Автор Тема: Конспирация със здравето  (Прочетена 12897 пъти)

Неактивен Alito

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
Конспирация със здравето
« -: Август 02, 2011, 10:57:34 am »
Смятате ли, че лекарствата в по голяма степен вредят отколкото да помагат, че се правят експерименти със здравето на хората в името на печалбата. Ето една интересна статия в тази връзка. Напоследък доста често се говори за това, че ваксините са причината за нарастване на броя на децата с аутизъм, хиперактивност и др. и че са в голяма степен безполезни:

http://www.bb-team.org/articles/3227_vaksinite-zalog-za-ili-sreshtu-zdraveto#axzz1Tr6z3MjU
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
Re: Конспирация със здравето
« Отговор #1 -: Август 02, 2011, 11:01:03 am »
По-скоро проблемът е, че все повече се налага възгледът, че лекарствата могат да решат всички проблеми.

Иначе аз гледам да се лекувам само с конвенционални лекарства, ако се наложи, а ваксини против грип и подобни не си слагам. :)

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #2 -: Август 02, 2011, 11:03:36 am »
Аз говоря за вредата от тях и че се преекспонира ефектът им в някои случаи.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Taz

« Отговор #3 -: Август 02, 2011, 11:05:04 am »
Аз говоря за вредата от тях и че се преекспонира ефектът им в някои случаи.

Не си далече от истината. :D

Неактивен NS

• Публикации: 1736
  • Рейтинг: +1/-3
  • Всеки проблем носи в ръцете си подарък за теб!
« Отговор #4 -: Август 03, 2011, 11:44:07 am »
Абосютно съм на мнение, че лекарствата вредят!!!! А за ваксините няма да ми стигне времето да говоря, колко са вредни и как унищожават организма и го заразяват с какво ли не.Доста съм чела и работя в такава среда.Ваксините са и причнина за много детски болести, които станаха като настинка (толкова често срещани) в последните години.Жалкото е ,че те задължават от всикчи посоки да ги ползваш, рядко човек може да се измъкне от системата и да ги пропусне.Ако имам възможността нито за себе си ,нито за децата си бих използвала каквито и да било лекарства и ваксини.Алтернативни  методи има.
Винаги можеш да изкараш 40 души от едно село, но не можеш да изкараш селото от нито един човек!!!
http://vbox7.com/play:4359f517

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #5 -: Август 03, 2011, 11:47:08 am »
Глупости на търкалета, та чак и отгоре. Ако не бяха ваксините и имуназицята, още щяхме да измираме от едра шарка, детски паралич, туберколоза, тетанус и още какво ли не. Нс, би ли искала детето ти да бъде болно от детски паралич? Или смяташ, че ти си по-компетентна от специалистите в СЗО?

Да, лекарствата са вредни, но вредата им е една миниатюрна частичка в сравнение с ползата от тях.

Неактивен NS

• Публикации: 1736
  • Рейтинг: +1/-3
  • Всеки проблем носи в ръцете си подарък за теб!
« Отговор #6 -: Август 03, 2011, 11:50:25 am »
Относно за ваксините смея да твърдя, че съм по компететна, най- малкото  поради факта че техните съображения са обвързани главно с печалбата на момента и години след това.В случая разбира се всеки има право на избор и мнение.Аз лично не бих използвала нито една ваксина!
Винаги можеш да изкараш 40 души от едно село, но не можеш да изкараш селото от нито един човек!!!
http://vbox7.com/play:4359f517

Неактивен tuby

« Отговор #7 -: Август 03, 2011, 11:51:33 am »
Смяташ, че си по-компетентна от хората работещи в Световната Здравна Организация? Добре.

Неактивен tuby

« Отговор #8 -: Август 03, 2011, 11:56:15 am »
Проблемът с лекарствата е съвсем друг. Смятам, че първосигнално мислене от рода на :

"че лекарствата в по голяма степен вредят отколкото да помагат, че се правят експерименти със здравето на хората в името на печалбата."

е крайно наивно и грешно.

Проблемът с лекарствата е не, че ние ги пием (в крайна сметка никой не ни е упрял пистолет в главата, това си е изцяло наш избор и никой не ни е виновен, както вие смятате), а точно обратното - липсата на лекарства в най-бедните райони на света. Милиони животи на деца биха били спасени с най-елементарни лекарства. Нежеланието на големите фармацевтични компании да се разделят със супер малък процент от печалбите си и да даряват безплатно лекарства на крайно нуждаещите се е реалният проблем.

Неактивен Taz

« Отговор #9 -: Август 03, 2011, 12:28:02 pm »
Проблемът с лекарствата е не, че ние ги пием (в крайна сметка никой не ни е упрял пистолет в главата, това си е изцяло наш избор и никой не ни е виновен, както вие смятате), а точно обратното - липсата на лекарства в най-бедните райони на света. Милиони животи на деца биха били спасени с най-елементарни лекарства. Нежеланието на големите фармацевтични компании да се разделят със супер малък процент от печалбите си и да даряват безплатно лекарства на крайно нуждаещите се е реалният проблем.

От лекарства до лекарства има разлика от тук до небето и обратно. ;)