Автор Тема: Хранителни добавки, витамини  (Прочетена 7403 пъти)

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
  • Публикации: 527
  • Рейтинг: +16/-4
Re: Хранителни добавки, витамини
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2011, 07:48:19 am »
как може да се разбере от какви витамини си доволен  :D ??????

Ако си изморен и след витамините се чувстваш по-добре, значи са хубави.

Съшият ефект можеш да имаш след чаша прясно мляко с нес или нещо от този род. Аз на хранителни добавки много не се доверявам и не приемам. Знам, че има хора (най-често децата), на които е нужно да бъдат предоставяни подобни добавки. За тях знам, че най-ефективни, а и според мен най-качествени са тези в сиропите. Нещо от този род -

Човек за да се чувства по-добре... факторите са много и весела случка и среща със стар приятел могат да те накарат и физически и психически по-добре, това е друго работа. Да приемем, че си изтощена след някаква тежка работа и се чудиш как да възстановиш бързо - ако ти е нужна бърза енергия, може да приемеш какао или кафе, ако щеш и амоняк си забий в носа. С малко по-бавен ефект идват храните, като в случая най-бързо енергията се усвояваше от въглехидратите, т.е. още преди да са се разградили, с техните остатъци вече си имаме други грижи. Но една добра порция храна зеленчуци + месо примерно си е достатъчна предоставка да заредиш организма си с правилната енергия като цяло.  Относно соковете, аз от тия нат. сокове, ако ще и 10 лв да струва кутията не употребявам. Фрешовете са единственото решение за пиене на качествен сок и то донякъде... в зависимост откъде са набавени плодовете и зеленчуците (примерно тия промоционалните портокали в кауфланд няма да са от най-биологичните :D).

Лично моя преценка е да не се доверявам на продукти, които са в прахообразно състояние или на хапчета. За мен са си чиста синтетика и ако ще искам бърза енергия, това да набия 1 грам кока или да вкарам 2-3 хапа Суправит си е почти едно и също, с разликата, че с първото наистина ще ти докара много енергия на момента.
We think the same things at the same time..
http://proweb.bg / http://wildbulgaria.org

Неактивен Taz

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2011, 09:01:41 am »
(rofl) (rofl) (rofl) Само фрешове се пият, разбира се. Натуралните сокове, колкото и да са качествени се правят от 10-20-30-40то качество плодове и след като имаш село, би тр да знаеш, че тези неща се дават на прасенцата.

Не е много сигурно, че фрешовете се правят от хубави плодове. ;)

.............................................

Ние преди време имахме един лимон, който си го гледахме. Та той роди няколко пъти доста лимончета. Досега нищо друго не ме е тонизирало така, както соковете от тези лимони.

PS: Само където вече лимончето го няма. :'(

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2011, 09:05:38 am »
 :'( :'( :'(

Неактивен USB

• Закоравял
  • Публикации: 175
  • Рейтинг: +1/-0
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2011, 09:08:27 am »
"Центрум" са добри, но доста скъпи. За мен най-приемливи откъм цена/качество са "ДОПЕЛХЕРЦ АКТИВ А-Я" или "Витарал", които са доста по-евтини, но вършат същата работа.  :)
Watch out behind you ...

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2011, 09:21:23 am »

(rofl) (rofl) (rofl) Готик, не е мн сигурно, че не е мн сигурно, особено, ако си правиш сам фрешовете.

"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #15 -: Февруари 02, 2011, 09:34:35 am »

(rofl) (rofl) (rofl) Готик, не е мн сигурно, че не е мн сигурно, особено, ако си правиш сам фрешовете.

Ами честно казано, плодовете, които можеш да си купиш, не се знае колко са качествени. Виж, ако си си го отгледал сам или си ги взел/купил от някого, който ги е отгледал като хората, тогава вече работата е друга.

А и да правиш фреш от хубав плод, ми се струва глупаво - най-добре е да го изядеш. (inlove)

.................................................

Аз като малък си спомням, че когато лятото си ходех на село, ядях почти само плодове и зеленчуци от градината, а за вечеря си хапвах пържени яйчица (домашни) и тогава кипях от енергия. :)

Така че ако ядем качествени храни, няма да има нужда да взимаме никакви добавки и витамини, но, за жалост, един господ знае какво точно ядем.

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2011, 09:46:22 am »
една ябълка след всяко хранене,1 лимон сутрин.Мисля че е достатъчно.За фрешовете докато бачках в СБ,винаги се купуваха стари очукани плодове.
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2011, 10:05:48 am »
Готик, начинът, по който консумираш храната си е въпрос на вкус, не на интелект. Както казва Христоско, не се напъвай толкова. :D

"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
  • Публикации: 527
  • Рейтинг: +16/-4
« Отговор #18 -: Февруари 02, 2011, 10:14:06 am »
Готик, начинът, по който консумираш храната си е въпрос на вкус, не на интелект. Както казва Христоско, не се напъвай толкова. :D

това не е много така.. ако не си наясно с това, което приемаш в храната си, а търсиш само вкусовата наслада, ще имаш много проблеми за в бъдеще... Лек пример: Човек с високо кръвно да не знае, че от прекомерната употреба от на кафета и алкохол ще пририта някой ден по земята, ама уви - било му сладко да посръбва. Ако щеш и за червеното месо се хвани или пицата, или за панетата, ефекта ще е същия.. Така че в този случай културата е много важна, все пак храната е основния двигател на нашия организъм и ако там нямаме интелектуално богатство, то накъде сме тръгнали за другите...
We think the same things at the same time..
http://proweb.bg / http://wildbulgaria.org

Неактивен Aglaia

• Публикации: 2079
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #19 -: Февруари 02, 2011, 10:15:35 am »
Аз съм доволна от всичко на "Валмарк", смятам, че е мн добра фирма и от "Супрадин". Добър тонус дава фреш от грейпфрут+портокал, може да се добави и ананас. (inlove)
"Животът е като представление – в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места." Питагор