Автор Тема: Протестите в Гърция-бунт на анархисти или негодувание срещу кризистните мерки ?  (Прочетена 6974 пъти)

Неактивен Taz

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
А на мен от прочетеното до тук ми става ясно едно др нещо, че единственета пропаганда е в главата ти.

Грешиш. :D

Истината е, че Европа има голям интерес от случващото се в Гърция. И още по-голям интерес гърците да са виновни за това, което се случва.

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
 :D Изобщо даже. Но ако имаше малко акъл и можеше да разсъждаваш върху фактите, щеше да ти е ясно, че това изобщо не е така.

За положението, в което се намират гърците са си виновни единствено самите те. Неоспорим факт.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
изложи фактите мишунка :)
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен Vegal

• Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
Само да допълня:
Не по 500 евро ,а по 7000 , ще дължи всеки един жител на гърция , за да изплатят само една част от заемите.
Ще стягат яко коланите, увеличават им данъците-ДДс-от 13% става 23%...
Една кутия цигари натежава с доп. данъци с 75% отгоре.

Въвеждат се и нови данъци-нещо като лукс-по богатите плащат за екстри и луксове, а хората от сектора получаващи хонорари ще плащат по 300 евро данък/стоматолози, фризьори, ресторанти, таксита...../освен останалите данъци .

Разбира се, гърците се борят да си запазят тези привилегии, но няма как да се върне старото им благоденствие-държавата е на изкуствено дишане и само върли рестрикции, могат да ги стабилизират и отдалечът от фалита.

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Аз викам да се вдигнен тука от форума, да отидем в Гърция и да ги оправим. Като гледам всичко ни е ясно  :D

Неактивен wizard

най-много да ги забатачим още повече

Неактивен Aglaia

• Публикации: 2079
  • Рейтинг: +0/-0
С други думи накратко:

Защо Европа има проблем с гърците - защото гърците искат да живеят на широко, да работят по 4-6 часа на ден, да взимат заплати които реално не са изработили. Докато гърците не преструкторират изцяло икономиката си, не намалят драстично заплатите в държавния сектор, не съкратят служители от държавния сектор, не премахнат различни социални предобивки, и т.н., с други думи ако не си свият широките .... а те НЕ ЖЕЛАЯТ да направят това, няма да могат да върнат и 1 евро от това, което са взели като заем, а това 1 евро го взимат от всеки един работещ човек в евро зоната.
изчислиха, че ще струва по около 500 евро на семейство изплащането на дълга. Въпреки това заплатите импак ще са по-големи. Те работят по-малко и взимат повече, защото те са си го направили така, нас ние яд , че не го можем

Ами разбира се, че ще ме яд когато има несправедливост, още повече когато именно те постоянно ни плюят колко сме били бедни, колко било всичко грозно в бг и т.н. Братята гърци са просто по-хитри и по-нахални от нас българите и не са дупедавци. Това ги спасява. Като цяло не бих казала, че ги мразя, но да реват за най малкото нещо е супер нагло, това определено ме дразни, като се има предвид какво е положението в др балкански държави. А ти не ни сравнявай с тях, защото ние почнахме от 0 през 89 година, това изобщо не го пропускай като важност. Не могат да се сравняват двете ситуации, тяхното е различно.
"Животът е като представление – в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места." Питагор

Неактивен wizard

ми не е нагло, защото си знаят интереса. Това, че ние сме като риби тук обяснява и положението ни :)

Неактивен kirov13

• Готин
  • Публикации: 415
  • Рейтинг: +99/-10
Не знам дали разбрахте , но само пред площада пред  парламента , има хора ! В Гърция има добре организирани Анархисти , които стоят в основата на бунтовете ! На народа му стана ясно , че няма на къде ... ще трябва да си платят за разхищенията на толкова много правителства , и че с протести и митинги , няма да се оправят нещата ! Затягат коланите , и се хващат за работа !
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .

Неактивен Aglaia

• Публикации: 2079
  • Рейтинг: +0/-0
Да, разбрахме. ;) Сега стой та гледай как ще висят по таверните до нощите, а после ще бачкат до припадък.  :D

ми не е нагло, защото си знаят интереса. Това, че ние сме като риби тук обяснява и положението ни :)

Нагло е да искаш да харчиш повече от това което реално си изкарал, защото винаги е за сметка на някой друг.
« Последна редакция: Юли 01, 2011, 07:07:01 am от Aglaia »
"Животът е като представление – в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места." Питагор