Анкета

Необходими ли са предсрочни парламнтарни избори?

Да
7 (53.8%)
Не
3 (23.1%)
Политиката не ме вълнува
3 (23.1%)

Общ брой гласове: 13

Автор Тема: Необходими ли са предсрочни парламентарни избори ?  (Прочетена 6182 пъти)

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
  • Рейтинг: +0/-0

В общественото пространство битува мнението, че управляващите са "шайка" престъпници. Че те са корумпирани и единствената йм цел в политиката е "да си уредят животеца".
Най-ужасното според мен е това, че
1)правителството де факто е на ДПС, а наскоро дори имахме случай, в който Ахмед Доган обяви, че ДПС са първа политическа сила в страната.
2) В тази тройна коалиция липсва всякаква принципност. По време на предизборната си кампания и БСП и НДСВ се плюха едни други и се представяха като алтернативи една на друга. Царят дори обявим, че НЯМА да се коалира с БСП.
3) Тази удивителна формация е предвождана и закриляна от агента-историк, покорителят на женските сърца и ловкият политик Гоце

За мен това е отвратителна комбинация. Важно е да се вземе предвид и фактът, че "социалната" функция правителството бе напълно забравена... Много добре си спомням ТРИТЕ предизборни обещания на БСП

1)Реформа в здравеопазването - да, да видяхме стачаката на лекарите и фармацевтите
2)Реформа в образованието - всички си спомняме безпрецедентната (неуспешна) учителска стачка
3) Въщане на земите, които (според тях) царят си е присвоил - мдааааа

+ОГРОМНАТА сума от неусвоени пари по еврофондове....

:(
« Последна редакция: Май 02, 2008, 04:31:30 pm от ByeVas »
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен galadriel

• Закоравял
  • Публикации: 147
По принцип да, смятам, че са необходими. Ясно е, че трябва да има промяна, защото положението изобщо не е розово. Особено след като ЕС спря финансирането по САПАРД заради злоупотреби. Е, ако правилно съм чула, това ще е до изясняване на случая, но както и да го погледнем си е уронване на престижа на страната. Изобщо няма да коментирам пък как ще се отрази на хората, които се опитват да направят нещо и разчитат на тези пари. И на фона на тази ситуация да ми кажат от НДСВ, че политическия рейтинг на страната и на правителството се е повишил....е, поне на мен ми звучи много нагло.
Но проблемите, що се отнася до изборите, според мен са основно два - каква е алтернативата, т.е. има ли изобщо такава и ниската избирателна активност (да се изразя по-научно:)). И тези два проблема са свързани в омагьосан кръг.  По въпроса с алтернативата...ами Ал. Константинов го е казал: "И едните, и другите са маскари...". Малко песимистично звучи, но май ще се окаже вярно - и в това е трагедията.

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
чудих се дали да пиша , но се реших
ебал съм ги и ДПС и БСП деееби и мършляците прости , само пари правят
особено тея ДПС скапани турци , всички пари откраднаха , изкупиха всички земи около кърджали и разград , скоро ще си направят като косово , ще си искат една афтономия , а наистина е лошото че има много хора които разчитат на тях
треа да им се тегли по един коршум
галадриел реших да си извадя разрешително за пистолет  (devil)   :)

а за сичкото това според мен сме си виновни ние , да позволиме да ни уравляват турци .... абе нямам думи , имам обаче .... по добре да не ги пиша

Matador

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
Не мисля, че имаме нужда от такива избори по простата причина, че дори и правителството да падне, няма ясна, единна дясна коалиция, която да го замени. Те не предлагат нищо- нито курс на политика, нито как ще преодолеят инфлацията, кризите, проблемите. Не може да казваш "Нека свалим правителството, пък после ще му мислим". Пък и за мен всички за еднакви. Леви, десни, червени, сини, бенбяни и т.н.
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен Малкия

може да прозвучи грубо , но повечето мислят като теб и за това не гласуват
а пък циганите и турците добре правят
Matador

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
Аз винаги гласувам  :P

Неактивен ByeVas

• Публикации: 1100
Не може да казваш "Нека свалим правителството, пък после ще му мислим".
За мен нещата стоят по-скоро така: возя се в кола без спирачки и волан, и се нося към дълбока пропаст. Изборът е един, скачам от колата пък после ще му мисля :)
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
Не мисля, че е точно така както казваш. Ти си млад човек, не вярвам животът ти да зависи пряко от правителството. На мен лично ми е все тая кой ще ме управлява, не бих чакала някой друг да ми оправя положението, а и няма как това да стане. Така или иначе трябва да работя- най- вероятно на частно, така или иначе не уча в държавен университет, за моя радост мога да си позволя частни лекари. Колкото до бъдещето- мисля, че има различни видове фондове и застраховки, които могат макар и малко да ми гарантират старините, ако ги доживея  (chuckle)
Не ние трябва да се оплакваме- ние сме млади и здрави, бъдещето е пред нас, имаме голяма свобода. Естетсвено, тъжно е за възрастните хора и тези, които не са успели да се пренастроят през прехода  :(
« Последна редакция: Март 11, 2008, 08:21:27 am от jessie_j »

Неактивен Малкия

аз не разбирам от политика , но съм чул някои неща и знам някои други неща :) и мога да кажа че не е лошо човек да се поинтересува , въпреки че трудно се намират достоверни источници , но джеска не бих казал , че политиката не влияе на младото поколение , точно на тях влияе най много , се пак един преход на една държава не става от днес за утре , много е важно с каква налгаса ни управляват , така наречениете управляващи , а и политиката е един голям частен бизнес с изключителна власт , така че според мен тярбва да й се обърне внимание , дори и от нас младите , никога не е лошо човек да бъде информиран , но просто повечето хора са обзети от проблемите си и от ежедневието си и просто не им пука , важно е да са нахранени , да са се напили и с какъв гсм са .....
Matador

Неактивен alhimika

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +2/-0
  • I'm a educated fool with money on my mind !
И да има предсрочни парламнтарни избори пенсионерите пак ще изберат гадните комуняги, турците пак ще си купят гласовете, другите пак ще се изхитрят и пак се събра тройна коалиция (тримата глупаци).
Всеки път едно и също !
После ме питат що не ходя да гласувам !
LIVE FREE OR DIE !!!