Автор Тема: Какво е "истински мъж"?  (Прочетена 10114 пъти)

Неактивен Mishunka

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
Re: Какво е "истински мъж"?
« Отговор #20 -: Ноември 15, 2011, 07:21:38 pm »
ми какво да е друго, със сигурност поне 90% от женското потекло ще е съгласно с тези определения.

Хм, и защо си комуникират точно с мъже, които притежават тези "качества", нещо явно не схващам това противоречие м/у думи и дела. :^) :^) :^)

Аглая, ти си последният човек, който ще определя с кого да комуникирам и как. Най-добре е да обърнеш внимание на собствените си методи за комуникация с хората, защото това, което си показала до сега, говори, че ти си в доста голямо противоречие със себе си.

Моето се нарича дипломация, докато твоето е чиста глупост. Но ще спра тук, защото хората може и да не забележат разликата. ;)

И последно нещо ще кажа, че не е важно с какъви мъже си комуникира една жена и защо в ежедневието си или във виртуалното пространство, волно или неволно. Важното в случая е какъв мъж е избрала да стои до нея и до колко е способна да го задържи.

"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
« Отговор #21 -: Ноември 15, 2011, 08:34:51 pm »
А вие дали сте истински жени, които давате определения за истински мъж?  (wave)
« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 08:45:10 pm от wizard »
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #22 -: Ноември 16, 2011, 08:23:24 am »
ми какво да е друго, със сигурност поне 90% от женското потекло ще е съгласно с тези определения.

Хм, и защо си комуникират точно с мъже, които притежават тези "качества", нещо явно не схващам това противоречие м/у думи и дела. :^) :^) :^)

Аглая, ти си последният човек, който ще определя с кого да комуникирам и как. Най-добре е да обърнеш внимание на собствените си методи за комуникация с хората, защото това, което си показала до сега, говори, че ти си в доста голямо противоречие със себе си.

Моето се нарича дипломация, докато твоето е чиста глупост. Но ще спра тук, защото хората може и да не забележат разликата. ;)

И последно нещо ще кажа, че не е важно с какъви мъже си комуникира една жена и защо в ежедневието си или във виртуалното пространство, волно или неволно. Важното в случая е какъв мъж е избрала да стои до нея и до колко е способна да го задържи.

Че кой говори за теб. :^)
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #23 -: Ноември 16, 2011, 12:30:09 pm »
7. Истинските мъже правят пари, но парите не правят истински мъже.

Хитро казано - просто обръщаш логиката така, че да излезе, че уж държиш на мъжа, а всъщност държиш на парите. :P

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #24 -: Ноември 16, 2011, 12:34:14 pm »
да, тук съм съгласен с таз, що за безсмислено и лицемерно изказване? тежко и горко на тая жена, която свързва същността на мъжа с правенето на пари. това си е именно жалко оправданиe за материалистичната и бездушевна същност на жената, която твърди подобно нещо.

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #25 -: Ноември 16, 2011, 01:02:27 pm »
Ми, то кво излиза. Аз съм си една пълноценна жена :D

по-важното е евил дали си истинска жена? :D

А вие дали сте истински жени, които давате определения за истински мъж?  (wave)

няма никакви значение дали те са истински жени или не, по темата вярвам всеки може да си изкаже мнението?! :^)

колкото до моята дефениция, не е толкова точна, но като чуя за 'истински мъж' асоциаците ми са горе-долу: такъв, на който може да се разчита, такъв който не предава близките си, такъв който има чест и достойнство.

по темата с парите... представям си един отруден мъж на полето, който изкарва колкото да преживява и има изброените от мен качества, според мен той е по-истински мъж от повечето женчовци с дебели портофейли.

ето и още една дефиниция, за която се сетих: '' Истинският мъж е този, с който една жена би искала да бъде, в случай на криза'' /разбирайте заметресение, война, потоп и т.н.../

С други думи мили дами, погледнете мъжа до себе си и си представете как би реагирал той в случай на някакво бедствие, това може би ще ви даде отговор - дали е той истински, а и наистина ли искате да сте с него? ;)

Неактивен Mishunka

• Дреме ми на патето!!!
« Отговор #26 -: Ноември 16, 2011, 01:17:53 pm »
Окей Аглая, явно съм те разбрала пограшно следвайки пътя на диалога ви с Краси.

7. Истинските мъже правят пари, но парите не правят истински мъже.

Хитро казано - просто обръщаш логиката така, че да излезе, че уж държиш на мъжа, а всъщност държиш на парите. :P

(happyflo)  :D Типично по Тазски/ Готикски...

Ами не е това значението и смисъла на това, което иска да каже Лейди Лара. Смисълът е, че един истински мъж е способен с помощта на качествата, които притежава да прави пари. Колко в случая не е важно, т.е. дали достатъчно или повече от достатъчно. Но парите не го определят като личност, а са вследствие, резултат от това какво е представлява той като личност и е постигнал в живота.

Както има и мн мъже, кото разполагат с пари, но те не са придобити със собствени усилия, а получени по лесния начин или по някакв др подмолен/ недоблестен начин. И в този ред на мисли съм съгласна с ТТ и с Лейди Лара.

"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #27 -: Ноември 16, 2011, 01:19:54 pm »
Мише, това което таз, аз и тт казваме е точно обратното на това, което казва лара. Тя твъди :

"истинският мъж прави пари..." Това означава, че всички истински мъже правят пари според нея, докато примера на тристам чудесно илюстрира обратното и показва нелепостта на твърдението й.

Неактивен Mishunka

• Дреме ми на патето!!!
« Отговор #28 -: Ноември 16, 2011, 01:25:14 pm »
Напротив, това, което казват ТТ и Лейди Лара се припокрива. Пак ли искаш да ти го обясня? А и това, което е написала Лейди Лара в точка седем е старо, та пре-старо...

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #29 -: Ноември 16, 2011, 02:14:49 pm »
Напротив, това, което казват ТТ и Лейди Лара се припокрива. Пак ли искаш да ти го обясня? А и това, което е написала Лейди Лара в точка седем е старо, та пре-старо...

Това, което Лейди Лара казва, го знаят и мъжете, и жените, но жените все гледат да го извъртят, че всъщност значело еди какво си, защото някак не им звучи хубаво. ;)