Автор Тема: Хранителни добавки, витамини  (Прочетена 7404 пъти)

Неактивен delmore

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1055
  • Рейтинг: +16/-29
Re: Хранителни добавки, витамини
« Отговор #20 -: Февруари 02, 2011, 10:18:05 am »
Правилно Краско,но въпросът беше под каква форма предпочиташ дадедна храна,а не каквато и да е храна....

ПП и аз предпочитам полодовете на фрешове,така поемам по-малко от полезните им бла бла,но пък ми е по-вкусно и лесно на сокче  (rofl) (rofl) (rofl)

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #21 -: Февруари 02, 2011, 10:18:41 am »
Готик, начинът, по който консумираш храната си е въпрос на вкус, не на интелект. Както казва Христоско, не се напъвай толкова. :D

това не е много така.. ако не си наясно с това, което приемаш в храната си, а търсиш само вкусовата наслада, ще имаш много проблеми за в бъдеще... Лек пример: Човек с високо кръвно да не знае, че от прекомерната употреба от на кафета и алкохол ще пририта някой ден по земята, ама уви - било му сладко да посръбва. Ако щеш и за червеното месо се хвани или пицата, или за панетата, ефекта ще е същия.. Така че в този случай културата е много важна, все пак храната е основния двигател на нашия организъм и ако там нямаме интелектуално богатство, то накъде сме тръгнали за другите...

Да, Красимире, точно така е, за това пии натурални сокове, а не фрешове.  :D

А специално за цитрусите, нищо не им се губи под формата на фреш.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Aglaia

• Публикации: 2079
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #22 -: Февруари 02, 2011, 10:27:27 am »
Губят се фибрите и целулозата.
"Животът е като представление – в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места." Питагор

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #23 -: Февруари 02, 2011, 10:28:00 am »
Губят се доста голяма част от витамините, защото те остават в месестата част, но въпреки това и аз ги пия на фрешчета. Всяка вечер си купувам фреш от Фантастико - морков, ябълка и ч. цвекло. Плодовете ги смилат пред мен, така че виждам какво пия.

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
  • Публикации: 527
  • Рейтинг: +16/-4
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2011, 10:28:30 am »
Готик, начинът, по който консумираш храната си е въпрос на вкус, не на интелект. Както казва Христоско, не се напъвай толкова. :D

това не е много така.. ако не си наясно с това, което приемаш в храната си, а търсиш само вкусовата наслада, ще имаш много проблеми за в бъдеще... Лек пример: Човек с високо кръвно да не знае, че от прекомерната употреба от на кафета и алкохол ще пририта някой ден по земята, ама уви - било му сладко да посръбва. Ако щеш и за червеното месо се хвани или пицата, или за панетата, ефекта ще е същия.. Така че в този случай културата е много важна, все пак храната е основния двигател на нашия организъм и ако там нямаме интелектуално богатство, то накъде сме тръгнали за другите...

Да, Красимире, точно така е, за това пии натурални сокове, а не фрешове.  :D

А специално за цитрусите, нищо не им се губи под формата на фреш.

а то пишело начина на консумиране :D
тъй, тъй..
Иначе за фрешовете, еми пийте фрешове, но както казах - колко са фреш си е друга работа :D
Имаме си една голяма вила на село ние, която е с огромен двор и кладенец, които не употребявахме. Този си двор го дадохме на комшията отсреща да си гледал каквото му падне там с уговорката като ходиме там да ядеме от градината и той да идва нещо като охрана на къщата и мястото. Тааа... моркови, домати, краставици, чушки, зелета, марули, лапад, зеле, царевица, грозде, ягоди, ябълки, люти чушлета, карфиол, картофи, мале лудница... Нужно е само да помиришеш и да опиташ от тези неща и си даваш сметка, че това, което ти се предлага няма нищо общо с истинските плодове и зеленчуци.. и вкус и мирис са на различни нива.. Плодовете и зеленчуците, които се произвеждат за масово потребление са в пъти по-некачествени от тези, които можете да си осигурите от такова място.. Като отбелязвам, че витамините са само част от по-доброто им ползване, и вкуса е къде къде по-добър..
We think the same things at the same time..
http://proweb.bg / http://wildbulgaria.org

Неактивен tuby

« Отговор #25 -: Февруари 02, 2011, 10:29:02 am »
целулозата.

Целулозата не може да се обработва от човешкият организъм, така че няма как да се губи.

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #26 -: Февруари 02, 2011, 10:38:02 am »
Ми не съм съгласна, че се губят мн от витамините под формата на фреш. Губят се, ако фреша не се изконсумира веднага.

Иначе цитрусите са с най-малко нитрати заради кората. Но могат да бъдат също толкова полезни, колкото и вредни.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен tuby

« Отговор #27 -: Февруари 02, 2011, 10:39:22 am »
Те не се губят много. Малка част. Нищо фатално. Не може да се сравни с ЦЕЛУЛОЗАТА, която губим.

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #28 -: Февруари 02, 2011, 10:42:24 am »
Иначе цитрусите са с най-малко нитрати заради кората. Но могат да бъдат също толкова полезни, колкото и вредни.

Нитратите са вредни, ако са над допустимите норми. ;)

Неактивен Aglaia

• Публикации: 2079
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #29 -: Февруари 02, 2011, 10:44:00 am »
Целулозата, баластните вещества и несмилаемите полизахариди действат като катализатор. Те стимулират обмяната на веществата ка­то помагат за усвояване на храната по най-правилния начин. Растителните влакна преминават през стомаш­ния тракт, без да се усвоя­ват, но работят като "чет­ка". Обират от вътрешност­та отровите, които се 'отла­гат, а като се свържат със солите на тежките метали -олово, живак, цирконий, из­вличат токсините и ги изх­върлят навън. По същия механизъм чистят организ­ма и от лошия холестерол.
"Животът е като представление – в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места." Питагор