Анкета

Необходими ли са предсрочни парламнтарни избори?

Да
7 (53.8%)
Не
3 (23.1%)
Политиката не ме вълнува
3 (23.1%)

Общ брой гласове: 13

Автор Тема: Необходими ли са предсрочни парламентарни избори ?  (Прочетена 6183 пъти)

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
  • Рейтинг: +0/-0
Много съм съгласен с малкия! Браво! За пръв път чета твоя публикаця която да ми хареса ТОЛКОВА много!
@alhimika, проблемът е че пенсионерите не са повече от младите. Също така не всички пенсионери гласуват за "гандите комуняги" (израз с който съм 100% съгласен), но хоратра които не гласуват и са против този модел на управление оставят малкото борещи се срещу него без подкрепа. Също така алхимика, не забравяй, че има и парламентарна опозиция, която ще е толкова по-силна, колкото повече хора са гласували за нея...
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
Темата е много интересна, аз пак няма да се съглася с повечето от вас :)

Първо, това за турците. Защо тая омраза към самия етнос бе хора? ДПС били винаги във властта, крадяли и т.н. Съгласна съм, ама защо са във властта? Защото другите партии им го позволяват. Ако толкова много искаха, можеха да направят коалиция, преди да се стигне до даване на мандата на ДПС. Обаче не го направиха. Преди да говорим какви са ДПС, трябва да се запитаме защо са във властта, на кого му е изгодно да са там и .т.н

И стига с тези глупости за второ Косово. Напротив, Косово не се случи в България (цитирам мой преподавател по социология), именно защото има ДПС. Защото има някакъв отдушник, защото няма някаква политика срещу най-голямото ни малцинство. Именно затова не сме се избили все още, слава Богу. Съвсем отделен е въпросът защо властта на ДПС е толкова голяма, както вече казах.

Не съм съгласна и с това, че имало парламентарна опозиция. Да сте чули тя да е направила нещо? Рекорден брой вотове на недоверие, за които самите вносители знаят, че ще са неуспешни. И какво? Да е дошла някоя опозиционна партия примерно при земеделските стопани, при пенсионерите, при студентите и да им е казала "ние искаме да ви помогнем с това, това и това, гласувайте за нас"? Има не малко възможности опозицията реално да върши работа, даже не в Парламента, а по места. Обаче на никого не му пука, защото не е там, за да оправи теб и мен. Всички чакат единия месец предизборна кампания, за да се пооплюят и да ни обещаят земния рай, без да казват какво са правили през останалото време.

Колкото до основния въпрос, съгласна съм с тези, които казаха, че няма ясна алтернатива. Аз смятам, че това правителство не е добро, министрите му натвориха такива неща, че трябва да бъдат съдени, не уволнявани. (Конкретно си мисля за образователния, но това важи за всички.) То трябва да си отиде. Но въпросът е има ли кой да го смени. То е ясно какво би станало при предсрочни избори - ГЕРБ със сигурност ще ги спечелят. Не знам това дали би било добре или зле. Не знам дали пак няма да се коалират с някого и пак да кажем "те ни излъгаха".

Мисля, че щом правителството не падна при учителската стачка, няма да падне изобщо. Тогава самата атмосфера беше такава, че можеше нещо да се случи, сега вече не...
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
Вече е късно да падне, защото идва лятото, ваканция, всеки си отива в хотела и не им се занимава с глупости  (chuckle)
Фрея, съгласна съм, че не трябва да мразим турците, като нация. Аз съм била 2 пъти в Турция и съм останала очарована от тяхното гостоприемство, приятелство. А в селата със смесено население в България, често заедно празнуват празниците си- независимо дали славят Алах или Бог.
« Последна редакция: Май 01, 2008, 12:59:25 pm от jessie_j »
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен freya

• Опитен играч
Вече е късно да падне, защото идва лятото, ваканция, всеки си отива в хотела и не им се занимава с глупости  (chuckle)

Горките, и на тях не им е лесно с тия хотели! (chuckle)
I dream of rain

Неактивен ByeVas

• Публикации: 1100
Анкетата макар инепредставителна показва необходимост от предсрочни избори. За съжаление обаче, изглежда, че сме по скоро форумни революционери отколкото реални...
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен freya

• Опитен играч
Да, зад компютъра всичко е по-лесно. И по-безопасно.
I dream of rain

Неактивен десо

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 5
Да изчакаме гърчолята и да видим какво ще се случи. Дали нови избори ще ни помогнат? А !

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Да изчакаме гърчолята и да видим какво ще се случи. Дали нови избори ще ни помогнат? А !
а де???