Автор Тема: Конспирация със здравето  (Прочетена 12719 пъти)

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Re: Конспирация със здравето
« Отговор #20 -: Август 03, 2011, 12:59:40 pm »
Аз специално говоря за това, че напоследък се изписват за съвсем дребни и разрешими проблеми доста сериозни лекарства и не се дават точни указания за тяхното приемане и странични ефекти, т.е. рискове. За мен лично, именно в това се изразява злоупотребата с тях, все едно изписват бонбонки и никой не носи след това отговорност, отиваш на лекар и задължително излизаш с рецепта, имам познати доста препатили от тези странични ефекти на лекарствата и проблемите и се задълбочиха в последствие, но не смятам да давам примери, защото е ясно как ще бъдат изтълкувани и как ще бъдат използвани.
Но все пак се изкушавам, ето един пример, аулин е забранен в доста страни защото има изключително токсично действие, когато го изписват никой лекар не предупреждава, че не трябва да се пие повече от няколко поредни дни или най добре инцидентно, могат да изпишат вместо аулин например аналгин на прах, който върши същата работа, друг пример - контрацептивите, изобщо не са толкова безобидни но пак ги изписват като бонбонки, трети пример - спрей против хрема, някой водят до дегенерацията на лигавицата на носа и то само след 4 дневна употреба, но това някой казва ли го, не. За това говоря.

С това съм напълно съгласен. Но това по-скоро е проблем на лекарите, а не на лекарствата и ваксините.

Неактивен NS

• Публикации: 1736
  • Рейтинг: +1/-3
  • Всеки проблем носи в ръцете си подарък за теб!
« Отговор #21 -: Август 03, 2011, 01:02:22 pm »
Само да споделя личен опит- при всяко мое заболяване от сериозно до обикновена настинка се лекувам изцяло без антибиотици и прочие.
Винаги можеш да изкараш 40 души от едно село, но не можеш да изкараш селото от нито един човек!!!
http://vbox7.com/play:4359f517

Неактивен tuby

« Отговор #22 -: Август 03, 2011, 01:03:21 pm »
Ми нормално НС. Настинките не се лекуват с антибиотици. Кое сериозно заболяване си си излекувала без лекарства?

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #23 -: Август 03, 2011, 01:03:49 pm »
Само да споделя личен опит- при всяко мое заболяване от сериозно до обикновена настинка се лекувам изцяло без антибиотици и прочие.

И аз така и оздравявам за 24-36 часа. (poolparty)

Неактивен NS

« Отговор #24 -: Август 03, 2011, 01:08:46 pm »
Няма да навлизам в лични подробности.Вродено заболяване, за което освен един чувал антибиотици се изискваше и операция.Нито съм ги  пила , нито се оперирах.От близо вече 4 години не си и спомням даже за проблема ,който имах.Това е само един пример, имам и други и то пак сериозни.
В началото на лечението започнах с антибиотици, освен че нямаше ефект , се борих със страничните ефекти предизвикани от тях около 2 години.
Винаги можеш да изкараш 40 души от едно село, но не можеш да изкараш селото от нито един човек!!!

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #25 -: Август 03, 2011, 01:10:40 pm »
Аз специално говоря за това, че напоследък се изписват за съвсем дребни и разрешими проблеми доста сериозни лекарства и не се дават точни указания за тяхното приемане и странични ефекти, т.е. рискове. За мен лично, именно в това се изразява злоупотребата с тях, все едно изписват бонбонки и никой не носи след това отговорност, отиваш на лекар и задължително излизаш с рецепта, имам познати доста препатили от тези странични ефекти на лекарствата и проблемите и се задълбочиха в последствие, но не смятам да давам примери, защото е ясно как ще бъдат изтълкувани и как ще бъдат използвани.
Но все пак се изкушавам, ето един пример, аулин е забранен в доста страни защото има изключително токсично действие, когато го изписват никой лекар не предупреждава, че не трябва да се пие повече от няколко поредни дни или най добре инцидентно, могат да изпишат вместо аулин например аналгин на прах, който върши същата работа, друг пример - контрацептивите, изобщо не са толкова безобидни но пак ги изписват като бонбонки, трети пример - спрей против хрема, някой водят до дегенерацията на лигавицата на носа и то само след 4 дневна употреба, но това някой казва ли го, не. За това говоря.

С това съм напълно съгласен. Но това по-скоро е проблем на лекарите, а не на лекарствата и ваксините.

