Автор Тема: Пейнтбол?  (Прочетена 2413 пъти)

Неактивен DBS

• Закоравял
  • Публикации: 104
  • Рейтинг: +0/-0
Пейнтбол?
« -: Август 16, 2011, 05:34:55 pm »
Тази години за първи път го пробвах и се оказа нечовешки забавно.Раздилхме се на отбори мъже срещу жени и няма нужда да казвам ,че ги сритахме.Следващия път определено ще се разделим по равностойно,за да е по-голяма интригата.Но спорта ниаистина си струва.Всичките ти рефлекси влизат по време на играта,а също е и много физически натоварващо,но пък толкова отпускащо и релаксиращо.Друг пробвал ли е или има ли желание да пробва ?
Do you want to play at the Theater of Dreams ?

Неактивен borkos

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
Re: Пейнтбол?
« Отговор #1 -: Август 16, 2011, 05:38:24 pm »
да доста е забавно,при нас беше малко дивашко,имам в предвид направихме така болката да е малкоо по-силна,защото не боли особено,даже изобщо не боли когато си с цялата екипировка.До колкото знам има нещо малко по различно от пейнтбол.С точни реплики на бойни оръжия.Пистолети,автомати,снайпери,и смятам да го пробвам.Бяга ми името в момента ще се сетя и ще кажа  :)
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен DBS

• Закоравял
« Отговор #2 -: Август 16, 2011, 06:04:02 pm »
Война ?!  :D

А как така го направихте по реално?В смисъл с по-малко "брони".
Аз играх като за първи път ,не сред природата а в The Mall.И там топчетата не пръскат боя,и пространството е доста по-малко,но за това пък постоянно се намираш под обстрел което ми хареса.Екшъна не спира.И не мисля ,че болеше кой знае колко.В смисъл може би по ръцете ,ама малко,абе достатчно за да има причина да се скриеш.Сред природата сиг. ще по тактическо с дебнене и засади

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #3 -: Август 16, 2011, 06:05:45 pm »
Изглежда ми доста интересно и бих участвала, само че целта е да уцелиш другия, а не да го уцелиш се цел да го заболи по-силно. (shake)
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен DBS

• Закоравял
« Отговор #4 -: Август 16, 2011, 06:08:37 pm »
Дам,ама просто в мелето,много много не се целиш,то просто като те натиснат.Ние играхме на "Capture the Flag" и аз понеже съм по-пъргав и ходих все да взимам флага и да бягам ,през глава и да ти кажа ,май мене най много ме отстреляха :) Кофтито е ,че ти трябва голямо компания ,не може да отидеш сам и да се включиш.На нас това ни е проблема.Докато се наканим,всички да са на кеф,да са свободни.Но определено пробвай.. колкото и да е странно направо ти отпуска душата.Спах като къпан след това

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #5 -: Август 16, 2011, 06:13:36 pm »
Няма с кой, мързи ги всички около мен, а си трябва голяма компания.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Sir Gray

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #6 -: Август 16, 2011, 10:45:19 pm »
http://www.paintballbg.org/forums/index.php?showtopic=5489

На такава игра всички са добре дошли. Повечето участници са за приятното изкарване, но има и опитни играчи, които да показват кое как, което при такъв сложен сценарий си е нужно.

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #7 -: Август 16, 2011, 11:22:09 pm »
Война ?!  :D

А как така го направихте по реално?В смисъл с по-малко "брони".
Аз играх като за първи път ,не сред природата а в The Mall.И там топчетата не пръскат боя,и пространството е доста по-малко,но за това пък постоянно се намираш под обстрел което ми хареса.Екшъна не спира.И не мисля ,че болеше кой знае колко.В смисъл може би по ръцете ,ама малко,абе достатчно за да има причина да се скриеш.Сред природата сиг. ще по тактическо с дебнене и засади

само с каски,протектор за слабините ,панталон,очила и тениски.В мол и безплатно да е ,няма се напъхам,аз отивам там да се движа.Последният път ни пуснаха в една огромна гора,и някво знаме или нещо подобно трябваше да се превзема,на един от нашите му свършиха топчетата,но не му попречи да вземе знамето,по малко по-различен начин  :D Колкото до това което му забравих името,казва се airsoft ,мисля че е по-добър вариант,усещаш допира на оръжие,както казах ,каквото пожелаеш.Може да се целиш много по-добре,и изобщо усещането мисля ,че ще е доста по-реално,с един калашник,драгунов или дори базука (  :D да има и базуки)
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен Sir Gray

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #8 -: Август 17, 2011, 12:40:47 pm »
Airsoft-а на мен лично не ми допадна. Пушките наистина са реплики, но, хм, балистиката им, сиреч как хвърчат топчетата, е много зле. Вярно, по-хубавите пушки, разбирай скъпите, хвърлят малко по-далече от пейнтболен маркер, но топчецата са с толкова малка маса, че прекалено лесно се отклоняват от вятър и шубраци. Нормалните пушки среден клас не стрелят по-далече или по-точно от маркер. Но нещото, което най ме отказа от airsofta е много лекото попадение - удар от такова топченце почти не се усеща, на по-големи дистанции никак даже. А и не оставят петна :) И се почва едно "Уцелих те!" - "Не, не ме уцели!" - "Уцелих те бе, видях!" - "Нищо не съм усетил!" и тн., къде щото наистина не се усеща, къде щото някои хора не си признават.

Иначе пейнтбола като цяло се дели на да го кажем грубо два вида:
- сценариен - в гората като целта е да прилича на военни действия. за този вид си има маркери дето са почти пълни реплики на реални оръжия, включая базуки, мортири и какво ли още не.
- турнирен - това е по-спортно насочена разновидност, играе се на симетрично разположени надуваеми укрития. тази форма почти никак не прилича на военни действия, съвсем друг начин на игра и умения се изискват.

за маркерите - тези, които ги дават под наем са мноооого зле. Дори същият модел, но нов ще стреля много по-точно и по-далеч от тези под наем. А разбира се има далеч по-високи класове (и по-скъпи), с далеч по-добри характеристики
« Последна редакция: Август 17, 2011, 12:58:46 pm от Sir Gray »

Неактивен DBS

• Закоравял
« Отговор #9 -: Август 17, 2011, 12:51:43 pm »
бтв момичетата мн рядко си признават ,че са уцелени ,ако не е с боички.Дали са правят или просто са си не урентирани по-природа и тва пак си казва думата,не се знае точно.За тота е добре да им пуснеш 2-3 докато се разбягат :)