Автор Тема: Какво е "истински мъж"?  (Прочетена 9989 пъти)

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Re: Какво е "истински мъж"?
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2011, 12:07:24 pm »
Е, има малко, колкото да не е без хич.

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2011, 04:03:24 pm »
На първо място да уважава жените като цяло. Не само майка си, но и жената до него или случайната жена. Да не се опитва да я принизява или омаловажава, по един или др начин, пряк или индиректен. Тоест, обиждайки я като се изказва лошо за нея, особено в нейно отсъствие или поставяйки я в постоянна отбранителна позиция като и приписва меркантилност като неизменна и едва ли не отличителна полова черта при жените. Това поведение за мен е само и единствено стремеж за покриване на собсвените си несигурност и комплекси, дори и символ на дребнавост и скъперничество. Нормално е всеки човек да има някакви недостатъци и комплекси. Но един истински мъж не тр да се/ да ги оправдава с жените, а би тр да се оптива да ги пребори. Да може да се вглежда в самият себе си като личност.

Един истински мъж тр да е целеустремен и амбициозен, уверен в себе си, да гледа реално на себе си поставен сред останалите и в общото. Да е земен.

И едно доста важно за мен нещо, което един истински мъж би тр да притежава е достойнство.
Не харесвам мъже, които ползват женски техники, умения и похвати в общуването си с хората и в обществото, а именно лицемерие, интриганство, двуличие, надменност, елементарна злоба...

Много труден въпрос.
1. Да е уравновесен.
2. Да не е подлец в отношенията си.
3. Да уважава жените, всичките жени, не само своята.
4. Да обръща достатъчно внимание на жена си.
5. Да не е простак и грубиян.
6. Да е отговорен.
7. И най-важното, да обича жена си такава каквато е, т.е. да гледа реално на нея и на света като цяло.

Тва е май. :)

Моля, открийте приликите и разликите. :^) :^) :^)
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
  • Публикации: 527
  • Рейтинг: +16/-4
« Отговор #12 -: Ноември 15, 2011, 04:25:38 pm »
ми какво да е друго, със сигурност поне 90% от женското потекло ще е съгласно с тези определения.
We think the same things at the same time..
http://proweb.bg / http://wildbulgaria.org

Неактивен Alito

« Отговор #13 -: Ноември 15, 2011, 04:31:44 pm »
ми какво да е друго, със сигурност поне 90% от женското потекло ще е съгласно с тези определения.

Хм, и защо си комуникират точно с мъже, които притежават тези "качества", нещо явно не схващам това противоречие м/у думи и дела. :^) :^) :^)
« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 05:16:13 pm от Alito »
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
« Отговор #14 -: Ноември 15, 2011, 04:50:41 pm »
ми сигурно, защото истинските мъже (според тези критерии) са рядкост и искаш/неискаш трябва да комуникираш и с другите мъже (ако мога така да се изразя). С цел забавление, релаксиране и т.н. да не говорим, че определени хора могат да бъдат слабост за други.

Неактивен Alito

« Отговор #15 -: Ноември 15, 2011, 04:59:20 pm »
ми сигурно, защото истинските мъже (според тези критерии) са рядкост и искаш/неискаш трябва да комуникираш и с другите мъже (ако мога така да се изразя). С цел забавление, релаксиране и т.н. да не говорим, че определени хора могат да бъдат слабост за други.

Хм, аз искам или не искам, ги избягвам, поне тези, чиято простащина се набива най-на очи.
« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 05:17:33 pm от Alito »
SAFER INTERNET

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
« Отговор #16 -: Ноември 15, 2011, 05:08:34 pm »

Хм, аз искам или не искам, ги избягвам.
при положение, че ги избягваш и си в очакване само на "истински мъже", би трябвало повечето време да е самотно около теб. Иначе има друга версия, да не ги избягваш, а да се нагаждаш към ситуацията с идея да вземеш максимума от другите мъже. Смятам да прекратя писането си по тия теми, че на мен самия ми идва странно, не знам защо :D

Неактивен Alito

« Отговор #17 -: Ноември 15, 2011, 05:11:54 pm »

Хм, аз искам или не искам, ги избягвам.
при положение, че ги избягваш и си в очакване само на "истински мъже", би трябвало повечето време да е самотно около теб. Иначе има друга версия, да не ги избягваш, а да се нагаждаш към ситуацията с идея да вземеш максимума от другите мъже. Смятам да прекратя писането си по тия теми, че на мен самия ми идва странно, не знам защо :D

Това е хубав съвет. Сега като се замисля, най-важните от изброените по-горе е да не е простак, грубиян и подлец. Другите дават чар, понякога.
« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 05:30:05 pm от Alito »
SAFER INTERNET

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #18 -: Ноември 15, 2011, 06:57:58 pm »
Извинявай, че ше го кажа, ама приятелят ти явно е бил доста зле :(

Ами девойката беше доста сексапилна и му беше влезнала под кожата - може би това е бил единственият начин да я задържи, след като си е търсила мъж с голяма кесия.  (bandit)

Неактивен Lady Lara

• Публикации: 1024
  • Рейтинг: +96/-46
« Отговор #19 -: Ноември 15, 2011, 07:18:40 pm »
1. Истинският мъж е силен.
 Взема решения и живее с последствията от тях. Един истински мъж поема отговорност за действията и думите си. 
2. Истинският мъж е съсредоточен.
 Знае разликата между това  кое е важно и какво не е. 
3. Един истински мъж знае значението на семейството.
4. Истинският мъж не клюкарства.
Един истински мъж си държи устата затворена. Той не говори  повече, отколкото трябва. Един истински мъж не обсъжда неща, за които не е наясно 100% или хора, които никога не е срещал или познавал.
5. Думата на истинският мъж е закон.
Когато един истински мъж дава обещание, той го изпълнява. Той  знае, че думите му са толкова мощни, като действията му и че те трябва да бъдат взети по номинална стойност.
6. Истинският мъж се стреми да бъде пример за подражание.
7. Истинските мъже правят пари, но парите не правят истински мъже.
"Понякога мълчанието е най-добрият отговор."