Автор Тема: Пука ли ви дали храната, която ядете е чиста  (Прочетена 11997 пъти)

Неактивен Taz

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
Re: Пука ли ви дали храната, която ядете е чиста
« Отговор #40 -: Януари 07, 2011, 03:29:01 pm »
Пука ми, но никой не ме пита. :D Преди няколко дни продавачът на сергия напръска портокалите пред мен с един разтвор, който миришеше на Райд за хлебарки. Всичко това го ядеме. :(

Какво да го правиш човека - пази си стоката.

Неактивен Aglaia

• Публикации: 2079
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #41 -: Януари 07, 2011, 04:00:29 pm »
Пука ми, но никой не ме пита. :D Преди няколко дни продавачът на сергия напръска портокалите пред мен с един разтвор, който миришеше на Райд за хлебарки. Всичко това го ядеме. :(

Какво да го правиш човека - пази си стоката.

Той си я пази, а ти се тъпчеш с отрова.
"Животът е като представление – в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места." Питагор

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #42 -: Януари 07, 2011, 04:11:30 pm »
Пука ми, но няма как да разбера дали това, което се продава, е качествено. Просто в България няма контрол за тези неща. :(

Мдам... Така е, и не еднократно съм твърдяла, че контролът е мн важен. Дано етикетът "Стара планина" да е наистина еквивалент за качество, а не само да даваме повече пари за същите продукти като качество...  :^)
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен sersemin

• Опитен играч
  • Публикации: 503
  • Рейтинг: +33/-23
« Отговор #43 -: Септември 24, 2011, 03:48:42 pm »
Не,нали все от нещо трябва да се умре:)))))))))Иначе от серсемщина си взимам био-храни.Не щото ми пука кво ям, а щото си мисля че био-фермерите трябва да бъдат стимулирани.Не трябва да прецакваме природата.

Неактивен delmore

• Публикации: 1055
  • Рейтинг: +16/-29
« Отговор #44 -: Септември 24, 2011, 04:57:15 pm »
дам, био фремите са един много добър начин за правене на лесни пари и източване на субсидии от всевъзможни фондове, а иначе колко са био...на дали някой знае!!!
Аз разбирам хората, които не знаят къде за и за какво да си изхарчат парите, които имат нужда от едни такива преживявания като да си откъснеш краставицата собственоръчно и след това да си я платиш 30 еуро, ок  тръпка си е  (rofl)
Но да плащам тройно и четворно нещо, което ме "лъжат", че било био ( каквото и да влиза в това определение) и аз да го правя заради принципа или убеждението, ами не...

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #45 -: Септември 24, 2011, 05:38:42 pm »
Явно делмор има подвижна лаборатория, с която прави тестове на всички продукти, които си купува. Явно работи и към европейската комисия, отдела за разследване на измами с еврофондовете за земеделие. Такива изводи мога да си направя от изказването й.
« Последна редакция: Септември 24, 2011, 06:01:38 pm от tuby »

Неактивен sersemin

• Опитен играч
  • Публикации: 503
  • Рейтинг: +33/-23
« Отговор #46 -: Септември 24, 2011, 05:45:53 pm »
дам, био фремите са един много добър начин за правене на лесни пари и източване на субсидии от всевъзможни фондове, а иначе колко са био...на дали някой знае!!!
Аз разбирам хората, които не знаят къде за и за какво да си изхарчат парите, които имат нужда от едни такива преживявания като да си откъснеш краставицата собственоръчно и след това да си я платиш 30 еуро, ок  тръпка си е  (rofl)
Но да плащам тройно и четворно нещо, което ме "лъжат", че било био ( каквото и да влиза в това определение) и аз да го правя заради принципа или убеждението, ами не...

Големите био-производители имат доста сериозен контрол,казвам ти го като човек работил в сектора.Начина и методите на сертификаця са доста сложни,контрола за да се стигне до субсидиране е стриктен,начина на преминаване на периода на преход е продължителен и не много лесен.Познавам много хора занимаващи се с биоземеделие,при повечето от тях това е философия и начин на живот.
Колкото до моето изказване нещата стоят различно.Ние сме група,имаме си няколко фермера които произвеждат по заявка,ходим да им помагаме при отглеждането и всичко което си продаваме или обменяме вътре в групата е на цени на продуктите на конвенционалното земеделие.Повечето не са сертифицирани био производители или са фермички в период на преход.
Иначе вкъщи си имам градинка където много успешно отглеждаме зеленчуци и плодни дървета само и единствено на база растителни екстракти,засаждане на репелентни растения,торене с угнил оборски тор и компост и т.н.т
Вкуса е съвсем различен да знаеш:)

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
« Отговор #47 -: Септември 24, 2011, 05:58:08 pm »
Всеки има правото да се интересува от качеството на храната, която яде, но вече вс сме наясно, че храната в днешно време се обработва по най различни начини и единствения по-сигурен начин да хапваш нещо 100% натурално, е ако си го произвеждаш сам, но животът е различен и малко хора си произвеждат сами каквото и да е било. Все пак тряя се знае, че когато човек трудно сдържа консуматорския си инстинкт, ще се храни с всевъзможни боклучета от магазините, а и ще навреди на здравето си по този начин много повече, така че не бъдете крайни консуматори и мислете повече за здравето си и ще се храните по-здравословно.
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме