Автор Тема: Влюбен в колежка - молба за съвет и анализ на ситуацията  (Прочетена 27019 пъти)

Неактивен thefen

• Закоравял
  • Публикации: 70
  • Рейтинг: +0/-0
Здравейте!
Чета форума от доста време с огромен интерес и ето че дойде времето и аз да помоля за съвет.
Историята е доста дълга, но ще се опитам да я преразкажа накратко.
На средна възраст съм по точно на 40 години, семеен съм от 9 години и смея да твърдя че имам изключително семейство и жена.
Ако преди половин година някой ме беше попитал дали вярвам в моногамията отговорът определено щеше да е „ДА”, но в момента е твърдо „НЕ”.
Имам собствен бизнес и преди година и половина назначих едно момиче с около 13-14 години по-младо от мен, което живее с приятеля си на семейни начала. Първите 7-8 месеци гледах на въпросната девойка, като на колежка, а тя си вършееш много добре работата. Не знам как точно се получи, но след този период изведнъж почнах да гледам на нея и като на жена. В началото си помислих че нещо съм се заблудил, но привличането ставаше все по-силно докато ситуацията стана нетърпима. Започнах да мисля какво да правя. Въобще не мислех да се развеждам и да си развалям перфектното семейство, за което много близки и познати ми завиждат, но изпитвах и огромно желание да бъда с въпросното момиче.
Започнах да флиртувам с нея и да и показвам, че я харесвам. Тя също го правеше, но определено не ми даваше ясен знак. След няколко месеца така, започнах да не спя и да се чувствам изнервен и се реших да действам ,т.е. да получа отговор на проблема който имах.
Избрах възможно най-деликатния подход, като исках да и дам възможонст да ме отреже на възможно най-ранен етап (ако не желае да се получи нещо) за да не я карам да се чувства неловко на работното си място. Също така искам да отбележа,че жена ми също извършва определени дейности за фирмата и с въпросната девойка се познават.
Правех всичко възможно да разбере, че гледам на нея като на жена не само като на служителка. Накрая след 3-4 месеца мислене, веднъж като пушехме на балкона на офиса  я поканих на срещата докато жена ми също беше в офиса. Обясних и предварително, че е лично и има пълното право да откаже и, че това няма да и се отрази на работата. Девойката прие с охота дори останах с впечатление че се зарадва. Аз продължих с подхода да и показвам че не е колегиално излизане, а отношения мъж-жена и я помолих да я взема с колата след работа на две три преки от офиса евентуално някой да не ни види. Тя при и тръгнахме с колата към избраното от мен заведение. Бях сигурен, че влечението ни е взаимно но уви. След като се повозихме известно време аз пристъпих към действие (не се сдържах да изчакам докато седнем в заведението) , защото чаках този момент 3-4 месеца (знаете сърце мъжко не трае). Девйката ме отряза и ми обясни, че си мислела, че само ще ходим на заведение.Останах като гръмнат. С 22 години трудов стаж съм и никога не съм канил на среща или излизал с колежка. Естественно се извиних  най-възпитано изпихме по едно кафе и я закарах до тях. Отказът и определено не ми прозвуча категорично и се усещаше накакъв страх, колебание или несигурност.
След една седмица отново отидохме на кафе като и казах, че случката е приключила и наистина е само кафе. Искренно се забавлявахме и девойката дори не бързаше да си тръгне. Аз не предприех нищо. В офиса отново продължихме да се шегуваме един друг и да флиртуваме. Отново я поканих и отново ме отряза и пак с огромно колебание.
Мисля да спра за момента с поканите и ухажването, но определено не знам какво да правя. Ергенувал съм до 32 години и мисля че имам опит с жените, но в такава ситуация не бях попадал.
Отдавна съм разбрал, че в женското поведение логика не може да се търси, но влечението към въпросната жена е изключително силно,  а имам и силното усещане, че и тя не е безразлична.
Някой от вас сигурно ще ми кажат „Гледай си семейството и не се занимавай с глупости”. Сигурно са прави, но това е както да те боли зъб, не знаеш кога ще започне и кога ще свърши. Отделно така и не получих желания резултат. Ако ме беше отрязала категорино щех да си кажа „Ок не я кефиш не си нейн тип добре”, но тя не го направи и оставам с впечатление, че дори сама търси контакта с мен. Колебанието и е доста голямо.
Бих помолил всички за съвет и мнение.Ще се радвам ако и жени вземат отношеине по темата.
Благодаря на всички предварително.
Господ никога няма да Ви даде проблем без решение.

