Автор Тема: Хубави рецепти - за хубави хора !  (Прочетена 27057 пъти)

Неактивен homiak

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 11
  • Рейтинг: +6/-2
Re: Хубави рецепти - за хубави хора !
« Отговор #110 -: Октомври 12, 2012, 09:59:42 pm »
Аз съм на мнение, че добрите кулинари са естети, които уважават както храната, така и себе си. Готвенето освен желание  изисква  познание и усет. Бих могла да кръстосам шпага с всеки желаещ, защото кулинарството  ми е хоби , но се съобразих да споделя  лесна  и подходяща рецепта.
Ето още една, този път леко побългарена от мен :)

Топчета от сирена
Трябва ви пакетче сирене "Крема", 100 гр. синьо сирене, 100 гр. кашкавал, 100 гр. Гауда или Ементал, смлени орехи.
В купа настъргвате сирената и ги смесвате с Крема-та. Ако ви се стори, че не се обединяват добре, така, че да можете да  моделирате сместа,  може да добавите малко кисело мляко .Оставяте сместа в хладилника да се стегне около половин час, след което оформяте с ръце малки топчета. Овалвате ги в орехите.  Останалото е добра компания и хубаво червено или бяло вино.

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
« Отговор #111 -: Октомври 15, 2012, 01:26:44 pm »
Това звучи много добре, бих го пробвала. Много обичам всякакви сирена :)

Неактивен Lady Lara

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1024
  • Рейтинг: +96/-46
« Отговор #112 -: Декември 06, 2012, 05:42:45 pm »
По стара традиция на Никулден се хапва пълнен шаран. А дали поводът ще е имен ден или просто за здраве и благополучие, това няма значение.

Важното е да има с кого да го изядете. Да ви е сладко. :)

Пълнен шаран

Продукти:

1 шаран - около 1 1/2 кг
2 ч.ч. нарязан на ситно лук
1 ч.ч. нарязани орехи
1 суха чушка
3 ч.л. червен пипер
1 с.л. чубрица
1 с.л. джоджен
1 лимон
черен пипер
сол

Шаранът се почиства и измива. Посолява се и се подправя с черния пипер. Оставя се за няколко часа в хладилник. Лукът се изпържва в малко олио. Добавят се орехите и чушката, нарязана парченца. Разбърква се, оставя още минутка на котлона и се отмества. Подправя се с червения пипер, чубрицата, джоджена, черен пипер и сол на вкус. Шаранът се пълни с приготвената смес и се зашива. Тавата, в която ще се пече се покрива с хартия за печене, която се намазва съвсем леко с олио. Поставя се шаранът. Върху него се подреждат нарязаните на кръгчета лимони. Полива се леко с олио и се слага да се пече. Когато е готов се изважда и се сервира с гарнитура по избор.

"Понякога мълчанието е най-добрият отговор."

Неактивен Vegal

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
« Отговор #113 -: Декември 10, 2012, 07:28:40 pm »
Закуската-много съществената част от дневното хранене, която ни осигурява енергия и здраве.
Това е типичната английска закуска:

Дали сме прави, като я пренебрегваме?
Вижте какви закуски си правят хората по света :o, Аз видях и..още преглъщам...

http://www.walltowatch.com/view/1341/World%27s+Best+Breakfasts

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*