Автор Тема: Автомобилите Опел  (Прочетена 11530 пъти)

Неактивен haiduk85

• Закоравял
  • Публикации: 176
  • Рейтинг: +0/-0
Re: Автомобилите Опел
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2007, 09:48:41 pm »
Аз също карам опел. И то астра. И аз съм доста доволен. Не смятам, че купето е малко. Пък и все пак ако човек иска повече простор, ще си вземе зафира.....(ако е опел де).
Всеки с вкуса си.

Каквото и да си говорим, става въпрос все пак за ОПЕЛ!

Bumer, ако имаш нещо срещу марката, поне си кажи, не се изразявай двусмислено. ;)
HAD THE GUTS, GOT THE GLORY!!!

Неактивен -

• Готин
  • Публикации: 366
« Отговор #11 -: Октомври 21, 2007, 01:20:12 pm »
Момчета, оставете фацата настрани! Казвам го не защото имам Пасат, а защото колата е направена, за да ти служи. Т.е. колкото по-лесна и евтина ти е поддръжката, толкова ще си по-доволен. Volvo V40-S40 е чудесна кола примерно, но резервните части и идват за една полярна нощ и струват майка си и баща си...
Мой приятел смени притискателен диск на Зафирата на 2000 км!!! И това не е от кучкарско каране...така че - аритметика му е майката...

Неактивен Chef0

• Закоравял
  • Публикации: 125
« Отговор #12 -: Октомври 21, 2007, 04:37:42 pm »
Айде и аз с вас  ;D   Астра 96 1.7 ТД. Всички верни почитатели на Орел могат да посетят този форум
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.

Неактивен Casual

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 36
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2007, 06:48:24 pm »
скоро ще си имам Vectra живот и здраве като взема книжка скоро скоро !  8)

Неактивен Dimitroff

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 18
« Отговор #14 -: Декември 06, 2007, 01:56:49 am »
И през Опел съм минал.Служеше вярно..., но за една бройка не прати майка ми на онзи свят.Няма да се изказвам с лошо за марката.В момента карам Е46 - изоообщо нямам намерение да се изказвам за това на колко млн.светлинни години е от последната Астра и Вектра ;)
2 немски имена, но в различни класове като качество и на материали и на инжинерна мисъл!
П.С. Някой от вас карал ли е кола със задно за повече от 1 ден??

П.С. 2. не се заяждам!

Неактивен haiduk85

• Закоравял
« Отговор #15 -: Декември 06, 2007, 09:13:36 am »
за класовете по принцип си прав...........пък и Опел никога не са били в този сегмент......но за светлинните години можем да поспорим.......хвърли един поглед на новите моделчета на опел и после пак ще си говорим......

п.с. не се заяждам.... ;)

Неактивен Dimitroff

• Новодошъл
  • *
« Отговор #16 -: Декември 06, 2007, 11:27:37 am »
за класовете по принцип си прав...........пък и Опел никога не са били в този сегмент......но за светлинните години можем да поспорим.......хвърли един поглед на новите моделчета на опел и после пак ще си говорим......

п.с. не се заяждам.... ;)

Не си прав тук.Карам БМВ Е46 2001г.Карам и една служебна Вектра 2004г. искам да ти кажа, че са позиционирани в един си същи клас...обаче до там.Влизам в едната-влизам в другата-разликата е голяма.От кое да започна?Може би от качеството на материалите?Седалките, таблото, поведението на пътя, състоянието на тези 2 коли с 3 годишна разлика?Вектрата е с 90 000км по-малко....но по нищо не и личи.Няма го онзи приятен "тротъл риспоунд" (реакция на педала на газ-та), уж стабилна кола, пък не се чувства стабилна и в завой и при резки маневри (дупки в София-колкото щеш) в Опела просто...дори когато беше на 340 км...пак го нямаше.
Разбирам много добре, че всеки се разпростира според чергата си и не накланям разговора в тази насока.
Пак казвам - карал съм доста Опели-лошо няма да кажа за тях, но за сравнение...не може да става дума.
;)