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Честно казано, аз не преживявам много тежко любовните разлъки и не съм страдал кой знае колко за жена след като минах пубертета, но те разбирам.

Моят съвет е да направиш всичко възможно да спиш с колежката. Иначе само ще се тормозиш. Като я оправиш 2-3 пъти и любовта ще изчезне.

Неактивен thefen

• Закоравял
  • Публикации: 70
  • Рейтинг: +0/-0
Благодаря за отговора.
Аз също мисля, че след евентуален секс проблема ще отпадне, но как да стигнем до него.
Девойката има силно неопределено и нелогично поведение от което не мога да си направя каквито и да е изводи.
Всички знаем какво е да те ухажва и то след като си го отрязъл човек към който нямаш влечение.Става ти противен.
Нашето момиче няма нищо против да я ухажвам дори се радва, а аз се чувствам като петокласник.
Според мен основния проблем в случая е, че познава жена ми.
Някой ако ми беше казал преди половин година,че ще изпадна в такава ситуация щем да го обявя за луд, но ето че се случи.
По цял ден мисля за нея и това взе да ми пречи на работата. Опитвам се да не го правя но не става.
Господ никога няма да Ви даде проблем без решение.

Неактивен tuby

Просто си заслепен от любовта и не осъзнаваш, че това е нормалното женско поведение, което се пречупва през влюбените ти очи. Колежката ти осъзнава това и се възползва максимално.
Моят съвет е да започнеш да се държиш по-студено с нея, може даже да й отрежеш от заплатата малко. В момента, в който си помисли, че "те губи" сутринта ще те чака по секси бельо в офиса ти.

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
а не ти ли е хрумвало, че я е страх да те одреже категорично, защото си и шеф и това може да доведе до уволнение примерно? :o
като си бил ерген до 32 години, поне не си ли се наиграл достатъчно, ами си тръгнал на дърти години да правиш магарии, с ужж изключителното си семейство и жена (rofl)

Неактивен tuby

тт - вечният морален съдник.

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
Просто си заслепен от любовта и не осъзнаваш, че това е нормалното женско поведение, което се пречупва през влюбените ти очи. Колежката ти осъзнава това и се възползва максимално.
Моят съвет е да започнеш да се държиш по-студено с нея, може даже да й отрежеш от заплатата малко. В момента, в който си помисли, че "те губи" сутринта ще те чака по секси бельо в офиса ти.

Това е типичната реакция на отхвърления, който не може да приеме нещата мъжки и си отмъщава злобно. И не виждам какво има за губене колежката в случая, освен работата си.  :o

а не ти ли е хрумвало, че я е страх да те одреже категорично, защото си и шеф и това може да доведе до уволнение примерно? :o

Или е това, или се колебае и е объркана в чувствата си.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен tuby

Това е типичната реакция на отхвърления, който не може да приеме нещата мъжки и си отмъщава злобно. И не виждам какво има за губене колежката в случая, освен работата си.  :o

Или е това, или се колебае и е объркана в чувствата си.

Мише, не знам къде виждаш отмъщението? Явно ти си доста отмъстителна. Човека постави въпрос и аз му отговарям с възможно решение на проблема. Нещо, което ти не правиш.

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
Да, отмъстителна съм. Колко си проницателен, Разбирачо-на-женската-природа.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен tuby

Като ти стана шеф някой ден ще видиш.