Автор Тема: Пука ли ви дали храната, която ядете е чиста  (Прочетена 11998 пъти)

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
  • Рейтинг: +0/-0
Напоследък се ужасявам като гледам какво пише на месото в магазина:
Е932498274398, Е86234782, само някакви стабилизатори, консерванти и по-дяволите в едни готови кебапчета видях и оцветители?!?
Тъпото е, че не мога да проверявам всяко едно нещо, също така обаче не мога да мина на собствена продукция....
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен barbarella

• Публикации: 1676
  • Carpe diem, baby!
Re: Пука ли ви дали храната, която ядете е чиста
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2008, 01:37:59 pm »
пука ми, да! гледам да не давам пари за боклуци. относно месото - купувам само чисто месо и почти никога готова кайма - мелят ми месото пред мен. и почти не купуваме колбаси.
life is a struggle between good, evil and chocolate  (headbanbg)

Неактивен godzi

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2008, 02:25:31 pm »
пука ми защото , като ям некачествена храна, веднага се отразява на външния ми вид(говоря за замърсяване на кожата).  Но естествено , не съм от тези манияци , които постоянно гледат какво ядат в разни количества :). хубавото на бирата е че има лечебни способности а и ако вкараш една ракийка убиваш всякакви микроби , които си си вкарал в устата :):):)

Неактивен galadriel

• Закоравял
  • Публикации: 147
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2008, 05:32:00 pm »
да, но някои неща няма как да се избегнат, за съжаление  :(
В моя случай родителите ми имат място извън града и сеят някои неща, маминка и дядо (да са ми живи и  здрави) пък гледат животни, така че може да се каже, че успявам да елиминирам някои от Е-тата. Естествено, при това замърсяване на въздуха и почвата, божа работа и в този случай, колко са чисти плодовете и зеленчуците, но поне знам при какви условия са гледани. Все пак дори така, пак няма как да избегна консерванти, стабилизатори и т.н.  :(

Неактивен haiduk85

• Закоравял
  • Публикации: 176
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2008, 08:58:16 am »
По принцип ми пука и на всеки би трябвало да му пука. Въпросът обаче опира до това, дали ще разбереш и как за някои съставки или "нечистотиики" в нея. Домашното си е най-добре, но не всеки си има фермица или пък си гледа животинки и си има градина. Особено по заведенията е много несигурно, но човек понякога трябва да се примири, че е ощетен. Сервират ти нещо подозрително и ходи се разправяй, че го връщай....дори може да сигнализираш на КЗП, но това вече няма да има особено значение за теб, ти си прецакан, ощетен и дори може да се натровиш......Затова аз гледам по-често да се храня у дома, но понякога няма как, тва е живота, баце ;)
HAD THE GUTS, GOT THE GLORY!!!

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2008, 01:10:22 pm »
Разбира се, че ми пука. Купувам само месо (пиле, риба, теле, прасе все тая  :)). От колбасите съм се отказала почти напълно. Без плодове и зеленчуци не мога и това най-вероятно означава, че като съвестен гражданин поглъщам прилично количество нитрати, ама какво да се прави. Мъчно ми е като си спомням някога си от село какви неща съм хапвала. Но вече няма баби и дядовци, които да ме глезят, затова да се надяваме, че сме станали имунно устойчиви към боклуците, които със сигурност хапваме!

Неактивен desniko

• Опитен играч
  • Публикации: 727
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2008, 12:39:36 am »
Не мога да разбера защо всички си мислите,че това,което е произведено на село е хубаво и качествено.Определено не съм съгласна.Живеят всякакви животни на едно място като в зоопарк и се отглеждат от едни "тесни специалисти" чудо направо.Всеки ден се срещам с такива "специалисти" и комуникацията с тях е на принципа "ти му говориш,то ти приказва",идва си с някаква идея и иди му обясни,че говори и прави глупости.Няма да ви разправям колко баби и дядовци идват да търсят антибиотици за кокошките и на въпроса ми:"Какво им е?",получавам отговора:"Ми нищо им няма,аз ей тъй профилактично"-чудна профилактика.Дават се масово неправомерно лекарства,защото така им казала комшийката ;),те лекар не викат,защото той е мошеник ;),ама това карентен период на мляко,месо-абсурд,чудо е отвсякъде.А колко прасета се колят на село и се изследват за трихинелоза?-нито едно и още куп недостатъци има на тези "екологично чисти продукти" от нашите родни села.
Колкото до това,което е в търговската мрежа,поне е минало някакъв контрол и е преценено,че става за ядене,така че не се притеснявайте,яжте на воля ;)Ако почнете прекалено много да се замисляме за тези неща,трябва все жадни и гладни да ходим ;)
"Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един-тогава се омъжи."

Неактивен haiduk85

• Закоравял
  • Публикации: 176
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2008, 09:00:45 am »
Виж, Desniko...ти си много права, но това, което искам да кажа е, че тези въпросните баби няма да се оправят, това е ясно, но целта беше човек сам да си гледа животни и растения, да знае сам с какво ги храни и ги е хранил преди и после сам да си ги консумира...тогава няма да опира до въпросните баби, дядовци и т.н. Пък и няма на кого да хвърли после вината, му стане нещо от свинското или пилешкото, нали? :D
HAD THE GUTS, GOT THE GLORY!!!

Неактивен ByeVas

• Публикации: 1100
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2008, 09:45:10 am »
@desniko, много хубаво си го казала!!!
Прекомерната употрба на антибиотици създава резистентни вируси.... и после познайте кой го отнася.
От друга страна не можем да отглеждаме и произвеждаме всичко което ядем, номерът е да се упражнява качествен контрол.
Все още не мога да преодолея шока от кебапче с оцветители.... wtf защо са му оцветители? Нали ще го ям!
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен galadriel

• Закоравял
  • Публикации: 147
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2008, 11:11:24 am »
Все още не мога да преодолея шока от кебапче с оцветители.... wtf защо са му оцветители? Нали ще го ям!

ами нали трябва да изглежда като от месо :)