Автор Тема: Време е за ядене!  (Прочетена 18876 пъти)

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
  • Рейтинг: +0/-0
Време е за ядене!
« -: Февруари 13, 2008, 09:35:15 am »
Споделете кои са любимите ви храни!

Аз ще започна: Сутрин обичам да закусвам с препечени филийки с кашкавал.
Обичам да похапвам и домашно приготвена баница с цедено кисело мляко.

Обичам меките сирена Бри, Камамбер....
Обичам винен кебап...

I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен barbarella

• Публикации: 1676
  • Carpe diem, baby!
Re: Време е за ядене!
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2008, 11:25:51 am »
абсурд да отговоря изчерпателно по темата. хич няма и да се опитвам... ще се закача към предния пост. не закусвам, пия само кафе. обожавам хубавото кафе. за десерт обичам синьо сирене с резенчета ябълка и червено вино. въобще... обичам хубавата храна. обичам да експериментирам и да опитвам всякакви храни и вкусови комбинации - един вид хранителен бройкажия съм  (emo).
life is a struggle between good, evil and chocolate  (headbanbg)

Неактивен Elinel

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 17
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2008, 01:35:42 pm »
Аз закусвам с голяма чаша мляко с нес кафе  :)Обожавам всичко зелено ..лапад, спанак, коприва, Обичам морска кухня, и...... толкова много неща че едва ли ще ги мога да ги изброя всички. Но фаворит ми е шоколада  :D мога да изям толкова че само като ме гледа някой да му стане лошо  :D
лалалалалалалалалалала

Неактивен Jade

• Закоравял
  • Публикации: 139
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2008, 03:27:26 pm »
Аз не закусвам. Знам, че трябва, но никой и по никакъв начин не е в състояние да ме вдигне от леглото преди 7, а аз трябва да изляза в 7:30 и е изключено да се намотам достатъчно бързо, за да имам време и да ям.
The Winds of March that make my Heart a Dancer...

Неактивен pilgrim

• Закоравял
  • Публикации: 72
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2008, 06:47:07 pm »
закуска ммммммммм мляко :) на мегле ледено студено :) или Chocofreddo ехааааа :) тва е ако съм на заведение ама леда да е на бучки :))))) после може нещо като солетки :) Великови хуху
за после нямам обяд и вечеря тъпча постоянно с тия изпити :)
Пица
Лазаня
Пържени тиквички
Маслини
Pasta
Италиянска кухня - ох майкоооооооо :)
Варени яйца - като си наумя, че трябва малко да поотслабна
Картофи във всякакъв вид пържени, запечени, варени, 
Пельмени леле майкооооо по руски по китайски както са :) запечени варени ням нямммммм
Ролца от раци - тука правя една сталаткаа да си оближете пръстите :)
Царевица :)))))))))))))))) варена сладка
ПИЦА
ПИЦА
ПИЦА
Гребенче
В Happy салата Париж + Ориз със целенчуци + Пилешки пръчици :)
Пиле с розмарин
мммммммм......
Таратор :D
Сирене
Домари със сирене
Пипер със сирене
Сиренееееееее ;)
Палачинкииии :) ама само аз ги правя готини и майка :)
Шоколад ... ама МНого шоколад :)))))))))))
Иии шоколад
:)
И ТОфифииииииииии :))))))))))))))))))))
и снежанка :) ако не снежанка то поне Млечна салата :D
иииииииииии

Мога да продължа до утре
You'll always be my baby...I'm always thinking of
you baby... I need you so much... :)
Dj Tiesto - The best <3