Неактивен shmaizer

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 10
  • Пия бира,карам мотор и слушам метъл
« Отговор #17 -: Декември 06, 2007, 04:57:26 pm »
Всяка кола рано или късно се превръща в Опел,с ръждиво кафяв цвят

Неактивен haiduk85

• Закоравял
« Отговор #18 -: Декември 07, 2007, 09:51:10 am »
колега Dimitroff, не се заяждам с теб, просто се закачих за тези твои думи:
Цитат
2 немски имена, но в различни класове като качество и на материали и на инжинерна мисъл!
И да бъда по-точен, подразни ме това с инженерната мисъл.....тоест ти сравняваш умствения агаж на хората.....ти смяташ че инженерите от бмв са по-умни или "по-инженери" от тези на опел, фолксваген и тн.......ами не е така.....просто всичко е въпрос на фирмена стратегия и позициониране на пазара на автомобили.......защото докато едните правят печалба от лукс, то другите правят от бройката......класовете са различни.......
......между другото ми е любопитно...за този модел дето казваш на бмв, защото не бях го чувал...ако можеш поясни със снимки или нещо де да знам......не мога да се сетя за какъв модел става въпрос въобще......
....искам също да ми кажеш колко пари е твойто бмв и колко струва служебната ти вектра 2004г., които сравняваш толкова разпалено.... ::)

п.с. нищо против нямам мнението ти, но ме дразни това, че сравняваш умствения багаж на хората.....което според мен не е правилно.....хм...знам ли.......

Неактивен Dimitroff

• Новодошъл
  • *
« Отговор #19 -: Декември 07, 2007, 01:58:44 pm »
колега Dimitroff, не се заяждам с теб, просто се закачих за тези твои думи:
Цитат
И да бъда по-точен, подразни ме това с инженерната мисъл.....тоест ти сравняваш умствения агаж на хората.....ти смяташ че инженерите от бмв са по-умни или "по-инженери" от тези на опел, фолксваген и тн.......ами не е така.....просто всичко е въпрос на фирмена стратегия и позициониране на пазара на автомобили.......защото докато едните правят печалба от лукс, то другите правят от бройката......класовете са различни.......
......между другото ми е любопитно...за този модел дето казваш на бмв, защото не бях го чувал...ако можеш поясни със снимки или нещо де да знам......не мога да се сетя за какъв модел става въпрос въобще......
....искам също да ми кажеш колко пари е твойто бмв и колко струва служебната ти вектра 2004г., които сравняваш толкова разпалено.... ::)

п.с. нищо против нямам мнението ти, но ме дразни това, че сравняваш умствения багаж на хората.....което според мен не е
правилно.....хм...знам ли.......

Започвам с отговорите подред :)
1-не си ме разбрал правилно за "инжинерната мисъл" - имах предвид, че при създаването на БМВ е наблегнато на доста по-различни неща, носещи едно съвсем различно усещане (возия, стил на каране, комфорт, качество на материалите) (примесени в перфектен синхрон) - това исках да кажа, а не, че "главите" създавали БМВ са по-по-по от всички други ;)
Сега за модела, който карам - карам 3-ка.(учудвам се, че никога не си я чувал ;) )Обаче всяка 3-ка (5-ца, 7-ца) създавана от БМВ си има своя модификация (в зависимост от годините):
Пример:
Е30, Е34, Е36, Е46 и т.н.
Карам 3-та седия 320 (2001година) - води се Е46 ;)
Колата струва 20 000 лв, по "Шваке"
Служебната Вектра (2004година) по спомен (не съм давал аз парите) беше между 35 000 и 40 000лв.

Не искам да ме разбереш погрешно - не съм имал за цел да те дразня теб или който и да е друг тук-изразил съм едно лично мнение (което обаче е потвърдено от адски много хора), а именно - кола, която е по-стара с около 4 годинни (БМВ-то е 11.2000г.) и с цена доста под тази на Опела показва по-добри характеристики, показва повече клас.Това исках да кажа.
3та серия на БМВ никога не е била в Луксозния сегмент на марката-напротив - точно тя е създадена за "масите".Надявам се, че ще ме разбереш правилно и няма да се засягаш.