Автор Тема: Минавам на диета  (Прочетена 12222 пъти)

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
  • Рейтинг: +0/-0
Минавам на диета
« -: Февруари 15, 2008, 09:48:07 am »
Здравейте приятели... тия дни реших да мина на диета.... можете ли да ми препоръчате някоя. Интересуват ме отзивите ви за разни неща които сте пробвали....

Споделете всичко за вашите диети....

П.С. Имайте предвид, че не мога да карам без месо повече от 1 седмица ;)
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен barbarella

• Публикации: 1676
  • Carpe diem, baby!
Re: Минавам на диета
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2008, 01:35:59 pm »
щом обичаш месо, моята ще ти хареса. с нея... е, и три пъти седмично х2ч фитнес, свалих доста кг /13-14/, след като родих.   
ограничих тестените и сладкото и хапвах месото със зеленчуци. не картофи и не ориз, а месо+доматки, краставици, морковки, салата... идва пролет и излизат вече пресните зелении - има избор.
life is a struggle between good, evil and chocolate  (headbanbg)

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2008, 06:17:22 pm »
ох, болна тема ми е диетата. Никога не успявам, а всеки ден си казвам, че от утре съм на диета. А трябва да сваля 2 кг  :'(
 Мисля си обаче, че диетите са гадно нещо. ако не спортуваш няма да свалиш, а ако гладуваш- може да се получи йо йо ефекта. Аз лично бих те посъветвала да ограничиш хляба, пиците и дюнерите и да наблегнеш на готвено+ малко спорт.
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2008, 09:58:57 pm »
да както джеска е написала само с диета няма да стане.... трябва си яко спорт и то интензивен вид спорт
за диетата мога да ти кажа че трябва да си потърсиш храни които ти харесват и не са калорични също така много е важнен начина на приготвяне ще ти дам сайт в който има всичко каквото те интересува дори имаше някъде таблица в какви храни колко калории има и т.н.
http://www.bb-team.org/
Matador

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2008, 10:07:19 pm »
Аз лично бих те посъветвала да ограничиш хляба, пиците и дюнерите и да наблегнеш на готвено+ малко спорт.

Съгласна :)
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен Beauty

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 10
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2008, 01:01:05 am »
След като искаш да си на диета бих ти препоръчала една изпитана от мен с месо и заленчуци само, аз издържах 2 цикъла от нея и никои не можеше да ме познае.Иначе аз съм изпробвала сигурно всички диети които съществуват.Полза да, но чудото е във фитнеса. Без него отслабваш но увисваш или се тресеш...грозна картинка..Лошото само е, че отслабването е сравнително лесно, най-трудното е да ги задържиш...Казват на тялото му е нужно поне 2 години с едни и същи килограми за да ги запомни и да не качва.. Ето диетата ,за задържането друг път... :P
Пълният цикъл на диетата е 24 дена, като след това трябва непременно да направите почивка, ако искате отново да намалите още от теглото си. По време на тази диета не трябва да спазвате строго часове за хранене, нито пък брой хранения -това зависи само от вас – хранете се когато и както пожелаете в рамките на разрешените храни. Не забравяйте, че действието при всеки човек е различно, но за по-добри резултати съчетайте с физическа активност.

Следват разрешените храни:

Това са всички видове месо: говеждо, телешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини да приготвяте храната са разрешени освен панирането. Можете да консумирате: пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши и такива, които съдържат соя), всички видове риби, включително и консервирани.
Другата разрешена част от харните са зеленчуците - всички салати, пресни и печени чушки, домати, краставици, прясно- кисело зеле, цвекло, морски дарове, лук, репички, спанак – всички зеленчуци, които може да срещнете на пазара. Освен месо можете да ядете яйца, приготвени по всички начини, а също така и лютеници, които с приготвени без захар.

Салатите можете да приготвяте със сол, оцет, олио, пипер, но БЕЗ СОСОВЕ.
Можете да пиете кафе, чай и минерална вода условието е да не слагате захар или мед, ако подслаждате използвайте изкуствени подсладители. След шестия ден на диетата може да пиете по половин литър вино.

Забранените храни са:

Хляб, картофи, брашно, ориз, грах, боб, галета, панирано месо, соя, тестени произведения, ядки, кренвирши. Всякакви видове запръжки, всички видове млечни произведения: мляко, сметана, сирене, кашкавал, топени и пушени сирена, масло, айран Също така кремове, маргарини, сладкиши, захар, шоколад, царевични пръчици, солети, сладоледи и НИКАКВИ ПЛОДОВЕ!

ВНИМАНИЕ! Ако само един ден изядете едно малко парче хляб, чаша мляко или каквато и да е дреболия от забранените, която съдържа въглехидрат ще стопирате топенето на мазнините. Тогава независимо от вашето желание ще се наложи да започнете диетата отначало.

Можете да направите диетата в 2 цикъла по 24 дена, между които да има почивка от 2-3 седмици, през които е желателно да се храните разделно. След приключването на диетата се хранете поне 2 месеца разделно, за да задържите резултата. По време на самата диета трябва да приемате следните витамини и минерали: C, E, калций, магнезий (можете да пиете и мултивитамини). Когато достигнете желаното тегло прекратете диетата
Успех и после да споделиш  ;)
....защото животът не се мери с броя  вдишвания ,а с моментите които  спират дъха ни...!!

Неактивен ByeVas

• Публикации: 1100
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2008, 08:48:01 am »
Beauty, Много ти благодаря... много ми харесва. Това не беше ли Аткинс?
Както и да е. Почвам както си написала. И ще  си водя запсики тук.
(hug)
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2008, 07:00:34 pm »
това май е диетата без въглехидрати
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен Beauty

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 10
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2008, 08:45:37 pm »
Е моля ти се няма защо....Честно да ти кажа много е трудно....В един момент се получава невероятен глад за въглехидрати но....си заслужава..Но аз съм герой, бях на диета по време на отпуската ми и през цялото море....Ходех на кино и си носех суджук в чантата.....Ама телешки....и много ми се смяха приятелите ми..Те ядат пуканки, аз суджук...важното е да си имаш подкрепа , някои с теб които също да е на диета..за да хапвате месце заедно...Но не е толкова трагично..Все пак след 6тия ден можеш да пиеш вино,което означава че излизаш и не се чувстваш зле...Ако я направиш гаранция че ще ти омръзне месото..И ето една тайна : Когато ти стане гадно и искаш да се откажеш /би си купил шоколад например/ си взимаш филе елена.... Да , заслужава си...като  шоколад от месо е ... (rofl) (rofl) (rofl)
Иначе за отслабване може много да си говорим, аз цял живот съм на диети.... :'( :'( :'(
....защото животът не се мери с броя  вдишвания ,а с моментите които  спират дъха ни...!!

Неактивен barbarella

• Публикации: 1676
  • Carpe diem, baby!
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2008, 02:53:08 pm »
бюти, жива да си!
аз също мисля да се подложа на тази диетка отново. този път ще спазвам стриктно правилата - преди не съм ги знаела с подробности /някой ми я беше обяснил на маса :)/.
life is a struggle between good, evil and chocolate  (headbanbg)