Неактивен galadriel

• Закоравял
  • Публикации: 147
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2008, 11:22:28 am »
не знам кое е по-лесно - да кажа какво ям или какво не ям  :D Обожавам сладкиши, изобщо тестени изделия - цяло щастие, че нямам проблем с килограмите (50 кг при 169 см   (happy)  :))
За закуска (когато имам време, че по принцип трябва да се изнеса в 6:50 от вкъщи) обикновено си хапвам мюсли с прясно мляко или макарони (със сирене и захар :)), или сандвичи с шунка и кашкавал/с яйца и сирене/само със сирене. Какво още - ами варени яйца, маслини... и чай. Не пия кафе, но чай мога да поема в промишлени количества :) - в частност липов и черен.
Обичам палачинки - без значение дали са с мед и орехи, с шоколад или под формата на солена палачинкова торта. В този ред на мисли обичам и пиле в палачинка, с гъби, кисели краставички и кашкавал -чудно :).
Що се отнася за обяда и вечерята - ами обожавам картофи - предимно пържени, печени и задушени, пържен патладжан (или морено му казват някъде), пица, спагети, лазаня. От майка ми знам рецепта на нещо, което тя нарича "мексиканска паеля" - аз лично не съм убедена, че това е точно паеля, но не пречи да е вкусно :). Приготвя се от тиквички, варена царевица и яйца - става като дебела палачинка - може да се яде и студено. И лично на мен много ми допада, особено през летните месеци. :).
Обичам гъби  (happy) - с кашкава и шунка/в масло, ориз със зеленчуци...
Не съм вегетарианка, но и не съм голяма фенка на месото. Все пак ако се налага да ям месо, предпочитам пилешко - печено пиле (с бира/ябълки), пилешки хапки, пиле със зеленчуци...
Какво обичам още...сирене - обожавам сирене! И сирене по шопски :)
И както вече казах - сладкиши :) - предпочитам сладкиши с плодове, но обожавам и крем карамел (но домашен, а не от оня на прах, от който правят обикновено в заведенията), чийзкейк, какаов кекс с шоколадова глазура (рецепта на мама :)), макарони на фурна, еклери (много съм горда със себе си - научих се да ги правя :)), печена тиква, печени ябълки...и по-добре да спра с изброяването :)

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2008, 05:08:32 pm »
Да днес това ми е темата! Ще направя леко отклонение. Сутринта се наложи неочаквано да платя една поръчка и останах за целия ден с 22 стотинки. Това не ми се беше случвало от студентските години. И се отдадох на глад и мисъл за храна. Сега всичко ми е адстки вкусно, направо се топя от удоволствие пред храната. А именно: пилешка пържолка на тиган с подправки и соев сос. Салата от каквото се сетите като зеленчуци, червено вино,  сирене Бри и за десерт сладък грейпфрут. Последното го препоръчвам на всеки, който не го е опитвал страхотно е! Мням :P...
Обичам още ужасно много други неща, но друг път ще си призная  ;). Сега като гледам десерта и си мисля и за шоколад с коняк... Временно се оттеглям. (rofl)

Неактивен ~/*ScrEaM`~/

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 20
  • шшшшш...Silence!
« Отговор #7 -: Май 04, 2008, 09:13:42 am »
Обичам много неща за ядене, но не си позволявам много от тях. :D Обикновено сутрин не закусвам, защото нямам време, а и защото не съм гладна. Само пия една чаша ароматно кафе и чаша портокалов сок. А иначе много обичам шоколад (леле, аз направо обожавам да ям шоколад (inlove) ), сладолед и бисквити. Обичам много по принцип да ям месо и всичко направено от месо, както и риба и морски деликатеси. Обичам много и синьо сирене, особено разтопено върху задушени зеленчуци :P изобщо много неща обичам да ям :D но нали все пак както се казва храната е лек за душата, но в умерени количества. ;)
..Живей един път, но както трябва, слънцето няма цяла вечност да те радва,
граби със шепи, обичай всеки, краят не тежи, ако дните ти са леки....

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #8 -: Май 08, 2008, 06:50:23 pm »
Сложно е да изброя всичко :) Фен съм на сладкото, почти без изключения (редките изключения са локум, някои конфитюри и сладкиши с вкус на кафе). Обичам домашна храна, обичам и сама да си готвя, предпочитам го пред готови храни. Обичам китайска храна, много обичам всякакви видове сирене... Айде да не изброявам, че е късно, а не е хубаво да огладняваш в 10 часа вечерта :)
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен -

• Готин
  • Публикации: 366
« Отговор #9 -: Май 08, 2008, 09:00:06 pm »
Всичко! Е  хубу' де - агнешко, т.е. шилешко ненавиждам! А, да - и пача, освен уши...хихихихи...
Плюскам почти всичко, особено ако е расло на кокал!