Автор Тема: Агата Кристи  (Прочетена 6658 пъти)

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
Агата Кристи
« -: Февруари 25, 2008, 11:02:01 pm »
Много обичам книгите й. Не са от най- серозната литература, която съм чела, но са доста разтоваршащи.
Има ли други фенове на тази авторка и дебелия педантиечен Поаро?
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен Jade

• Закоравял
  • Публикации: 139
  • Рейтинг: +0/-0
Re: Агата Кристи
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2008, 11:05:46 pm »
Само една съм чела (срамувам се от себе си) и все се каня да хвана още някоя. Казваше се "Убийството на Роджър Акройд". Наистина останах удивена, защото накрая се оказа, че разказвача е убиеца....всички други варианти бях обмислила и огледала, но това не го очаквах. Обичам такива книги и смятам скоро наистина да прочета нещо друго нейно. Кое се води най-хубавото?
The Winds of March that make my Heart a Dancer...

Неактивен alhimika

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +2/-0
  • I'm a educated fool with money on my mind !
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2008, 11:26:21 pm »
Ми имам много книги в нас на Агата, последната която четох беше "Три слепи мишлета".
LIVE FREE OR DIE !!!

Неактивен galadriel

• Закоравял
  • Публикации: 147
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2008, 01:13:32 am »
Има ли други фенове на тази авторка и дебелия педантиечен Поаро?

има :). И между другото, мисля, че много точно са подбрали артиста, който играе Поаро в сериите на Холмарк - точно така съм си го представяла .

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2008, 10:50:18 am »
Много се радвам, че има и други фенове. Сега почнах развръзка в полунощ или нещо такова (мързи ме да ходя в другата стая за книгата).
Много рядко се сещам кой е убиеца, да не кажа никога :( Иначе съм чувала от разни познати, че не харесват книгите й, защото винаги знаели кой е извършил престъплението.
Колкото да Поаро- много точно наистина са го избрали и направили. Но май по Холмарк вече не го дават :(
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #5 -: Март 07, 2008, 10:55:34 pm »
О, и аз съм фен :) Макар че съм й чела книгите много отдавна, но смея да кажа, че почти всички, дето се намират в добре заредена библиотека съм ги минала. Моя топ няколко е: "Десет малки негърчета", "Накрая идва смъртта" (действието се развива в древен Египет), "Мъжът с кафевия костюм" (не толкова криминална, колкото приключенска), "Имението Холоу", една със заглавие, което не помня, но беше свързано с карти и бридж (много неочаквана развръзка), "След погребението"... Много от сюжетите съм ги забравила, обаче това, което най ме кефи е атмосферата в книгите и, разбира се, Поаро. И мис Марпъл :) Имала съм може би 2-3 попадения за убиеца, като цяло в повечето случаи се изненадвам :) Много дълго стана, ама наистина имаше един период, в който много четях Агата Кристи и сега като се сетих, се вдъхнових ;)
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
« Отговор #6 -: Март 08, 2008, 07:00:04 pm »
Freya.... от Агата Кристи съм изчел почти всички разкази и почти нито един роман. Мятам ги поред на номерата... мерси за списъка
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #7 -: Март 12, 2008, 10:09:24 pm »
Freya.... от Агата Кристи съм изчел почти всички разкази и почти нито един роман. Мятам ги поред на номерата... мерси за списъка

;)
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен глезла

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #8 -: Юни 14, 2008, 01:02:49 pm »
Агата Кристи е една от любимите ми авторки. Въпреки, че след като прочетох 5 нейни книги взе да ми се вижда доста еднотипна.

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
« Отговор #9 -: Юни 14, 2008, 02:41:22 pm »
Агата Кристи е една от любимите ми авторки. Въпреки, че след като прочетох 5 нейни книги взе да ми се вижда доста еднотипна.

И аз да се включа. Права си, че е еднотипна, даже в една книга имаше героиня, която беше писателка на детективски романи и беше казала нещо като: "Хората така и не разбират, че в същината ми всичките ми книги са едни и същи."

Обаче на мен това не ми пречи, харесвам я :) Отдавна се каня да си намеря нещо нейно на английски, защото една от първите ми учителки беше казала, че езикът е много добър и си заслужава да се прочете в оригинал.