеш хлебчетата в различни форми - сърца, спатии, пики, каре, кръгчета и т.н.т.

Др, което се сещам за тежко, червено вино е мини лозови и зелеви сърмички, постни естествено. Пак става лесно и е вкусно, дори можеш да ги забучиш с по една клечка за хапки ;)
« Последна редакция: Ноември 28, 2011, 05:19:16 pm от Mishunka »
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен borkos

« Отговор #29 -: Ноември 26, 2011, 10:15:12 am »
Така като гледам май няма да можем да ти помогнем,затова заложи на пиенето,може пък и някоя оргия да си спретнете като завършек на вечерта,спомен който ще остане завинаги във вашите сърца  :D
fuck them some more.