Автор Тема: Агата Кристи  (Прочетена 6657 пъти)

Неактивен глезла

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 12
  • Рейтинг: +0/-0
Re: Агата Кристи
« Отговор #10 -: Юни 14, 2008, 03:00:56 pm »
Ако става въпрос и на мен не ми пречи. Дори съм си проготвила още една нейна книга, но сега малко разнообразявам. :P

Неактивен kokopetel

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 2
    • Форум за Агата Кристи
« Отговор #11 -: Август 12, 2008, 05:14:42 pm »
И за мен книгите на Кристи са един от начините да разпусна. Не те затормозяват, лесни за четене са. Описанията са кратки, ясни и точни. Рядко срещам нещо излишно. Изключително интересно е да отсееш важните улики от второстепенните. Книгите те увличат и те предизвикват - карат те да се замисляш: кой, защо, как?
Чела съм към 30сетина нейни книги и "детективският ми нюх" доста се изостри. Често се случва да разкрия извършителя.
Най-добрата книга на Агата Кристи за мен е Десет малки негърчета. Класика. Най-добър разследващ - Поаро =)

Аз и няколко други почитатели на Кристи решихме да създадем български фен-клуб. Ако проявявате интерес - пишете на ЛС или на мейла ми =)
No one's gonna drag you up to get into the light where you belong

Неактивен Breh

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2008, 09:56:49 am »
Еднотипна,но пък страхотна!Прочел съм й почти всички преведени   
"Да си абсолютно прецакан понякога е изкуство... "

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #13 -: Март 05, 2011, 10:07:46 am »
Евилтелетъби - фен номер 1 на Агата Кристи. Изчетох всичките й книги до 7ми клас. Още си ги пазя в нарочно шкафче.

Не съм съгласен, че книгите й са еднотипни. Да, във всяка една от тях става дума за разследване на даден криминален случай, но историите винаги са различни и с много интересна развръзка.

Харесвам всичко написано от нея, но фаворити са ми "Десет малки негърчета" - невероятен психологически трилър и "Завесата - последният случай на Поаро" - финалният случай на гениалният детектив, в който се среща с невероятно гениален убиец.

Неактивен delmore

• Публикации: 1055
  • Рейтинг: +16/-29
« Отговор #14 -: Март 05, 2011, 06:14:36 pm »
хахаха подсети ме за една моя голяма заблуда....
първата ми книга прочетена на ит беше  за Поаро и първата такава с този герой. Тъй като все още си не разбирах нищо, не зная защо си бях въобразила, уж прочела, че физическото му описание е на някакъв ебаси пича..... и така чета си аз, първа книжка, започвам втора ( Ориент експрес) и хоп изненада .... той бил нисък, дебел, оплешивяващ и с мустаци!!!
Така и не я допрочетох .........

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #15 -: Март 05, 2011, 06:16:35 pm »
 :D Какво разочарование само! Помощникът му капитан Хейстингс е висок, красив, строен с коса и с мустаци!

Неактивен Vegal

• Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
« Отговор #16 -: Март 06, 2011, 10:29:37 pm »
 (poolparty)
« Последна редакция: Март 14, 2011, 05:24:52 pm от Vega »

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*