Проблем е защото фармацевтичните компании зарибяват лекарите, като им дават кинти, ако изписват техни лекарства. От странични ефекти на лекарства умират средно към 100-150 000 на година в Америка, за бг не знам, което е факт и е доста стряскаща цифра.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #26 -: Август 03, 2011, 01:26:14 pm »
Проблем е защото фармацевтичните компании зарибяват лекарите, като им дават кинти, ако изписват техни лекарства.

Това е много вярно. :(

Неактивен patricia

• Закоравял
  • Публикации: 99
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #27 -: Август 03, 2011, 02:05:04 pm »
Alito е абсолютно права, че за фармацевтичните компании са по - важни техните икономически интереси, отколкото здравето на хората. Има области в които печалбата трябва да бъде забранена (вродените заболявания, рака и др.). Фармацевтичната световна олигархия там не бива да печели. Защото: "Това е все едно пожарникаря да е на процент от изгасените пожари! Ми много естествено че той сам ще почне да ги пали ,че да не остане без работа. "
« Последна редакция: Август 03, 2011, 02:43:59 pm от patricia »
Аз имам непретенциозен вкус: напълно ми е достатъчно най-доброто.

Неактивен NS

« Отговор #28 -: Август 03, 2011, 02:38:13 pm »

Ако говорим за измислени лекарства, причиняващи само вреда и нулев лечебен ефект, то това са именно т.нар. хомеопатични лекарства. Доказано е многократно.

Имам те за начетен човек, но по голяма глупост не бях чувала.И тук не става въпрос за лични възгледи , а за това, че човек който говори така, значи никак добре не е запознат с въпроса.Ти пак може да не си съгласен с метода- ок , но ако беше прочел малко нямаше да напишеш изречението си точно така.
Толкова доказателства има имено за обратното, но кой да им обърне внимание.

Неактивен tuby

« Отговор #29 -: Август 03, 2011, 04:12:00 pm »

Проблем е защото фармацевтичните компании зарибяват лекарите, като им дават кинти, ако изписват техни лекарства. От странични ефекти на лекарства умират средно към 100-150 000 на година в Америка, за бг не знам, което е факт и е доста стряскаща цифра.

Може ли за източник на тази информация? Рових в интеренет около полвин час и информацията, която намерих според FDA е, че в САЩ от странични ефекти на лекарства загиват между пет хиляди и 15 хиляди човека годишно. 100-150000 е абсурдна цифра.

Alito е абсолютно права, че за фармацевтичните компании са по - важни техните икономически интереси, отколкото здравето на хората. Има области в които печалбата трябва да бъде забранена (вродените заболявания, рака и др.). Фармацевтичната световна олигархия там не бива да печели. Защото: "Това е все едно пожарникаря да е на процент от изгасените пожари! Ми много естествено че той сам ще почне да ги пали ,че да не остане без работа. "

Не мога да разбера, срещу лекарствата ли се борите или срещу фармацефтичните компании? Осъзнавате ли, че едното е химично съединение, а другото е компания със стопанска цел? Можете ли да направите разликите? Вече почвам да се съмнявам.

Ако говорим за измислени лекарства, причиняващи само вреда и нулев лечебен ефект, то това са именно т.нар. хомеопатични лекарства. Доказано е многократно.

Имам те за начетен човек, но по голяма глупост не бях чувала.И тук не става въпрос за лични възгледи , а за това, че човек който говори така, значи никак добре не е запознат с въпроса.Ти пак може да не си съгласен с метода- ок , но ако беше прочел малко нямаше да напишеш изречението си точно така.
Толкова доказателства има имено за обратното, но кой да им обърне внимание.

Точно, защото съм се интересувал от хомеопатията знам, че тя е пълна измишльотина с цел само и единствено да взима парите на хората. Точно както така страшните за вас фармацевтични компании. Мога да дам безброй примери и доказателства точно за това. Ако смяташ, че можеш да си защитиш тезата - пусни тема за хомеопатията. С удоволствие бих поспорил.

В заключение, мисля, че от тази тема става ясно, че мнозинството от хората изобщо не могат да направят разлика м/ду лекарствата, лекарите и фармацевтичните компании.
Не ми се ще да вярвам, че когато някой от вас има деца и те се разболеят и изпитват болки, вие ще ги оставите да се мъчат, но въпреки това няма да прибегнете към така страшните лекарства, направени от така омразните ви фармацевтични компании и предписани ви от така ужасните лекари.